Jakie kola innych marek pasuja do KIA RIO III?
Autor Wiadomość
 Foorio 

Informacje
 #1  Wysłany: 2019-02-28, 22:21   Jakie kola innych marek pasuja do KIA RIO III?

Czesc,
Kupilem zonie Kia Rio III 1.2 nastalowych felgach z oponami calorocznymi. Szczerze powiem ze do sylwetki tego auta nie pasuja te kola. Chce kupic uzywane felgi aluminiowe w rozmiarze 15, lub 16 cali. Nigdzie jednak nie znalazlem informacji, jakie felgi od innych aut pasuja do tego modelu. Porownojac parametry podejrzewam ze pasuja felgi od:
- Hyundai Accent,
- Hyundai Getz,
- Mazda 2,
- Mazda 323
Nie jestem pewiem czy mam racje. Moze ktos sie orientuje w tym temacie i moze podac konkretne przyklady?

clarence2 

Informacje
Wyposażenie: Buisness Line
Silnik: 1,4
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Hatchback 5
 #2  Wysłany: 2019-03-01, 18:10   

Foorio, przyjacielu felg szuka się po rozmiarze, rozstawie śrub i ilości śrub mocujących, średnicy otworu centralnego, et felgi i szerokości, NIE po nazwach innych modeli aut :lol:

pitertuning 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Przebieg: 65000
Kolor: silver
Typ nadwozia: hatchback
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #3  Wysłany: 2019-03-01, 20:49   

kia rio 3 generacji jeździ na 15 felgach ,to jest podstawowa felga o rozmiarze 5,5
J x 15 4x100 ET 36.Mam nadzieje że wiesz co oznaczają cyferki a jak nie to wpisz w wyszukiwarce konfigurator felg i opon i po sprawie.
--------------------
1234

Foorio 

Informacje
 #4  Wysłany: 2019-03-01, 21:50   

clarence2 napisał/a:
Foorio, przyjacielu felg szuka się po rozmiarze, rozstawie śrub i ilości śrub mocujących, średnicy otworu centralnego, et felgi i szerokości, NIE po nazwach innych modeli aut :lol:

Przyjacielu, doskonale wiem jak szuka sie felg. Niestety szukanie dziala w jedna strone, czyli wpisujesz model auta i wyskakuja dostepne rozmiary felg. Szukanie innych modeli aut do ktorych pasuja dane felgi juz jest dosc mozolne. Z kolei jezeli wpisuje oryginalny rozmiar felg polecanych do kia rio przez producenta, to w wynikach wyszukiwania nie widze modeli aut ktore maja ten sam rozmiar felg. Kumasz przyjacielu? Nie rozumiem dlaczego wiekszosc ludzi w Polsce nie odpowiada na proste pytania, tylko zamiast tego probuje sie wymadrzac... Wiesz to pomoz, nie wiesz - olej. Proste.

Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
 #5  Wysłany: 2019-03-01, 21:58   

Przecież sam sobie odpowiedziałeś na pytanie i wymieniłeś modele, które mają identyczne parametry felg. Sam napisałeś, że porównałeś parametry felg z powyższymi modelami i pasują. Jeśli są identyczne jak w Rio to pasują, jeśli nie to raczej nie będą. W tym przypadku kolega clarence2 się nie wymądrza, tylko napisał to co sam już zrobiłeś.

Sławek549 

Informacje
Wyposażenie: L+NAVI
Typ nadwozia: Hatchback 5 d
Inne auto / jakie?: Mazda 3. Mazda MX5
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
 #6  Wysłany: 2019-03-01, 21:59   

http://rozmiary.com.pl/tabela-felg/

Foorio 

Informacje
 #7  Wysłany: 2019-03-01, 22:15   

Rafael napisał/a:
Przecież sam sobie odpowiedziałeś na pytanie i wymieniłeś modele, które mają identyczne parametry felg. Sam napisałeś, że porównałeś parametry felg z powyższymi modelami i pasują. Jeśli są identyczne jak w Rio to pasują, jeśli nie to raczej nie będą. W tym przypadku kolega clarence2 się nie wymądrza, tylko napisał to co sam już zrobiłeś.

Widze ze macie powazne problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. Przepraszam, jezeli ktos czuje sie urazony, ale wyraznie napisalem, ze PODEJRZEWAM, ze moga pasowac. Nie sprawdzalem tego organoleptycznie, ani nie porowywalem w tabeli rozmiarow. Informacje te wyciagnalem z niemieckiego ebaya, na ktorym jeden ze sprzedawcow tak twierdzi. Nie znalazlem nigdzie nformacji potwierdzajacej moje przypuszczenia co do tych felg, ktore wymienilem w pierwszym poscie. Gdyby ktos mial ochote to sprawdzic, porownac i o tym napisac to byloby nam wszystkim latwiej. Czyz nie?

Foorio 

Informacje
 #8  Wysłany: 2019-03-01, 22:38   

Dziekuje Slawek549

Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
 #9  Wysłany: 2019-03-02, 08:50   

Foorio napisał/a:
wyraznie napisalem, ze PODEJRZEWAM, ze moga pasowac.

Sorki za lekki off-topic ale sam teraz zaprzeczasz sobie bo:
Foorio napisał/a:
Porownojac parametry podejrzewam ze pasuja felgi

Pisząc, że porównując parametry chyba każdy zrozumiał, że to sprawdziłeś.

Ale ok teraz wracając do tematu patrzyłeś może na fabryczne felgi 16" i 17"? Każdy ma inny gust, ale w mojej opinii one bardzo pasują do Rio i używane w dobrym stanie wcale nie są jakieś przesadnie drogie.

clarence2 

Informacje
 #10  Wysłany: 2019-03-02, 13:28   

Cytat:
Przyjacielu, doskonale wiem jak szuka sie felg. Niestety szukanie dziala w jedna strone, czyli wpisujesz model auta i wyskakuja dostepne rozmiary felg
...widzę, żę chyba jednak nie do końca :lol: .

Szukając felg nie wpisujesz nazwy auta tylko średnicę i rozstaw śrub (np. 15 cali 4x100 i wyskakuje ich cała masa ( https://allegro.pl/kategoria/do-samochodow-aluminiowe-257711?srednica-felgi=15%22&rozstaw-srub=4x100&stan=u%C5%BCywane&order=m&bmatch=baseline-cl-n-aut-1-1-0131 )) następnie sprawdzasz sobie pozostałe parametry i decydujesz. Samo ET nie musi być identyczne jak oryginał, podobnie jak średnica otworu centralnego.

Foorio napisał/a:
Z kolei jezeli wpisuje oryginalny rozmiar felg polecanych do kia rio przez producenta, to w wynikach wyszukiwania nie widze modeli aut ktore maja ten sam rozmiar felg.

a coś Ty się tak uparł na te inne auta skoro szukasz do rio ??
...szukając jak radzę wyskakuje całe mnóstwo dostępnych felg, więc pisząc co napisałem nie mądrze się tylko chcę Ci doradzić - bo zabierasz się za to jak przysłowiowy pies do jeża...
Nie unoś się zatem tylko przeczytaj powoli powyższe posty, porównaj o czym piszę z Twoim sposobem szukania felg i spróbuj zrobić jak Ci doradziłem a zapewniam Cię że pojawi Ci się maaaasa felg do przeglądnięcia

Foorio 

Informacje
 #11  Wysłany: 2019-03-02, 17:11   

Interesuja mnie oryginalne kola aut innych marek, bo po pierwsze moga pasowac, po drugie niektore sa nawet ladne, po trzecie tak jest prosciej. Kol o ktorych mowa szukam w DE, wiec podany przyklad wyszukiwania na allegro w moim przypadku sie nie sprawdzi. Niestety na ebay.de lub ebay-kleinanzeigen nie da sie tak latwo wyszukac potrzebnych kol. Przy podaniu parametrow typu: 15 cali, 4 sruby i rozstaw srub 100, wyskakuje... 1 pozycja. Dlatego szukam w inny sposob. Oto co znalazlem:

- 6,5 J15 4x100 ET38,
- 6 J15 4x100 ET39,

Zakladam ze te drobne roznice w rozmiarach nie robia roznicy. Jak myslicie?

clarence2 

Informacje
 #12  Wysłany: 2019-03-02, 18:23   

Foorio, jak dla mnie to chyba pierwsza opcja fajniejsza-delikatnie zwiększy rozstaw kół ale musisz sobie to jeszcze dokładnie rozpisać
Poniżej fajny artykuł ;-)
http://www.felgi.pl/artyk...zenie-et-offset

Sprawdź dokładnie otwór centralny żeby nie okazał się za mały bo z tym już nic nie zrobisz

ps. zauważ że kia wychodzi na 17 które są i większe i szersze więc tak drobne zmiany w 15 nie mają żadnego znaczenia jeśli chodzi o miejsce w nadkolu ;-)
Osobiście mam 16cali 7J ET 42 i jest git

Foorio 

Informacje
 #13  Wysłany: 2019-03-02, 18:41   

17" jest super, szczegolnie na niemieckie drogi;) Tak, te pierwsze sa nawet ladniejsze. A Kia ma rozmiar piasty 67,1 z tego co czytalem (czy kazdy model tego nie wiem) ale moge to jeszcze u siebie zmierzyc. Te felgi sa od Proline Wheels i rozmiar jest 67,1. Odnosnie tych drugich felg, to raczej tez beda pasowac,ale sa troche porysowane.

Sławek549 

Informacje
Wyposażenie: L+NAVI
Typ nadwozia: Hatchback 5 d
Inne auto / jakie?: Mazda 3. Mazda MX5
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
 #14  Wysłany: 2019-03-02, 20:15   

https://www.mador-opony.p...ow-osobowych/20

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje