W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Trzaski z okolic podszybia

pavulon
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)

Trzaski z okolic podszybia

Post autor: pavulon »

Witam. Przerabiał ktoś ostatnio problem z trzaskami z okolic podszybia. Kiedyś takie odgłosy występowały sporadycznie ale teraz są nie do wytrzymania. Jestem w stanie zniwelować je samodzielnie czy tylko ASO?

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Ja ostatnio zauważyłem coś podobnego. Ale nie nazwałbym tego trzaskami, tylko tak jak gdyby coś luźnego podskakiwało na wybojach i uderzało o coś innego. Może jakiś przewód spadł z mocowania? Spotkał się ktoś z czymś takim?

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

pavulon pisze:Witam. Przerabiał ktoś ostatnio problem z trzaskami z okolic podszybia. Kiedyś takie odgłosy występowały sporadycznie ale teraz są nie do wytrzymania. Jestem w stanie zniwelować je samodzielnie czy tylko ASO?
W Rio 3 generacji to częsty przypadek. U mnie też to występuje raz częściej, a raz sporadycznie. Najlepiej udać się do ASO jeśli jest gwarancja na auto i prace wiążą się z demontażem deski rozdzielczej i zostawieniem auta na kilka dni. Puki co dałem sobie spokój, bo do jesieni czyli przeglądu olejowego mam gwarancję. ;-)

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Ciekawe jak z ponownym spasowaniem elementów po takiej "zabawie" ASO...?

pavulon
Moderator

Soul_Man pisze:Ja ostatnio zauważyłem coś podobnego. Ale nie nazwałbym tego trzaskami, tylko tak jak gdyby coś luźnego podskakiwało na wybojach i uderzało o coś innego. Może jakiś przewód spadł z mocowania? Spotkał się ktoś z czymś takim?
Na początku kiedy jeszcze występowały pojedyncze trzaski też tak myślałem. Obecnie to już trudno opisać ten dźwięk :)

pavulon
Moderator

Soul_Man pisze:Ciekawe jak z ponownym spasowaniem elementów po takiej "zabawie" ASO...?
Przerabiałem to przy okazji wymiany i uszczelniania skraplacza. Na spasowanie nie narzekam ale niestety znalazłem po tej naprawie kilka nieskręconych elementów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”