W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Auto ciezko odpala

Foorio

Auto ciezko odpala

Post autor: Foorio »

Czesc,
Kia Rio mojej zony. Kupiona 1,5 miesiaca temu. Silnik 1,2 benzyna. Auto palilo idealnie po zakupie. Zatankowalem do pelna na stacji ARAL (DE), wyjezdzilem pol baku i pojechalem do mechanika w celu wymiany oleju i wszystkich filtrow. Przy odbiorze auta z warsztatu, mechanik mowil ze jak wymienial filtr paliwa to widzial ze paliwo jest brudne w zbiorniku, ma szary kolor. Od tego czasu auto czasem (nie zawsze) trudno odpalic. Tankowalem juz w sumie trzy razy a i tak czasem ciezko pali. Jak juz zaskoczy to silnik pracuje idealnie ale odpalic trudno. Zastanawia mnie czy:
- paliwo na stacji Aral bylo zanieczyszczone?,
- osady cofnely sie do zbiornika przy wymianie filtra paliwa?,
- przytkany smok w zbiorniku?
Czytalem na forum, ze moze to tez byc czujnik sprzegla do wymiany. Zamowilem tez profilaktycznie dodatek do benzyny STP. Moze pomoze... Moze swiece sa do wymiany? Czy ktos ma/mial podobne problemy z Kia Rio? Prosze o porady.

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Jak było widać że paliwo jest szare to nowy filtr wszystko przeczyścił i się zapchał
A jak odpali to już jedzie?
Miałem też takie coś ale w innym samochodzie
Dwa filtry poszły w śmietnik taki syf
A auto masz od nowości czy od kogoś?
Bo jak od kogoś to już też mógł mieć syf

Foorio

Post autor: Foorio »

Auto kupione na początku marca. Jak odpalić to chodzi idealnie. Dzisiaj na przykład odpalał bez problemu. Czasem jest problem i to na zimnym albo na ciepłym silniku bez różnicy. Zamówiłem taki środek STP do benzyny to wleje przy następnym tankowaniu. Może coś pomoże.

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Filru już nie wyczyści chyba że go rozerwie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”