W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Czujnik deszczu RIO IV

piotreek

Czujnik deszczu RIO IV

Post autor: piotreek »

Siemanko.
Chciałem wymienić szybę czołową w ASO :D ale temat finansowo mnie rozwalił.
4kzł za wymianę!!! Problemem okazuje się czujnik deszczu który wedle ASO ma zintegrowaną tę gumę silikonową i nie idzie jej samej wymienić. Trzeba mieć cały czujnik koszt 1000zł. Czy ktoś się orientuje gdzie można dostać jakiś zamiennik ewentualnie tańszy OEM? Bo jak pojadę do niezależnego to owszem taniej będzie ale problem z czujnikiem zostaje..lub czy ktoś temat przerabiał?

P.S Nie będę szyby walił z młotka ;-)

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Ja wziąłem ubezpieczenie szyb ;-)

Też jestem ciekaw jak to wygląda. W niezależnych serwisach szyb na pewno mają na to sposoby, ASO wiadomo - chce wyciągnąć jak najwięcej.

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Koszty faktycznie spore, bo szyba z "dodatkiem" czujników. Nawet jak nie miałeś ubezpieczenia szyb i kosztuje to kilka tysięcy zł, to możesz zrobić w ramach AC jeśli masz. Ja miałem 3 szkody z AC, za które ASO zgarnęło prawie 7000zł i koszt mojego AC... zmalał o 50zł w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wszystko oczywiście w ramach pakietu dealerskiego, który mam już ostatni rok.

piotreek

Wiem że można z AC ale rysy na szybie się nie bardzo kwalifikują a nie chce pomagać ;-) szybie.
Mam też ubezpieczenie szyb ale Link4 do 2kzł tylko płaci i niezależny warsztat. Z tego co wyczytałem w OWU rysy nie wchodzą w zakres. :( Nic będę próbować polerki zobaczymy.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

A pytałeś w niezależnych warsztatach od szyb? Skoro przeklejają naklejki rejestracyjne, to może i na czujniki mają patent?

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Naklejkę przeklejałem sam
Suszarką do włosów
:D :D

piotreek

Soul_Man pisze:A pytałeś w niezależnych warsztatach od szyb? Skoro przeklejają naklejki rejestracyjne, to może i na czujniki mają patent?
Zapytam. Czujnik namierzyłem to jest 96000 A2000 ale na allegro tylko używki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”