W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Lakier.

+ i -
Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Lakier.

Post autor: Cichy »

Dziś miałem porządne mycie auta. Okazało się że jest sporo rys i odprysków. O ile rysy można zrozumieć, o tyle odpryski strasznie mnie denerwują. Auto ma zaledwie 1,5 roku i 10 tyś. przebiegu.
Więc po kolei:
Pierwsza spora rysa - wgniotka powstała już po dwóch tygodniach od zakupu auta. Było to po przejechaniu pierwszego tysiąca km, auto trafiło do ASO na wymianę oleju (była zima, auto było mocno brudne) i przy odbiorze miły pan poinformował nas: ale wiecie, że macie sporą rysę na drzwiach? Do dziś zachodzimy w głowę czy to przypadkiem nie oni zarysowali ( i tu moim zdaniem brak profesjonalizmu ASO, bo powinni auto obejrzeć od razu i przedzwonić do nas natychmiast). Ale jakoś to zaakceptowaliśmy i daliśmy sobie z tym spokój. Fotki brak.
Druga rysa + odprysk - na przednim zderzaku od strony kierowcy. Przejechałem pastą Turbo (Tempo) i jest dużo lepiej. Odprysk zamaluję zaprawką, tylko muszę kupić farbę. Przyjrzyjcie się temu odpryskowi dokładniej, bo właśnie takich mam więcej na całym aucie. (ok 1-2 mm)
Kolejny odprysk mam na dole klapy bagażnika.
Kolejny pod lewym reflektorem z tyłu.
Kolejny centralnie po środku na masce. (na szczęście widać że farba podkładowa została)
+ Jeszcze kilka drobniejszych w różnych miejscach.
+ Masa różnej wielkości rys, np. na progach. (pomimo nakładek)

Więc moim zdaniem lakier jest marny, a ilość odprysków w widocznych miejscach jest zatrważająca. Piszcie jak tam u Was.
Załączniki
Odprysk..jpg
Rysa + odprysk..JPG

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

Taką rysę ostatnio po umyciu auta zauważyłam.. :-/ na błotniku od strony pasażera przy łączeniu z drzwiami.. i tak mysle, że ktoś na parkingu musiał mi to zrobić.. ale powinno pastą tempo zejśc.. odprysków jak narazie nie zauważyłam.. a na masce jakis ham (domyślam się kto) zrobił mi wgniotkę śrubokrętem :-( :-( i wątpię żeby nawet magnes to wyciągnął..

Awatar użytkownika
pstuszi

Post autor: pstuszi »

No dziwna sprawa.. powiem CI tyle ze u mnie nie widzę nic. a raczej nie szukam. Umyje auto i nie robię inspekcji. Więc pierwszą rysę zauważę pewnie przypadkowo jak będzie ogromniasta :P A co do Twojej kijanki to może biały lakier uwydatnia za dużo ż?

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

greey pisze:odprysków jak narazie nie zauważyłam.
I nie zobaczysz na ciemnym lakierze, tak samo jak małych kropek ze smoły...

Ja się pytam na czym polega ten ich przegląd lakieru? Bo jakoś tego wszystkiego nie wyłapali. :D

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

U mnie odpryski chromu na grillu się pojawiają :-/
CicheStudio pisze:Ja się pytam na czym polega ten ich przegląd lakieru?
Na zabraniu kasy :D
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Tomash pisze:U mnie odpryski chromu na grillu się pojawiają
Przynajmniej tego chromu nie mam - to na + .

Awatar użytkownika
sunset

Post autor: sunset »

CicheStudio pisze:
Tomash pisze:U mnie odpryski chromu na grillu się pojawiają
Przynajmniej tego chromu nie mam - to na + .
też się cieszę że mam wersję black :-)
RIO 1.25 CVVT Kappa 85KM @ 121Nm

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

greey pisze:Taką rysę ostatnio po umyciu auta zauważyłam.. :-/ na błotniku od strony pasażera przy łączeniu z drzwiami.. i tak mysle, że ktoś na parkingu musiał mi to zrobić.. ale powinno pastą tempo zejśc.. odprysków jak narazie nie zauważyłam.. a na masce jakis ham (domyślam się kto) zrobił mi wgniotkę śrubokrętem :-( :-( i wątpię żeby nawet magnes to wyciągnął..
A możesz zrobić zdjęcie tej wgniotkiż bo ja tez mam coś takiego delikatnego na masce i myślałem że to od owada podczas 190km/H ale może mamy to samoż

Awatar użytkownika
greey

Ok. Jutro zrobię i wstawie.

Adi

Post autor: Adi »

Cichy, mamy bialy kolor a on niestety nie jest metalic tylko zwykly, miekki lakier. Ja rowniez mam otarcie jakby mi ktos zderzakiem przysunal, ale to na zderzaku wiec na plastiku to problem mniejszy.
Po umyciu auta rowniez zobaczylem klika odpryskow, nie wiem skad. Watpie zeby kamyczki to zrobily podczas jazdy, no ale moze...

I teraz pojawia sie problem jak to zaprawic i czym?
Polecacie kredke, zeby to zaprawic? A pozniej jakas pasta wypolerowac?

Awatar użytkownika
greey

Proszę, oto moja nieszczesna wgniotka
Załączniki
20130421_165102(1).jpg
20130421_165113(1).jpg
2013-04-21 16.56.09(2).jpg
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2013, 16:16 przez greey, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin8626

Post autor: marcin8626 »

w salonie KIA mozesz kupic lakier zaprawkowy, dobrany do Twojego VIN, na allegro koles sprzedaje po 40zl za butelke bazy i lakieru

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

U mnie w Euro-Kas też kosztuje 40 zł. A propo tej wgniotki jak nie masz uszkodzony lakier to ja mam coś bardzo podobnego tylko na środku maski, może ciutek mniejsze ale to samo. Jutro zrobię fotkę

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Adi pisze:I teraz pojawia sie problem jak to zaprawic i czym?
Polecacie kredke, zeby to zaprawic? A pozniej jakas pasta wypolerowac?
Miałem jeszcze zaprawkę z poprzedniego auta, też białego. Dziś delikatnie powypełniałem odpryski, nic nie widać. :-)

Awatar użytkownika
sunset

Post autor: sunset »

dziś odkryłem cieniuteńką rysę na tylkych drzwiach - przypuszczam że pomógł parking marketowy - zabolało - teraz widzę trzy rozwiązania: pasta albo ASO albo poprostu jeździć :devil:
RIO 1.25 CVVT Kappa 85KM @ 121Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zalety i wady”