Chlapacz - Kia Rio III 2016 UB
Autor Wiadomość
 Kocur25 

Informacje
Silnik: 1.2 Benzyna
Kolor: Czarny
Pakiety: L
Typ nadwozia: Hatchback 5
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #1  Wysłany: 2019-07-23, 20:09   Chlapacz - Kia Rio III 2016 UB

Cześć wszystkim,

dzisiaj podczas czyszczenia felg, zauważyłem brak tylnego chlapacza z prawej strony. Prawdopodobnie albo odleciał podczas jazdy albo ktoś pomógł mu zniknąć (brak mocowań).

Postanowiłem odnaleźć w sieci używany lub nowy oryginalny. Niestety ale większość z tych, które udało mi się odszukać są na tył ale od zewnętrznej strony auta tj. od zderzaka, a ja potrzebuję prawego tylnego od strony drzwi (przypuszczam, że był fabryczny - krótki).

Finalnie znalazłem jeden używany, który wydaje się najbardziej "kompatybilny", natomiast prawdopodobnie sprzedawany jest bez mocowań.

Tutaj pojawia się moje pytanie.. bo zauważyłem, że ten chlapacz, który się uchował po lewej stronie, przymocowany jest takimi jakby nitami, nie są to śruby tylko wtyki. Pytanie czy gdzieś coś takiego można dostać?

Ewentualnie czy ktoś może polecić jakiś sklep internetowy z częściami lub stacjonarny (okolice Śląska), gdzie kupię konkretnie taki typ chlapacza jakiego szukam z tymi mocowaniami?

Pozdrawiam
--------------------
Adrian

lukasz_rio 

Informacje
Wyposażenie: Wersja XL
Silnik: 1.2 DOHC 85 KM
Przebieg: 44000
Kolor: FBD - Electric Blue
Pakiety: Stylistyczny
Tapicerka: WK - Czarna
Typ nadwozia: Hatchback 5d
Inne auto / jakie?: Renault Clio 1999
 #2  Wysłany: 2019-07-23, 21:17   

Ja też jednego nie miałem a zorientowałem się się kilka dni po zakupie ryjówki w salonie. Oczywiście nie mogłem znaleźć nigdzie i postanowiłem powiedzieć na pierwszym przeglądzie że od razu go nie miałem. Przecież nikt nowego auta tak nie ogląda czy każdy najdrobniejszy element jest przymocowany. więc rok tak przejeździłem. Na przeglądzie powiedzieli że musiałem zgubić, że nie możliwe, że po takim czasie...
Więc zamontowali mi odpłatnie za około 50 zł. Ten plastik pełni rolę osłony, chlapacza oraz elementu aerodynamicznego
--------------------
lukasz_rio

Kocur25 

Informacje
 #3  Wysłany: 2019-07-23, 22:15   

lukasz_rio napisał/a:
Ja też jednego nie miałem a zorientowałem się się kilka dni po zakupie ryjówki w salonie. Oczywiście nie mogłem znaleźć nigdzie i postanowiłem powiedzieć na pierwszym przeglądzie że od razu go nie miałem. Przecież nikt nowego auta tak nie ogląda czy każdy najdrobniejszy element jest przymocowany. więc rok tak przejeździłem. Na przeglądzie powiedzieli że musiałem zgubić, że nie możliwe, że po takim czasie...
Więc zamontowali mi odpłatnie za około 50 zł. Ten plastik pełni rolę osłony, chlapacza oraz elementu aerodynamicznego

Zastanawiam się czy gdybym podjechał do ASO z brakiem tego chlapacza to czy też by mnie tak "łaskawie" potraktowali, czyli jakieś 50 zł za nowy. Tylko w moim przypadku ewidentnie został zgubiony.
--------------------
Adrian

kubeusz77 
VIP

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White
Typ nadwozia: 5d
 #4  Wysłany: 2019-07-24, 16:34   

Zadzwoń do ASO i zapytaj.
Będziesz wiedział co i jak. Jeśli cena będzie w okolicy 50 zł to nie m co szukać używki.

kosmos2011 
VIP

Informacje
Silnik: G4EA
Kolor: ZŁOTY METALIK
Typ nadwozia: HB3D
Inne auto / jakie?: HYUNDAI ACCENT
 #5  Wysłany: 2019-08-04, 18:16   

https://www.ilcats.ru/kia...ubgroup=8686811

Lewy 86833-1W200 https://www.google.com/se...Q4dUDCAY&uact=5

Prawy 86834-1W200 https://www.google.com/se...mN668ZDdtTsGyM:

Kocur25 

Informacje
 #6  Wysłany: 2019-08-04, 19:13   

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Dla osób zainteresowanych tematem w przyszłości - zapłaciłem za ten chlapacz/deflektor 26 zł w ASO, także nie ma tragedii i długo nie trzeba było czekać (2 dni)
--------------------
Adrian

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje