W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Chlapacz - Kia Rio III 2016 UB

Kocur25

Chlapacz - Kia Rio III 2016 UB

Post autor: Kocur25 »

Cześć wszystkim,

dzisiaj podczas czyszczenia felg, zauważyłem brak tylnego chlapacza z prawej strony. Prawdopodobnie albo odleciał podczas jazdy albo ktoś pomógł mu zniknąć (brak mocowań).

Postanowiłem odnaleźć w sieci używany lub nowy oryginalny. Niestety ale większość z tych, które udało mi się odszukać są na tył ale od zewnętrznej strony auta tj. od zderzaka, a ja potrzebuję prawego tylnego od strony drzwi (przypuszczam, że był fabryczny - krótki).

Finalnie znalazłem jeden używany, który wydaje się najbardziej "kompatybilny", natomiast prawdopodobnie sprzedawany jest bez mocowań.

Tutaj pojawia się moje pytanie.. bo zauważyłem, że ten chlapacz, który się uchował po lewej stronie, przymocowany jest takimi jakby nitami, nie są to śruby tylko wtyki. Pytanie czy gdzieś coś takiego można dostać?

Ewentualnie czy ktoś może polecić jakiś sklep internetowy z częściami lub stacjonarny (okolice Śląska), gdzie kupię konkretnie taki typ chlapacza jakiego szukam z tymi mocowaniami?

Pozdrawiam
Załączniki
chlapacz tylny prawa strona, którego szukam
chlapacz tylny prawa strona, którego szukam
IMG_1056.jpg (83.24 KiB) Przejrzano 113 razy
chlapacz lewa strona oryginalny
chlapacz lewa strona oryginalny
IMG_1055.jpg
taki udało mi się znaleźć
taki udało mi się znaleźć
Adrian

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

Ja też jednego nie miałem a zorientowałem się się kilka dni po zakupie ryjówki w salonie. Oczywiście nie mogłem znaleźć nigdzie i postanowiłem powiedzieć na pierwszym przeglądzie że od razu go nie miałem. Przecież nikt nowego auta tak nie ogląda czy każdy najdrobniejszy element jest przymocowany. więc rok tak przejeździłem. Na przeglądzie powiedzieli że musiałem zgubić, że nie możliwe, że po takim czasie...
Więc zamontowali mi odpłatnie za około 50 zł. Ten plastik pełni rolę osłony, chlapacza oraz elementu aerodynamicznego
lukasz_rio

Kocur25

lukasz_rio pisze:Ja też jednego nie miałem a zorientowałem się się kilka dni po zakupie ryjówki w salonie. Oczywiście nie mogłem znaleźć nigdzie i postanowiłem powiedzieć na pierwszym przeglądzie że od razu go nie miałem. Przecież nikt nowego auta tak nie ogląda czy każdy najdrobniejszy element jest przymocowany. więc rok tak przejeździłem. Na przeglądzie powiedzieli że musiałem zgubić, że nie możliwe, że po takim czasie...
Więc zamontowali mi odpłatnie za około 50 zł. Ten plastik pełni rolę osłony, chlapacza oraz elementu aerodynamicznego
Zastanawiam się czy gdybym podjechał do ASO z brakiem tego chlapacza to czy też by mnie tak "łaskawie" potraktowali, czyli jakieś 50 zł za nowy. Tylko w moim przypadku ewidentnie został zgubiony.
Adrian

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Zadzwoń do ASO i zapytaj.
Będziesz wiedział co i jak. Jeśli cena będzie w okolicy 50 zł to nie m co szukać używki.

Kocur25

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Dla osób zainteresowanych tematem w przyszłości - zapłaciłem za ten chlapacz/deflektor 26 zł w ASO, także nie ma tragedii i długo nie trzeba było czekać (2 dni)
Adrian

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”