W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Złomowanie samochodu - jaka procedura?

Luźne rozmowy na każdy temat.
trister

Złomowanie samochodu - jaka procedura?

Post autor: trister »

Jaka jest procedura związana z zezłomowaniem strego samochodu? Od niedawna jeżdżę Kia Rio, a stary, zdezelowany muszę zezłomować, bo z tego co wiem, to mogą być jakieś kary - bo jakieś prawo się w tym zakresie zmieniło?

man70
VIP

Post autor: man70 »

Nic mi nie wiadomo, aby przepisy dot. złomowania miały ostatnimi czasy ulec zmianie. O procedurze przeczytasz np tu: https://kioskpolis.pl/zlomowanie-samoch ... rmalnosci/

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Po zezłomowaniu należy Ci się zwrot ubezpieczenia za nie wykorzystany okres.

piotreek

Post autor: piotreek »

Warto podzwonić/popytać na różnych stacjach. Ja za Hondę Civic VI dostałem 500zł w Eco Cars w Poznaniu, a np. Krotoski dawał tylko 200zł.

epsi

Post autor: epsi »

Tak, wywiad środowiskowy jest moim zdaniem obowiązkowy. Poszczególne oferty kupna/sprzedaży potrafią się mocno od siebie różnić.
Są to kwoty kilku kilkuset zł (w zależności oczywiście od samochodu i od jego stanu). Po co z tego rezygnować, skoro można zarobić :) ?
Tutaj jeszcze czytaj.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2019, 10:52 przez epsi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

Wystaw na OLX za 1000 do negocjacji, a złomiarze sami będą dzwonić z propozycjami. Ja opchnąłem w ten sposób moje stare twingo za 700.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”