Podłokietnik Kia Rio 2016
Autor Wiadomość
 Kocur25 

Informacje
Silnik: 1.2 Benzyna
Kolor: Czarny
Pakiety: L
Typ nadwozia: Hatchback 5
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #1  Wysłany: 2019-10-17, 14:39   Podłokietnik Kia Rio 2016

Cześć,

temat podłokietnika pojawiał się już na Forum ale nigdzie nie znalazłem konkretów albo informacje były rozbieżne.

Posiadam Kie Rio III 2016 r. w której nie mam na wyposażeniu podłokietnika. Na kilku aukcjach czy w sklepach internetowych udało mi się znaleźć przeróżne modele, natomiast problem pojawił się w momencie wyboru odpowiedniego. Z tego co wyczytałem to wszystko zależy od wersji kolumny środkowej w aucie. Ja w swojej Kijance posiadam taki jakby "slot" dlatego jestem w szoku, że montaż takiego elementu w niektórych przypadkach oznaczał zdemontowanie oraz wymianę całej kolumny na inny typ.

Widziałem na YT, że w innych autach w miejsce tego "slotu" wkłada się podłokietnik i trzeba go wkręcić (żeby nie latał).

W związku z tym, pojawia się moje pytanie jaki konkretnie typ podłokietnika wybrać aby pasował do mojej kolumny oraz jak to będzie wyglądało pod kątem montażu. Auto jest jeszcze na gwarancji i zastanawiam się czy wiercenie (aby przymocować go stabilniej) wchodzi w grę w ogóle?

Poniżej zamieszczam załączniki jaki typ kolumny posiadam oraz jakie podłokietniki znalazłem.

Jak ktoś posiada dokupiony podłokietnik to prośba o ewentualne sugestie.
--------------------
Adrian

gregoreu 
VIP

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Przebieg: 500
Kolor: grafit
Pakiety: SMART+podlokietnik+podg,fotele
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d
Inne auto / jakie?: peugeot307,
 #2  Wysłany: 2019-10-18, 11:54   

podłokietnik nr1 mam zamontowany przez ASO,funkconalność dobra,nie pamiętam ile zapłaciłem za montaż,cena podłokietnika tylko trochę przewyższała cenę na Allegro
--------------------
gregor

Cichy 
Administrator
Piotrek

Informacje
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 58000
Kolor: Biały
Pakiety: Klima + alarm + czujniki cofania
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
 #3  Wysłany: 2019-10-20, 10:03   

gregoreu napisał/a:
podłokietnik nr1 mam zamontowany przez ASO,funkconalność dobra,nie pamiętam ile zapłaciłem za montaż,cena podłokietnika tylko trochę przewyższała cenę na Allegro

Mam taki sam tunel. Mam pytanie. Zakładając że mam 1.70 m. wzrostu i fotel niezbyt mocno odsunięty do tyłu, czy montując taki podłokietnik w ogóle oprę na nim łokieć, czy też może będzie on najzwyczajniej zbyt przesunięty do tyłu względem fotela? Czy u Ciebie jest on zamontowany solidnie, nic się nie ugina? Bo fabryczny tunel w tym miejscu to w sumie kawał niezbyt solidnego plastiku.
Edit: Myślę że oba powinny pasować. Ten który jest niżej na zdjęciu, mój kolega ma zamontowany w Focusie. Pewnie gniazdo montażowe jest dobierane do konkretnego auta. Założony na tunel i przykręcony wkrętami od boków. Wygląda całkiem fajnie. Ten który jest na zdjęciu z góry jest na allegro od 150 zł, jest wyraźnie tańszy, i montuje się go wkrętami od góry, a na wkręty idą zaślepki. Chyba się zdecyduję na ten tańszy i sobie zamówię na dniach.
--------------------
www.facebook.com/Rio3Polska
http://kia-rio-jpa.blogspot.com

gregoreu 
VIP

Informacje
Silnik: 1.4
Przebieg: 500
Kolor: grafit
Pakiety: SMART+podlokietnik+podg,fotele
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d
Inne auto / jakie?: peugeot307,
 #4  Wysłany: 2019-10-20, 15:43   

Uważam,że powinien spełnić twoje oczekiwania ponieważ bezproblemowo korzystamy z niego na przemian z żoną, ja mam 180 cm wzrostu a żona ok 20cm mniej.Górna część ma regulację przód tył a cały podłokietnik regulację wysokości wprawdzie niewielką lecz wystarczającą.Co do montażu to został wykonany solidnie.
--------------------
gregor

Cichy 
Administrator
Piotrek

Informacje
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 58000
Kolor: Biały
Pakiety: Klima + alarm + czujniki cofania
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
 #5  Wysłany: 2019-10-27, 10:11   

gregoreu napisał/a:
Uważam,że powinien spełnić twoje oczekiwania ponieważ bezproblemowo korzystamy z niego na przemian z żoną, ja mam 180 cm wzrostu a żona ok 20cm mniej.Górna część ma regulację przód tył a cały podłokietnik regulację wysokości wprawdzie niewielką lecz wystarczającą.Co do montażu to został wykonany solidnie.

Dzięki :)
--------------------
www.facebook.com/Rio3Polska
http://kia-rio-jpa.blogspot.com

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje