W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Jakie amortyzatory?

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Re: Jakie amortyzatory?

Post autor: kubeusz77 »

Mnie kiedyś diagnosta posadził na tylnym siedzeniu żeby dociążyć auto. Wynik że mną w środku był kilkanaście procent inny niż z pustym autem.

damson85

Post autor: damson85 »

Zakupiłem amortyzatory TRW, wczoraj zabrałem się za ich wymiane, mówie sobie co tam maks. godzina roboty a tu kicha. Nie mogę odkręcić górnej śruby, przechodzi ona przez karoserie i wkręcana jest w blaszke, która powinna być tak mi się wydaje przyspawana do karoserii. Blaszka ta jest w takiej prostokątnej zamkniętej jakby obudowie. Nie mam pomysłu jak i czym ją przytrzmać bo kręci się razem ze śrubą. Myślałem że pójdzie łatwo jak w innych samochodach a tu kicha. Ktoś wymieniał może sam i ma jakiś pomysł? Z drugiej strony nie próbowałem. Najgorzej że teraz tłucze jak nie wiem co bo troche się poluzowało a za cholere nie wiem jak to dokręcić.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2020, 13:37 przez damson85, łącznie zmieniany 1 raz.

damson85

kubeusz77 pisze:
21 lut 2020, 17:35
Mnie kiedyś diagnosta posadził na tylnym siedzeniu żeby dociążyć auto. Wynik że mną w środku był kilkanaście procent inny niż z pustym autem.
Mam butle z gazem w bagażniku, tyle że akurat było w niej około 10 litrów gazu, diagnosta powiedział że jakby była pełna to by wynik wyszedł inny - lepszy.

damson85

Samochód u mechanika, powiedział że przyspawa tą blaszke bo się oberwała. No i odrazu wymieni mi amortyzatory.

damson85

Amortyzatory wymienione, zrobione około 2 tys. km. Nie powiem bo stabilność się poprawiła, ale wystąpił z nimi taki problem że stukają. Posprawdzane wszystko dobrze przykręcone. Zaraz po wymianie nie stukało. Stuki pojawiły się niedawno. Sprawdzaliśmy z mechanikiem na różne sposoby i wychodzi że amortyzatory stukają. Jak myślicie czy w sklepie przyjmą je na gwarancji?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”