W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Lampki do czytania

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Lampki do czytania

Post autor: Rafael »

Witam, nie znalazłem nigdzie podobnego wątku, a mam problem z lampkami do czytania w moim Rio. Otóż lampki działają po włączeniu prawidłowo, natomiast kiedy otwieram auto, czy drzwi, to zaświeca się tylko lampka po stronie kierowcy. Eliminuję żarówkę ze względu na to, że po wciśnięciu lampki świeci się (chyba, że żarówka jest 2-żarnikowa). Ktoś miał podobny problem?

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały

Re: Lampki do czytania

Post autor: Ari93 »

A może tak ma być i jak się otworzy drzwi od strony pasażera to i po drugiej stronie zapali się lampka...? :D

Rafael

Ari93 pisze:
24 lut 2020, 17:12
A może tak ma być i jak się otworzy drzwi od strony pasażera to i po drugiej stronie zapali się lampka...? :D
Niestety nie. Po otwarciu z pilota powinny zaświecić się obie. Po otwarciu drzwi bez względu które również obie. Od jakiegoś czasu ta jedna "padła". Miała już jakieś zawiechy, że gasła na chwilę ale po chwili znowu świeciła.

Rafael

Jak widzę jestem chyba pierwszym użytkownikiem z tym problemem. ;-) Sprawdziłem i podmieniłem żarówki i nadal prawa nie świeci po otwarciu jakichkolwiek drzwi. Podejrzewam uszkodzenie, lub zaśniedziałe styki w samej lampce. Jak znajdę trochę czasu, to wykręcę przednie oświetlenie wnętrza i zobaczę co się mogło stać.

Pawel

Post autor: Pawel »

Cześć,
miałem to samo, winna jest dioda lub brak styku na niej. Jak zdemontujesz konsolę z lampkami i dostaniesz się do scieżki drukowanej to znajdziesz tam dwie diody 1Nxxxx (nie pamiętam dokładnie numeru), jedna z nich (odpowiedzialna za niedziałającą stronę) jest palnięta lub brakuje styku na lutowaniu.

Demontaż lampki masz opisany tutaj http://www.kirmanual.com/room_lamp_removal-1144.html

Diody o których piszę masz zaznaczone tutaj http://www.kirmanual.com/overhead_conso ... -1146.html
lub dla wygody patrz załącznik.

jakbyś potrzebował szczegółów to pisz. przechodziłem przez ten defekt. Naprawisz sam, nic skomplikowanego.

pozdrawiam
Pawel
Załączniki
2020-03-16_10-59-24.jpg

Rafael

Dziękuję kolego Paweł! W piątek ma być cieplej, więc postaram się zdemontować lampkę i zobaczyć do tej płytki. Wielkie dzięki! Jak mi się uda naprawić, to wrócę z odpowiedzią.

Rafael

Mała aktualizacja tematu. Auto stało prawie 2 tygodnie na parkingu i dzisiaj zauważyłem, że ta niedziałająca lampka zaczęła żyć... Świeci się aż miło po otwarciu drzwi, czy też auta z pilota. Być może to dlatego, że jest ciepło i zimny lut chwilowo sam się naprawił. Teoretycznie od jutra ma być znowu zimno, więc z ciekawości sprawdzę czy nadal działa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”