W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Kia Rio Bieda.

Nasze auta.
Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Kia Rio Bieda.

Post autor: Cichy »

Więc u mnie to było tak. Moja przygoda z Kia zaczęła się jakieś 2,5 roku temu kiedy to moi teście zdecydowali się na zakup Ceeda. Wcześniej uważałem Kia za marną markę lekko mówiąc. Ale Ceed mnie przekonał. Więc kiedy przyszła moja kolej na zakup nowego auta pod uwagę brałem Vengę i Punto. Ilość miejsca w Vendze była zaskakująca, ale stylistyka trochę jakby nie dla mnie. Natomiast w Punto coś mi nie pasowało, zniechęcili mnie też w salonie, panowała tam jakaś nieciekawa atmosfera. Tak się jakoś złożyło że pod koniec czerwca 2011 chyba Rio weszło do salonów. Kiedy je z żoną zobaczyliśmy to wiedzieliśmy że to jest to. Auto spodobało mi się niesamowicie. Sprzedawca namawiał na silnik 1.2, ale ja chciałem mocniejszy i byłem ciekaw 6 stopniowej skrzyni. Zapłaciłem 48 tyś. za wersję M (+ klima + alarm + czujniki) , mało więcej kosztowała by wersja L, ale ja chciałem auto od ręki, a białego akurat nie było. Musiałbym więc zapłacić ponad 51 tyś, a jednak chciałem białe, więc czarne lusterka mnie nie odstraszyły. I tak oto w październiku 2011 zakupiliśmy Rio. To chyba tyle na razie.
Załączniki
Tak wygląda umyte auto. Zobaczcie jak świetnie wyglądają opony pokryte środkiem typu "Mokra opona".
Tak wygląda umyte auto. Zobaczcie jak świetnie wyglądają opony pokryte środkiem typu "Mokra opona".
Ja z Żoną.
Ja z Żoną.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2017, 08:19 przez Cichy, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Jak widzę historia zakupu bardzo podobna jak u mnie - też miała być Venga, a potem nadeszło zbawienie ;-) A że Murzynek miał właśnie jechać do Wrocławskiego dilera to ledwie tam przyjechał i go wzięli do mnie :mrgreen: Czarne detale z białym lakierem dodają charakteru!
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Nie wiem czy takie zbawienie, Rio ma tylko 2 przewagi nad Vengą (chyba), jest bardziej aerodynamiczne i ładniejsze (według mniej) , ale Venga tak naprawdę celuje w nieco innego odbiorcę.

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

CicheStudio pisze:Nie wiem czy takie zbawienie, Rio ma tylko 2 przewagi nad Vengą (chyba), jest bardziej aerodynamiczne i ładniejsze (według mniej) , ale Venga tak naprawdę celuje w nieco innego odbiorcę.
Dokładnie, idealnym tego przykładem jest Kris_kce z autowcentrum - taksówkarz (z mojej okolicy :mrgreen:)

Awatar użytkownika
JustynA
VIP

Moje Rio- nie moja Venga

Post autor: JustynA »

Z racji ze moje prawko robiło się prawie 3 lata, do gadania za bardzo przy wyborze auta nie miałam nic.
Z racji 150 cm w kapeluszu, poszukiwałam auta z regulacjami- fotelem kierowcy (góra dół), kierownicy.
Nie brałam czynnego udziału w jazdach testowych, zawsze siedziałam gdzieś z boku, zwracając uwagę na szczegóły i pałając się ekscytacją z zakupu samochodu w sumie to MOJEGO, mąż jest tylko współwłaścicielem ;p
Jednak w salonach siedziałam, ustawiałam, dopasowywałam. Padło na Vengę. Normalnie czołg - gdybym mogła to bym Żukiem albo Lublinem jeździła (kompleks mniejszości) - bo masywna, bo wysoka, bo siedziało się jak na krześle, bo widoczność b.dobra, bo bagażnik większy.
I dla mnie była w sam raz, ale w sumie nie żałuję. Rio jest cudne, piękne i "sportowe"
Cierpi na tym pasażer z tyłu mego wzrostu lub nasze Dziecko. Linia szyb unosi się ku tyłowi co ogranicza widoczność niskich pasażerów. Fotele z tyłu też dla mnie nie są zbyt wygodne, ale na szczęście już nie jeżdżę z tyłu a wręcz staram się jak najczęściej za kółkiem - jednak mąż z boku nudzi się i lubi rzucać mimo chodem denerwujące uwagi ;p
:)

oostrowski

Re: Moje Rio- nie moja Venga

Post autor: oostrowski »

JPA pisze:Z racji ze moje prawko robiło się prawie 3 lata, do gadania za bardzo przy wyborze auta nie miałam nic.
Z racji 150 cm w kapeluszu, poszukiwałam auta z regulacjami- fotelem kierowcy (góra dół), kierownicy.
Nie brałam czynnego udziału w jazdach testowych, zawsze siedziałam gdzieś z boku, zwracając uwagę na szczegóły i pałając się ekscytacją z zakupu samochodu w sumie to MOJEGO, mąż jest tylko współwłaścicielem ;p
Jednak w salonach siedziałam, ustawiałam, dopasowywałam. Padło na Vengę. Normalnie czołg - gdybym mogła to bym Żukiem albo Lublinem jeździła (kompleks mniejszości) - bo masywna, bo wysoka, bo siedziało się jak na krześle, bo widoczność b.dobra, bo bagażnik większy.
I dla mnie była w sam raz, ale w sumie nie żałuję. Rio jest cudne, piękne i "sportowe"
Cierpi na tym pasażer z tyłu mego wzrostu lub nasze Dziecko. Linia szyb unosi się ku tyłowi co ogranicza widoczność niskich pasażerów. Fotele z tyłu też dla mnie nie są zbyt wygodne, ale na szczęście już nie jeżdżę z tyłu a wręcz staram się jak najczęściej za kółkiem - jednak mąż z boku nudzi się i lubi rzucać mimo chodem denerwujące uwagi ;p
:)
Daj mężowi puszkę piwa do picia, a nie będzie się nudził.
Powiem więcej, pewnie polubi na stałe fotel pasażera i już wcale nie będzie zrzędził hihi :)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Gdzieś było porównanie (w AŚ albo w AMiS) Venga vs Rio - i wyszło że Venga jest bez sensu, bo tylko niepotrzebne powietrze się wozi :)
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
JustynA
VIP

Churek pisze:Gdzieś było porównanie (w AŚ albo w AMiS) Venga vs Rio - i wyszło że Venga jest bez sensu, bo tylko niepotrzebne powietrze się wozi :)

Haha , fakt - nadmuchana żaba ;p
Ale przynajmniej wysoko, pewnie siedziałam i wszystko widziałam ;p

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Churek pisze:Gdzieś było porównanie (w AŚ albo w AMiS) Venga vs Rio - i wyszło że Venga jest bez sensu, bo tylko niepotrzebne powietrze się wozi :)
Nie powiedziałbym, gdy muszę siedzieć z tyłu, to jest naprawdę niewiele miejsca z tyłu ;-(

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Jak moja żona siada za kółkiem, a ja z tyłu, to mogę nogę na nogę założyć :D Nie jest źle, w końcu to segment B, ale np. w Ceedzie jak się siedzi z tyłu to już czuć wyraźną różnicę na szerokości i na nogi.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Spytam Was przy okazji, bo nigdy nie pamietalem w takich sytuacjach - po grzyba ludzie zamazuja rejestracje? :)

Awatar użytkownika
JustynA
VIP

Nie wiem to chyba z przyzwyczajenia ;p
Bardzo późno było jak zdjęcia zrzuciłam w telefonu , więc chyba automatycznie.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Rozumiem :)
Po prostu kazdy to robi, ale nikt nie wie dlaczego :P

Awatar użytkownika
JustynA
VIP

Hehe , właśnie ;p
Mi bardziej chodziło o kolory, szkoda że nie dało się dograć tego spokoju, śpiewu ptaków, bzyku owadów i zapachu trawy po deszczu :)

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

Piekne fotki piekne auto i piekne widoki:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje Rio”