W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Beżowy Ryjak ;)

Nasze auta.
yeti69

Beżowy Ryjak ;)

Post autor: yeti69 »

Zgodnie z tym co napisałem, chciałem wam pokazać moje Rio ;) Kupiony 17 maja 2012r. w Kia Szic Opole. Wcześniej miałem Ticorino a także Mitsubishi Carismę. Taka czarna kreska, zobaczycie ją na zdjęciu, to jest pechowe rozdziewiczenie mojej Kijanki.
Załączniki
DSC_0141.jpg
DSC_0142.jpg
DSC_0143.jpg
DSC_0147.jpg
Ostatnio zmieniony 08 maja 2013, 21:16 przez yeti69, łącznie zmieniany 1 raz.

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

Pięknie się prezentuje w tym krajobrazie :-)
lukasz_rio

Papalina90

Post autor: Papalina90 »

Piekny kolor :-) krajobraz też ;-)

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Taka rysa na przednim zderzaku? Chyba spora? Nie przejmuj się , u mnie po 2 tygodniach od zakupu pojawiła się na drzwiach pasażera dosyć spora i widoczna rysa.

Martin

Post autor: Martin »

Kurcze..., jakbym swojego widział :D. Tylko rysa z drugiej strony :D.

Papalina90

Post autor: Papalina90 »

CicheStudio pisze:Taka rysa na przednim zderzaku? Chyba spora? Nie przejmuj się , u mnie po 2 tygodniach od zakupu pojawiła się na drzwiach pasażera dosyć spora i widoczna rysa.
Pierwsza rysa boli najbardziej ;-) póki co jeszcze tego bólu nie przeżyłam przy rio :-)

Martin

Papalina90 pisze:
CicheStudio pisze:Taka rysa na przednim zderzaku? Chyba spora? Nie przejmuj się , u mnie po 2 tygodniach od zakupu pojawiła się na drzwiach pasażera dosyć spora i widoczna rysa.
Pierwsza rysa boli najbardziej ;-) póki co jeszcze tego bólu nie przeżyłam przy rio :-)
Inna sprawa, że rysa rysie nierówna. Inaczej odbiera się, przynajmniej w moim przekonaniu, zarysowanie sprokurowane samemu, jakieś bliskie spotkanie trzeciego stopnia z latarnią, hydrantem czy innym murkiem, a inaczej jak rysa pojawia się gratisowo :D, podczas nieobecności właściciela. To drugie boli bardziej, bo jak człek sam się zagapi, to trudno, taki life, ale jak ktoś np na parkingu, nam auto pokiereszuje toooooo, drżyjcie narody !!!, mord w oczach i siekiera w dłoni :D.

Inny podział rys to podział na miejsce ich wystąpienia, a dokładnie materiał elementu zarysowanego. Na plastikowym zderzaku można łyknać bez większego bólu, owszem wkurza, ale da się żyć. Gorzej jak trafi element blaszany, i do tego głęboko "rychnięte", to wówczas już niestety trzeba działać, a to kosztuje...

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

Piękne autko, jak wszystkie tutaj :-) i zgadzam się z powyższym taka tryska czy wgniotka w moim przypadku zrobiona przez kogoś boli najbardziej :~

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

To prawda. Więc zajrzyjcie do tematu o Lakierze , dołączyłem moją pierwszą naprawdę sporą "rysowgniotkę", która pojawiła się w magiczny sposób. ;-)

yeti69

Tutaj wam napiszę trochę o przygodach serwisowych mojego Rio:
Katalizator,tłumik końcowy, dolot- pierwszy problem, coś zaczęło przy odpalaniu auta tłuc w okolicach tłumika, myślałem że osłona jakaś sprawdziłem a tu nic, więc wizyta w ASO po zdemonotowaniu okazało się że w tłumiku coś lata i nie wyjdzie. Wymieniono nowy tłumik końcowy. Po miesiącu historia się powtarza, rozebrano w ASO cały wydech okazało się że kata się posypał to wymiana całego i póki co jest spokój. Przy okazji pokazałem nitkę która mi odchodzi z fotela pasażera, KIA zaakaceptowała wymiane tapicerki i tak dostałem nową.

Sprężarka- przy włączeniu klimatyzacji miałem taki dziwny dźwięk (hmm...coś jak mruczący kot) ale że było to przy uruchamianiu to mi nie przeszkadzało, w późniejszym czasie jednak zaczęło tak brzęczeć podczas pracy sprężarki. Coś się zatarło, wymiana na nową. Niestety znowu się to powtarza. Problem w Kii znany ponieważ sprężarka nie ma sprzęgła i cały czas pracuje.

Radio, czujniki parkowania, sterowanie radiem i moja przygoda z lawetą i sprzęgłem już została opisana.
Takie fajne autko a tyle przykrości sprawia ;-(

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

No to nie ma co, trochę źle trafiłeś. Ale miejmy nadzieję że już nic takiego więcej Cię nie spotka.

Ktoś napisał że trafiłeś na zły egzemplarz. Może trochę tak, a może trochę nie. Sęk w tym że wiele osób na tym forum miało, lub ma jakieś większe lub mniejsze awarie. Ja sam miałem między innymi wymianę radia. Także nadal nie mam porównania jak to jest z nowymi autami innych marek, ale nasze Rio jeszcze nie jest 100% dopracowane. Ale póki co ja nie żałuję zakupu.

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Masakra o-o
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Martin

W moim przekonaniu to jednak wadliwy egzemplarz, niestety...
Trochę dużo tych usterek, jak na "zwykłe" problemy z nowymi samochodami. Można też powiedzieć o nieszczęściach chodzących nie tylko już parami, lecz wręcz stadem, czy o prawie Murphy`ego :D, ale raczej tutaj chodzi o to, o czym już ktoś gdzieś na forum napisał, że zawsze musi się w stadzie trafić czarna owca :D. Tym razem niestety padło na Ciebie. Współczuję :~.

yeti69

Kolejną usterką mogę się "pochwalic". Problem polegał na tym iż zaświecił się check engine i samochód stracił moc. Na wolnych obrotach chodził jak ciągnik ( nie przesadzam). Bum serwis i coż Przepustnica! Wyczyszczono- okej zobaczymy na ile to starczy. Jeszcze powiem wam ze dostane nowy wentylator od chłodnicy ponieważ zaczął piszczec. Smarowanie i czyszczenie nie pomogło tak więc idzie nowy. Zobaczymy jak to będzie ;)

marcin8626

Post autor: marcin8626 »

mi tez na fotelu kierowcy nitka odstane i we wrzesniu to zglosze:) a jak narazie usterek brak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje Rio”