W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Opony i felgi.

krzysztof61

Opony i felgi.

Post autor: krzysztof61 »

Piszę o oponach zimowych KLEBER 185/65 R15 88T TL KRISALP HP2 KL. Nie kupujcie ich do Kia Rio, gdyż będziecie zawiedzeni .Ja je kupiłem we wrześniu 2012 r. [nowe] po przeczytaniu samych pozytywnych opinii na forum oponiarskim. Po założeniu na felgi i jeżdżąc na nich, zauważyłem, a raczej usłyszałem, jak one bardzo buczą - 'UUUUU' , np. zwalniając ze 100 km do 50 km. Zgłosiłem to do przedstawiciela MICHELINA, który polecił mi po zimie zdjąć opony i zawieźć je do ich warsztatu. Oni wysłali je do Olsztyna na badania. Po ok. 1 miesiącu odebrałem je. Oczywiście stwierdzono że tak ma być .Teraz mam pytanie, czy ktoś kupował felgi stalowe, nowe, rozmiar 15x5 1/2j et36 na 4 śruby? Nowe są od 180 zł. [niemieckie] ,240 zł. z www.alcar.pl.

Zwracaj uwagę na ortografię!!! Administracja.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2013, 15:37 przez krzysztof61, łącznie zmieniany 1 raz.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

fajna reklama

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Ja mam te felgi z Alcaru - pasują.
Co do opon na zimę to już pisałem wile razy - tylko Nokian, bo to opony robione tam gdzie jest zimno :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Po prawdzie temat opon już jest, ale że pytasz również o felgi, więc na razie niech zostanie.

Co do opon Klebera to jazda na nich jest męcząca, zwłaszcza po czystym asfalcie. Po wymianie opon na letnie, różnica jest ogromna.

Awatar użytkownika
sunset

Post autor: sunset »

Melduję fele: Ronal i gumy: Hankook Energy = ciszej niż na zimówkach, auta prawie przylepione do drogi (zależy od drogi i na 200% przylepione było Bravo z 205 i niskim zawieszeniem, ale to inna bajka) = na tym zestawie ronal&hankook energy jest bardzo OK i dodatkowa informacja taka że ronal są szerokości 6 cali co sprawia że opony są "baloniaste" i bardziej chronią felgi niż na fellach 6,5 lub 7, ponieważ wtedy opony są w profilu bocznym bardziej płaskie w pionie w stosunku do felgi - każdy coś lubi - jeden optyke drugi praktykę ;-)
Ponadto polecam na stronach opony.com i innych posiadających konfiguratory aby każdy zobaczyć jaka jest mediana (najlepiej dopasowana) opona do danej felgi względem szerokości; tolerancje i widełki w jakich się można poruszać to jedno, a najlepsze dopasowanie trzymające oponę na feldze to drugie).
Na marginesie te felgi są najlepszymi jakie posiadałem pod względem utrzymania czystości, natomiast na tych gumach pierwszy raz jeżdżę zatem zobaczymy jak będą się sprawować dalej, na razie jest bardzo OK.

Pozdrowionka
RIO 1.25 CVVT Kappa 85KM @ 121Nm

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Hankook Energy? Chyba Kinergy ;)
Ja je fabrycznie dostalem do samochodu.

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

f0ku5 pisze:Hankook Energy? Chyba Kinergy ;)
Ja je fabrycznie dostalem do samochodu.
Jak każdy,
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Tomash pisze:Jak każdy,
Jak każdy kto wyjechał na stalowych 15tkach (chyba).

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

dokładnie, bo do 16" dawali Kumho..

Awatar użytkownika
Stawe

Post autor: Stawe »

Mam pytanie - jakie teraz opony dają z Rio? Bo Hankooki już nie, chyba Nexen?

Awatar użytkownika
krzysztofek

Post autor: krzysztofek »

do Rio nadal hankooki do Vengi już nexeny. Przynajmniej jak kupowałem auto miesiąc temu to tak w salonie widziałem. I takie dostałem tzn hankook.

MarCo

Post autor: MarCo »

Stawe pisze:Mam pytanie - jakie teraz opony dają z Rio? Bo Hankooki już nie, chyba Nexen?
Ja też dostałem Hankooki

Zablokowany

Wróć do „Zewnętrzne”