W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Otwieranie bagażnika z pilota.

Awatar użytkownika
Gutek

Otwieranie bagażnika z pilota.

Post autor: Gutek »

Witam,

Mam pytanko, gdyż interesuje mnie środkowy przycisk na pilocie. Już podczas kupna miła pani sprzedawczyni poinformowała mnie, iż tej opcji nie ma, ale wtedy, aż takiej różnicy mi to nie robiło.

W związku z tym zastanawiam się czy wiecie może, czy mogę liczyć w ASO na zainstalowanie tej opcji, gdyż takowa istnieje na pewno.

Pozdrawiam.
Załączniki
Zdjęcie0063.jpg
Ostatnio zmieniony 17 sty 2018, 17:41 przez Gutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

W sedanie tak to wlasnie dziala :) Przyciskasz i otwiera Ci sie klapa :D

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Przytrzymujesz środkowy przycisk gdy auto jest zamknięte i odblokowuje się tylko klapa, pozostałe drzwi pozostają zablokowane. Natomiast na to że klapa się sama w magiczny sposób otworzy i uniesie do góry to bym raczej nie liczył. ;-)

Martin

Post autor: Martin »

CicheStudio pisze:Przytrzymujesz środkowy przycisk gdy auto jest zamknięte i odblokowuje się tylko klapa, pozostałe drzwi pozostają zablokowane. (...)
Dokładnie tak do działa ;-).

Od samego początku uważałem tą funkcję za bezwarunkowo bajerancką, aż do momentu, gdy kiedyś, wkładając zakupy do tak otwartego bagażnika, bezmyślnie położyłem obok nich... kluczyk do samochodu (nie chciałem kieszeni wypychać :D), po czy radośnie zatrzasnąłem klapę. Już jak opadała, ja doznałem olśnienia, niestety jednak o ułamek sekundy za późno i stało się, nie zdążyłem złapać :D. Co czułem i co głośno mówiłem..., nie będę tu, ze zrozumiałych względów, pisał, ale na szczęście nie było to daleko od domu, więc w te pędy, z buta oczywiście, pocwałowałem po zapasowe kluczyki. A co by było, gdybym coś takiego zrobił na drugim końcu Polski ż, strach pomyśleć.
Reasumując więc - funkcja fajna, ale trzeba też trochę przy tym myśleć ;D.

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

E za 100pln dobry fachowiec otworzy Ci auto , dwa razy to praktykowałem :-) A jak jest u nas czy jak zostawi się kluczyki w stacyjce to po jakimś czasie dzwi się automatycznie same zamykają ? Bede musiał to sprawdzić :lol:
Jacek

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

jachnyc pisze:E za 100pln dobry fachowiec otworzy Ci auto , dwa razy to praktykowałem :-) A jak jest u nas czy jak zostawi się kluczyki w stacyjce to po jakimś czasie dzwi się automatycznie same zamykają ? Bede musiał to sprawdzić :lol:
Nie zamykaja sie same. Dopiero jak jedziesz to Ci sie zamkna. Albo jak otworzysz z pilota i nie otworzysz zadnych drzwi to sie zamnka po kilku sekundach.

Awatar użytkownika
Gutek

Post autor: Gutek »

ciekawa sprawa.

Miła Pani w salonie Marvel w Łodzi poinformowała mnie, że tej opcji nie ma w tym samochodzie :D.

Widać szkolenie pracowników na wysokim poziomie.

Apropos samej opcji, ciekawe rozwiązanie, lecz przyznam szczerze ciężko jest mi sobie wyobrazić przyczynę dla której miałbym otwierać sam bagażnik bez całej reszty. No i jak Martin już wspomniał wszystko fajnie do czasu jak kluczyki utkną w środku :D

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Ale wy robicie problemy :!:. W każdym nowym samochodzie jest otwieranie bagażnika z kluczyka i trudno. Nie traktujcie tego forum jako czat o byle czym, starajcie się konkretnie udzielać odpowiedzi itd bo jak ktoś chce przeczytać cały wątek to będzie czytał w nieskończoność :angry:

[ Dodano: 2013-06-04, 11:49 ]
Jak ktoś sobie zamknął kluczyki w aucie to ma problem każdemu się to może zdarzyć i trzeba uważać

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Mi tam funkcja się podoba - przychodzę z kawałkiem zakupów, otwieram tylko bagażnik, po opuszczeniu klapy samochód "sam" sie zamyka i idziemy po kolejne zakupy :)

No tylko trzeba pamiętać o kluczyku ;)

Ale jak się kiedyś zatrzasnęło kluczyki w wypożyczonej Alfie w niedzielę po południu - to się całe życie pamięta :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Ajschylos pisze:Apropos samej opcji, ciekawe rozwiązanie, lecz przyznam szczerze ciężko jest mi sobie wyobrazić przyczynę dla której miałbym otwierać sam bagażnik bez całej reszty.
Kiedy musisz przenieść kilka rzeczy po kolei z lub do bagażnika, i np. na pewien czas tracisz auto z oczu, to nikt ci do niego nie wlezie.

Awatar użytkownika
Ryjek

Post autor: Ryjek »

Gutek pisze: lecz przyznam szczerze ciężko jest mi sobie wyobrazić przyczynę dla której miałbym otwierać sam bagażnik bez całej reszty
Np. wrzucasz zakupy i odprowadzasz koszyk - wtedy nie otwierasz całego autka.
Przykładów mam więcej ;)

Awatar użytkownika
Santa

Post autor: Santa »

Czy jak w HB dam mocniejsze siłowniki jak to robią w VW(siłowniki od wersji kombi większy udzwig) to jak nacisne to moze sama sie otworzy. Ktoś coś podpowie?
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców

czerwo

Post autor: czerwo »

Santa pisze:Czy jak w HB dam mocniejsze siłowniki jak to robią w VW(siłowniki od wersji kombi większy udzwig) to jak nacisne to moze sama sie otworzy. Ktoś coś podpowie?
Na 100% nie zadziała, u nas siłowniki zamocowane są w takich miejscach, że jak pociągnę klapę to otwiera mi się do wysokości czoła ale pomijając to początek i tak musisz ręka otworzyć bo dla siłowników jest totalny zły kont pracy (gdyby zacząć je na siłę wysuwać od razu po otwarciu to wbiłbyś klapę w zderzak zamiast podnosić do góry). Zwróć uwagę, że ona służą głównie do trzymania otwartej klapy a nie do wspomagania otwierania.

toyaris

Post autor: toyaris »

totalny zły kont pracy
!!!
czerwo pisze:gdyby zacząć je na siłę wysuwać od razu po otwarciu to wbiłbyś klapę w zderzak zamiast podnosić do góry
Co Ty za bzdury wypisujesz? Czytałeś przed edytowaniem posta?
czerwo pisze: ona służą głównie do trzymania otwartej klapy a nie do wspomagania otwierania
Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie wspomagają podnoszenie(a wręcz od połowy PODNOSZĄ) pokrywy bagażnika, która otwiera się DO KOŃCA!
10 mniej - zwolnij!

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

No u mnie też podpierają otwartą klapę, ale jak u was wysuwają się samoczynnie po lekkim uchyleniu klapy to spoko :devil2:
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Zablokowany

Wróć do „Problemy i pytania”