W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Parujące reflektory.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Parujące reflektory.

Post autor: Cichy »

Temat poruszony kiedyś przez Tomka na AWC. Ja osobiście zauważyłem to tylko raz, ponad rok temu. A tu kilka dni temu niespodzianka - powtórka. Co Wy na to?
Załączniki
DSC_0682.JPG
DSC_0686.JPG

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Nie ma spiny, ten typ tak ma ;D
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

U mnie to samo, tez pare dni temu..ale zdjec ni mam.. ten typ tak ma :D :D :D

Adi

Post autor: Adi »

A znika to Wam po jakims czasie?
Moze i ten typ tak ma, ale nie powinno parowac. Mialem wczesniej 3 samochody i w zadnym nie spotkalem sie z parujacymi reflektorami. eflektory powinny byc szczelne.
Ja bym podjechal do ASO. Powiedza pewnie, ze to normalne itp, ale moze cos z tym zrobia.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Oczywiście po jakimś czasie zeszło. (zapewne dosyć szybko, bo nawet nie zwróciłem uwagi) Jeśli problem będzie się powtarzał, to oczywiście podjadę do kochanego ASSO. :~

Ogólnie kolejna irytująca "drobnostka".

Awatar użytkownika
rio_pn

Post autor: rio_pn »

dlaczego reflektory mają być szczelne i skąd wiecie, że są nieszczelne? :idea: Ktoś na orbitę się wybiera? ;D Żarówka wytwarza jakieś tam ciepło (spore), więc czasem coś tam paruje:) u mnie też, ale chyba po myjni zwykle..

Adi

Post autor: Adi »

rio_pn pisze:więc czasem coś tam paruje:) u mnie też, ale chyba po myjni zwykle..
A dlaczego u mnie tego nie ma? (na razie)
I wczesniej tego nie mialem w 3 samochodach? I moi znajomi tez sie z tym nie spotkali?

Czasem zdarza sie, ze zaparuje, ale nie powinno tak byc. Nie jest to jakas wielka wada, ale cos jest nie halo.

Awatar użytkownika
rio_pn

przecież wnętrze klosza nie jest próżniowe :idea:
dzisiaj miałem praktycznie to samo co wstawiłeś na fotkach...ale nie rozkminię tego...

[ Dodano: 2013-06-18, 18:48 ]
wg mnie klosze parują ponieważ grzeje się pod nimi w jakiś sposób zderzak pod parującą częscią :idea: :cool:

wojciechp032

Post autor: wojciechp032 »

Witam,

Mam ponad rok auto i też dopadła mnie opcja z parującymi reflektorami, podjechałem do ASO wymienili na nowe ale co się dowiedziałem to to, że KIA zastosowała jakiś dziwny klej do tych reflektorów on jest powodem parowania odbierałem niedawno optime i niestety problem ten sam ale wystarczyło zgodnie z wytycznymi serwisu pojeździć miesiąc na włączonych światłach i o dziwo problem ustał dziwne...

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

To jest dziwne, bo jak mówię u mnie na przestrzeni 2 lat zdarzyło się może 2-3 razy. Więc nie wiem jakie warunki sprzyjają temu parowaniu. A skąd informacje o tym kleju? A jak im udowodniłeś parowanie, nie było problemu z wymianą?
PS. Optima jako 2 auto, czy zamieniłeś Rio?

Attache
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Post autor: Attache »

Technicznie sprawne reflektory nie mają prawa być zaparowane. Para wodna negatywnie wpływa na żywotność żarówek, zwłaszcza te +x%, na połączenia elektryczne i odbłyśnik, a także na bezpieczeństwo (rozpraszanie strumienia świetlnego). Serwis nie może twierdzić, że "ten typ tak ma", albo "to minie po pół roku".
Pozdrawiam

Tadeusz

Awatar użytkownika
J23

Post autor: J23 »

Attache pisze:Technicznie sprawne reflektory nie mają prawa być zaparowane. Para wodna negatywnie wpływa na żywotność żarówek, zwłaszcza te +x%, na połączenia elektryczne i odbłyśnik, a także na bezpieczeństwo (rozpraszanie strumienia świetlnego). Serwis nie może twierdzić, że "ten typ tak ma", albo "to minie po pół roku".
In theory. In theory communism work :>. Na Kiatechinfo jest PDF'ik tłumaczący zjawisko - dopóki nie dostaje się do wnętrza reflektora woda (czyt. reflektor nie pływa) nikt Wam nic nie wymieni.

Można poradzić sobie z tym na dwa sposoby - jakieś dziurki w zatyczkach od żarówek, albo tak jak zrobiła Honda (w ASO) w Accordach - wstawiła do reflektorów pochłaniacze wilgoci :cool: .

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że nie w takich autach parują - nie jest to oczywiście zdrowe dla lampy. Moje na całe szczęście zaparowały raz i teraz mam spokój (mniej więcej tak jak przedstawił to CicheStudio).

Tutaj link do wspomnianego PDF'a .
http://www.filedropper.com/lampy

Hasło: "kiario 2013" - ze spacją i bez cudzysłowia.

Wojciechu, z całym szacunkiem, ale dziwne to co piszesz - podjechałeś pod ASO, powiedziałes, że reflektory parują i Ci od razu wymienili ? o-o . Nie słyszałem o takim przypadku, no chyba, że masz dobre stosunki z dealerem :).

Attache
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Post autor: Attache »

To nie ma nic do rzeczy, że nie w takich samochodach lampy parują. Mercedes może sobie nawet zażyczyć zamontowania pompki wodnej, a Kia - wentylatorów, zamiast wiercenia dziur (jak się to ma do gwarancji?). Producenci mają to do siebie, że wypisują różne zalecenia, które [ex post facto law :-)] , są niczym innym tylko makulatorą. Niby dlaczego w jednych egzemplarzach Rio reflektory mogą ulec zaparowaniu, a w innych - nie? Świadczy to o winie producenta. Żądałbym wymiany reflektorów najpierw "po dobroci", a potem na piśmie. Mam za rok kupować nowe, bo nie zgłosiłem usterki, a cholera wie ... czy nie złuszczy się od tego odbłyśnik, albo nastąpi przepięcie lub zwarcie. Mnie już serwisy nauczyły mądrości: w razie odmowy - forma pisemna. Przecież znane były w Rio kłopoty z lakierem, cholera wie na czym teraz oszczędzają. To tylko moja rada, to nie są skarpetki za 15 zł. Zresztą - Faber est quisque suae fortunae. Amen :!:
Pozdrawiam

Tadeusz

Awatar użytkownika
J23

Post autor: J23 »

Attache próbować możesz - ale moim zdaniem będzie cieżko - w Mondeo MK4 reflektory brudzą się od środka i jakoś FOMOCO nie ma chęci nikomu czegokolwiek wymieniać.

Dziury mają się do gwarancji tak, że pewnie jak je zrobisz, to ją tracisz;] - ja mam ją w poważaniu bo i tak ją już pewnie straciłem. Pisałem tylko jak można rozwiązać problem.

O kłopotach z lakierem w Rio słyszę 1-y raz, masz jakiś link ? (chyba, że chodziło Ci o Cee'da - prawda, ale była to w sumie mała partia ok 500 sztuk w Polsce i chyba tylko w kolorze czerwonym.

Awatar użytkownika
rio_pn

czy może ktoś wstawić jeszcze gdzieś tego pdf`a, z góry dziex:)
wojciechp032 pisze:Witam,

Mam ponad rok auto i też dopadła mnie opcja z parującymi reflektorami, podjechałem do ASO wymienili na nowe ale co się dowiedziałem to to, że KIA zastosowała jakiś dziwny klej do tych reflektorów on jest powodem parowania odbierałem niedawno optime i niestety problem ten sam ale wystarczyło zgodnie z wytycznymi serwisu pojeździć miesiąc na włączonych światłach i o dziwo problem ustał dziwne...
nie no, ot tak wymienili lampy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”