Przesunięty przez: Cichy
2013-07-02, 20:39
Ubezpieczenie OC/AC
Autor Wiadomość
 zalmen3 

Informacje
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1.2
Przebieg: 88000
Kolor: złocisty brąz
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 5d
 #61  Wysłany: 2015-05-25, 11:44   

Miałem podobne proporcje w przypadku odpowiednio PZU i Allianz, przy praktycznie tych samych parametrach polisy.
--------------------

aryst 

Informacje
Wyposażenie: M
Przebieg: 75000
Kolor: granatowy
Typ nadwozia: sedan
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #62  Wysłany: 2015-08-10, 15:04   

Rio3 Kex napisał/a:
Ubezpieczyłem w Proama,Cena 1200.

Ps. Uniqa zaproponowała 1700.20
Chyba ich pogięło :-/ :!:

Proama teraz wyszła mi najtaniej też kolo 1200zł, ale ostatecznie wziąłem AVIVe za 1300 bo już u nich miałem i wiem jak funkcjonują, a o proama jest strasznie dużo negatywynch opinie w necie...choć właściwie o kazdym się znajdzie negatywne opinie.

dzidek 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1400 CVVT
Kolor: ciemny brąz
Pakiety: mówią, że dali
Tapicerka: kolorowa bo brązowa
Typ nadwozia: sedan, czyli limuzyna
Inne auto / jakie?: KIA Picanto 2018 ,Berlingo 1,4 2013
 #63  Wysłany: 2015-12-30, 17:38   

Zbliża się kolejny rok na ubezpieczenie samochodu. Po przyjęciu ustawy o nowych podatkach od
banków i ubezpieczalni zaczął się ruch cen do góry. Ubezpieczałem w styczniu 2015 r. w salonie KIA.
Cena w PZU AC i OC razem to lekko ponad 1600 zł, samo OC 375 zł, przy pełnych zniżkach. Teraz
PZU przysłało mi [propozycję na przedłużenie umowy OC za 495 zł. W salonie KIA, gdzie ubezpieczałem
po telefonicznej rozmowie wyszło ponad 2000 zł., a mówią że będzie jeszcze drożej. A jak tam u Was -
też takie skoki?

dzidek 

Informacje
 #64  Wysłany: 2016-01-09, 14:08   

Zdecydowałem dalej ubezpieczyć się w PZU poprzez salon KIA. Po przeglądzie wszystkich propozycji
od kilku ubezpieczycieli i rozmowach telefonicznych, przy moich max. zniżkach wyszło OC+AC+NNW+
autoszyba od 1300 do prawie 3000 zł. W zakresie OC różnice były niewielkie od 400 do 600 zł. i warunki ubezpieczenia prawie takie same. Zdecydowanie największe różnice wystąpiły w AC, a warunki tak różne że trudno było dobrać je jednakowe. Co ciekawe agent PZU w telefonicznej
rozmowie uznał, że nie może nic zaproponować ponieważ byłem ubezpieczony w salonie KIA i tam mam swego agenta, który do mnie zadzwoni. Więc sam uzgodniłem wszystkie warunki w salonie KIA,
bo były dla mnie najkorzystniejsze, i wyszło za całość 1820 zł, w tym OC 419 zł, autoszyba 80 zł.

domi 

Informacje
Przebieg: 31000
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: E46
 #65  Wysłany: 2016-02-28, 19:13   

Jeśli ktoś potrzebuje przeliczyć składki ubezpieczenia OC, AC i jakiekolwiek ubezpieczenie to służę pomocą. Pisać na PW, lub tutaj.

krzysztofek 
Szerokości :)

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1,4
Przebieg: 34500
Kolor: bright silver
Tapicerka: ciemna jednotonowa
Inne auto / jakie?: pełegot :P 206
 #66  Wysłany: 2016-03-03, 22:15   

dzidek napisał/a:
Zdecydowałem dalej ubezpieczyć się w PZU poprzez salon KIA. Po przeglądzie wszystkich propozycji
od kilku ubezpieczycieli i rozmowach telefonicznych, przy moich max. zniżkach wyszło OC+AC+NNW+
autoszyba od 1300 do prawie 3000 zł. W zakresie OC różnice były niewielkie od 400 do 600 zł. i warunki ubezpieczenia prawie takie same. Zdecydowanie największe różnice wystąpiły w AC, a warunki tak różne że trudno było dobrać je jednakowe. Co ciekawe agent PZU w telefonicznej
rozmowie uznał, że nie może nic zaproponować ponieważ byłem ubezpieczony w salonie KIA i tam mam swego agenta, który do mnie zadzwoni. Więc sam uzgodniłem wszystkie warunki w salonie KIA,
bo były dla mnie najkorzystniejsze, i wyszło za całość 1820 zł, w tym OC 419 zł, autoszyba 80 zł.

Mam pytanie czy wiesz co wchodzi w skład polisy AC w PZU? Pytam bo mi tez chcieli wcisnąć na siłę pakiet OC+AC za 1520zł a jak zapytałem co mi daje opłacenie AC to dowiedziałem się że tylko naprawę jeśli stłuczka będzie z mojej winy gradobicie nie wchodzi w grę, stłuczona szyba przez wandala lub grad osobno zapłać, kradzież osobno zapłać, auto zastępcze osobno zapłać nosz kuźwa jak ktoś chce ode mnie 1200zł AC i ja mam z tego mieć tylko naprawę blacharsko lakierniczą to mam ich w nosie. Z szybami to już w ogóle są jaja płacisz 550zł dodatkowo ale przednia szyba jeśli ulegnie uszkodzeniu to i tak musisz dopłacić do naprawy minimum 150zł jeśli nie masz w niej ogrzewania i czujników deszczu itp. normalnie parodia dlatego zapłaciłem tylko OC. Nie napisałem najlepszego zadałem pytanie ile wyjdzie za wszystko czyli OC AC szyby kradzież uszkodzenia wynikłe z wandalizmu lub szkody powstałe z przyczyn naturalnych czyli pożar zalanie gradobicie etc cena uwaga 6tyś złotych normalnie ich poj...ło :D

dzidek 

Informacje
 #67  Wysłany: 2016-03-04, 12:16   

Nie podałeś najważniejszego - posiadane zniżki. Patrząc na przedstawione propozycje zakładam, że
masz 60 % i klientem indywidualnym, tj. osobą fizyczną. OC jest oczywiste, ponieważ zakres ubezpie-
czenia i jego warunki są jednakowe, a więc cena jest mniej więcej jednakowa. Gorzej jest z ustaleniem
ceny AC, ponieważ każdy ubezpieczyciel stosuje własne OWU i znaleźć podobne warunki jest trudno i
z tego powodu koszty ubezpieczenia są różne i czasami graniczą z parodią. Cena AC wahała się od
1200 do ponad 3000 zł. OWU możesz poczytać na pzu.pl, ale są one faktycznie ogólne. Zwrócić należy
uwagę na wydawane zmiany w PZU do OWU, a nie każdy agent je zna i jeżeli te zmiany są korzystne
dla klienta to je pomija /liczy się kasa i prowizja/. Ponadto do każdej polisy dodawany jest aneks, gdzie wpisywane są ustalenia jak np. klauzula niezmienności wartości pojazdu i braku redukcji sumy
ubezpieczenia, klauzula franszyzy udziału własnego, auto pomoc, pojazdu zastępczego itp.
Jak widać znależć korzystne ubezpieczenie na jednakowych warunkach jest ciężko, bo już wartość
pojazdu wahałą się ok. 10 tys.zł., warianty ubezpieczenia i naprawy itd., itd. Można pisać i pisać...

lukaszzd 

Informacje
Wyposażenie: M + klimatyzacja
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 15600
Kolor: Space Blue
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #68  Wysłany: 2016-03-04, 20:19   

Panowie ale ja kupiąc auto zawarłem umowę kredytową i ten samochód jest ubezpieczony OC + AC (i AC jest zabezpieczeniem dla banku). Mam przez salon zawartą umowę z PZU w podobnej kwocie przy 0% zniżek. Z tego co sprawdzałem to jest pełne ubezpieczenie.

Dodam że mam OC Super zagranica, AC wariant serwisowy + PZU Atuo Non Stop bez udziału w szkodzie; NNW; PZU Auto Pomoc Super Komfort.
Ostatnio zmieniony przez lukaszzd 2016-03-04, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  

zalmen3 

Informacje
Wyposażenie: L + tempomat
Przebieg: 88000
Kolor: złocisty brąz
Tapicerka: czarna
 #69  Wysłany: 2016-03-06, 15:02   

Bo pakiet dilerski z góry przyznaje Ci maksymalne zniżki i właśnie na tym polega jego atrakcyjność. Będąc więc zupełnie zielonym kierowcą (ale powyżej 24 roku życia), kupując nowy samochód z pakietem dilerskim ubezpieczenia dostajesz taką samą cenę jak ktoś, kto przez lata wypracował już sobie zniżki. Kia oferuje pakiety dilerskie (w porozumieniu z PZU) na samochody sprzedane w ich salonach na maksymalnie 3 lata - potem oferta z salonu przestaje już być tak atrakcyjna i zaczynają już się liczyć indywidualne zniżki. Mnie przy zakupie polisy nawet nie zapytali jakie mam zniżki - od razu wpisali maksa zaznaczając to jako "zniżkę dilerską" czy jakoś tak.
W tym roku zapłaciłem 1601 PLN OC+AC+NW+ochrona zniżek+holowanie no limit Europa+zastępczy na cały okres naprawy+coś tam jeszcze (w zeszłym roku kosztowało to samo około 1450, przy czym różnica wynika głównie ze wzrostu ceny OC - reszta praktycznie tak samo). I jest to ostatni rok pakietu dilerskiego (pani to podkreśliła kilkukrotnie) gdyż moje auto będzie za rok miało już 3 lata.
--------------------

f0ku5 

Informacje
Silnik: 1.4
Przebieg: 65000
Kolor: Czerwony
Pakiety: Alarm + Klima
Tapicerka: Czarna
Typ nadwozia: Hatchback 5D
 #70  Wysłany: 2016-03-06, 23:31   

U mnie udalo sie jeszcze wyrwac pakiet dealerski zaczynajac teraz w marcu 4 rok ochrony, ale to juz chyba ostatni...

marcinwlochy 
Marcin

Informacje
Przebieg: 14000
Kolor: Czarny
Tapicerka: ciemna
Typ nadwozia: sedan
 #71  Wysłany: 2016-04-21, 15:00   

Mnie wyliczyli w pzu ok 1200 zł za oc i ac z pustkami a brałem tam gdzie kupowałem riówkę

Odpowiedz do tematu Strona 5 z 5 
Zasady Postowania Opcje