W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Wypadek...

Luźne rozmowy na każdy temat.
f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Wypadek...

Post autor: f0ku5 »

Coz moge napisac... Na chwile obecna na jakis czas pozegnalem sie ze swoim Rio.
Wstyd sie przyznac, ale od samego poczatku posiadania samochodu nie mialem nawet chwili czasu, zeby zrobic zdjecie i zaprezentowac na forum - len ze mnie. Szybko pewnie (i ciekawe czy w ogole) tej okazji teraz pewnie miec nie bede.

Weekend spedzilem bardzo fajnie, bo u rodziny w Sieradzu. Wracajac dzisiaj do domu postanowilem wstapic po drodze do Carrefour'a i wracac inna droga, niz przewaznie. To byl moj blad...

Na oko jakies 200-300 metrow od domu (nie zartuje) przejezdzalem na zielonym swietle przez dosc ruchliwe skrzyzowanie w Warszawie na Mokotowie. Tutejsi mieszkancy pewnie poznaja po fotce ponizej. W kazdym razie ja mialem zielone swiatlo, ale kobieta jadaca droga w poprzek uznala tak samo. Spotkalismy sie na srodku skrzyzowania - fotka ponizej... Ile zdazylem wyhamowac tyle wyhamowalem, ale i tak ciekawie nie bylo.
Plusem jest, ze wszystkie zabezpieczenia zadzialaly. Napinacze w pasach zadzialaly, poduszki tez. U mnie skonczylo sie na dosc powaznie obtartym nosie, mame karetka zabrala do szpitala. Jak na razie tam zostala, gdyz ma podejrzenie zlamania zebra od pasow i lekkiego urazu kregoslupa.

Ja sie kompletnie nie znam na samochodach, ale czlowiek, ktory przyjechal z laweta pierwsze co powiedzial to "kasacja". Wyglada to gorzej, niz na fotkach. Cala chlodnica i silnik sa lekko przesuniete w strone kierowcy.

Coz ja moge powiedziec... Ponizej zamieszczam zdjecie, a Wy jak mozecie to trzymajcie kciuki, za pomyslna reanimacje. Bede sie staral o naprawe, albo o nowy samochod.
Kobieta wziela wine na siebie, gdyz po przyjezdzie policji nagle zdala sobie sprawe, ze mogla jej sie zielona strzalka pomylic z zielonym swiatlem. Rece mi opadly...

Obrazek

Awatar użytkownika
JustynA
VIP

Post autor: JustynA »

O żesz kurde.
Szok, własnie to najgorsze na drodze że Ty jedziesz przepisowo a kogoś "poniesie" i bum.
Zdrówka dla mamy i udanej reanimacji.
Trzymamy kciuki!

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

Oj szkoda szkoda ale ważne że z wami OK.
lukasz_rio

Adi

Post autor: Adi »

Trzymaj sie! I zdrowia dla mamy!

Martin

Re: Wypadek...

Post autor: Martin »

f0ku5 pisze:(...) mogla jej sie zielona strzalka pomylic z zielonym swiatlem (...)
No masakra... :devil:.

Dobrze oczywiście, że to "tylko" samochód, że ludzie w miarę w jednym kawałku, ale faktem jest, że serce boli na taki widok... Należy mieć tylko nadzieję, że to pierwszy i ostatni taki przypadek na naszym forum.
Zdrowia życzę dla Mamy, no i powodzenia w reanimacji pojazdu :P.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Trzymaj się stary. najważniejsze że nikomu nic się nie stało. Samochód można odkupić.
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Współczucia i oby jak najszybciej ta sprawa została wyjaśniona i mamy nadzieje ze nie zmienisz auta na inne niż Rio. Trzymaj się będzie dobrze :-(

f0ku5
Administrator

Auta na inne niz Rio zmienic nie chce, bez obawy ;)
Wlasnie zaraz wychodze odebrac mame ze szpitala, okazalo sie ze to tylko potluczenia. U mnie jest tak samo, boli mnie praktycznie wszystko od calej klatki piersiowej po jedno z kolan, ktorym przyrznalem w plastik pod kierownica od uderzenia.

Z autem nie mam pojecia co dalej. Czlowiek od lawety (dzwonilem na Kia Assistance) byl przemily i nawet podrzucil mnie i kumpla ktorego wezwalem zeby przyjechal (poniewaz nie za bardzo chcialem zostac sam z tym wszystkim) do szpitala, w ktorym wyladowala mama. Pol biedy gdybym ja musial zabrac tylko siebie do tego szpitala, ale tam bylo pare siatek z zakupami - a wiadomo, ze wszystko z samochodu trzeba bylo wyjac.

Najbardziej mnie zmartwil ten tekst "kasacja" faceta jak tylko Rio zobaczyl, aczkolwiek potem troche zmiekl i przyznal, ze moze jednak naprawia. Na pewno nie dam sie wrobic w szkode calkowita, bo on sam mi powiedzial jak to wyglada. Kupia ode mnie samochod za 1/4 ceny, potem naprawia we wlasnym zakresie i samochod wyladuje w ASO jako uzywany, bezwypadkowy z 5000 przebiegu (tyle "peklo" podczas wyprawy...).
A ja za ta 1/4 ceny nie kupie sobie nowego samochodu, bo nie mam z czegzo dolozyc.

Bede sie starac o naprawde, albo o nowe auto jesli uznaja, ze naprawic sie nie da. To tez jest jak najbardziej mozliwe ;) Na dodatek mama prawniczka, wiec od tej strony mam wsparcie.

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

O kurcze :( A przy jakiej predkosci bylo bum?

f0ku5
Administrator

No jechalem predkoscia miejska + tyle co zdazylem wyhamowac...

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Trzymaj się chłopie. Najważniejsze że z Wami ok.

Szkoda autka, tylko 5 tysi przebiegu... I tu właśnie pojawia się problem ubezpieczenia, ja np. nie zagłębiałem się w warunki swojego, najważniejsza była cena. Ciekawe jak to jest? Bo jeśli szkoda całkowita to chyba powinni Ci wypłacić tyle ile auto było warte w chwili wypadku? Dobrze że baba się przyznała.
Pech. Fajny był czerwony, a Ty leniu dopiero teraz fotkę dałeś.

f0ku5
Administrator

Jak reanimacja sie powiedzie to wrzuce tyle fotek, ze az nam serwer padnie…

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Tego Ci i nam życzę. :-)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

CicheStudio pisze:Ty leniu dopiero teraz fotkę dałeś.
Ale nikt takiej foty nie ma :cool: i oby nie miał :~

Profesjonalnej naprawy życzę !!!
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

Przykre... ale dobrze, ze Wam nic sie nie stalo. Powodzenia i walcz o swoje. Pozdrawiam.

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”