W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Amortyzatory - załamka .....

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Amortyzatory - załamka .....

Post autor: Churek »

Zimą wjechałem w dziurę tak że aż pogiąłem felgę, wczoraj też wpakowałem się w dziurę ale delikatniej. Korzystając że mam obok firmy stację diagnostyczną podjechałem dzisiaj sprawdzić zawieszenie i ..... amorki.

Wynik zaskoczył nawet Pana diagnostę:

Lewy przód - 51%
Prawy przód - 41%
Lewy tył - 31 %
Prawy tył - 21%

Równomiernie kurwa w dół ......

Samochód ma 36 000 km przebiegu - no ludzie - z czego te amory - z psiego g.... i sadzy ?

Zaczynam rozglądac się za gratami i wymian jeszcze przed wyjazdem na wakacje

W Pandzie amory padły po 150 000 ....... kurwa !!! przepraszam...

Na pewno wstawię relację z wymiany - bo przecież nie będę z tym jechał do ASO :D

Na dobicie w Pnadzie padły światła mijania - upaliły się styki we wtyczce od modułu sterującego wszystkim ..... 2 godziny rzeźby
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

no ja mam 5000km przebiegu i powiem szczerzez ze z pracy zawieszenia i amorków nie jestem super zadowolony, ale z tego co pamietam do 40000km jest gwarancji na to nie bedziesz probowal reklamacjiż
swoją drogą byłem ostatnio na przeglądzie Golfem w kotrym wymieniłem amory i wypadłym po 50 kilka procent, nówki sztuki ;-)
ja bym sprawdził jeszcze na innej stacji

Awatar użytkownika
Churek
VIP

No tak - ale jeśli Toyota przede mną z podobnym przebiegiem ma 70% równiutko na wszystkich to chyba coś nie gra ?

Na razie dowiem się ile to kosztuje i zadzwonię do serwisu jak to wygląda w ramach gwarancji - ale nie spodziewałbym się szału.

Piotrek - daj spokój - za ta kasę to jest super wóz - nie ma co narzekać.

Jeśli chodzi o zamienniki to przeszukałem Bilsteina, KYB, Moroe i SACHS'a i...... dupa blada - teoretycznie nie ma do RIO III nikt

Wysyłam zapytanie do moich miszczów części z Milanówka i zobaczymy.

Generalnie - bez paniki Panowie :)

[ Dodano: 2013-07-09, 22:26 ]
teoretycznie 20% to totalna padaka i przeglądu nie przejdzie :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

nie wiem jak w kia, ale w fordzie granicą była sprawność poniżej 50% lub różnica na osi powyżej 30%,
a poza tym nie narzekajcie, pracuje w firmie w ktorej jezdzi w calym kraju ok. 300 Astra IV Disesli i w tej chwili tylko w moim oddziale po niecałych 100000km padły 3 silniki, remont kapitalny miedzy 25 a 40 tys.w ASO, auta niecały rok po gwarancji, nie wspominając o wymianach, turbin, sprężyn, skrzyń biegów itd....

Awatar użytkownika
Churek
VIP

CicheStudio pisze:Narzekam, bo ostatnio każdemu coś się sypie.
Sie jeździ - sie sypie ... :) nic takiego.

Jak się chce żeby się nie sypało to kupić, pod plandekę i nie ruszać :D

[ Dodano: 2013-07-09, 22:51 ]
Poprzednie generacje RYJÓW też miały problemy z amorami - taka informacje znalazłem w necie ....
Pozdrawiam
Churek

marcin8626

Post autor: marcin8626 »

sam jutro zadzownie do ASO i powiem ze chyba amory padły, zobaczymy co powiedza:) i czy za darmo sprawdza:)

Martin

Post autor: Martin »

CicheStudio pisze:(...) Narzekam, bo ostatnio każdemu coś się sypie (...)
E tam..., bez przesady, nie każdemu :P.

Wrażenie jest, że wszystkim się coś psuje, bo co chwilę jakiś post na ten temat wpada, ale tak naprawdę to dzieje się tak, z tym wrażeniem, bo ci, którym nic specjalnego się nie dzieje, nie piszą na forum: "o !!, dzisiaj nic mi się nie urwało ani nie odpadło, super!!". Po prostu odzywają się ci, którym trafił się zonk, ale nie można na tej podstawie generalizować.

To jest tak, jak z oglądaniem wiadomości w telewizorze - 80-90% z nich mówi o nieszczęściach, katastrofach, makabrach, rozruchach, wypadkach i innych trzęsieniach ziemi, a czy to znaczy, że życie na naszym łez padole składa się w tych 90% z bólu i płaczu ż Nie - po prostu takie tematy są bardziej chodliwe, a normalność nikogo nie rajcuje, a raczej wszyscy przechodzą nad nią do porządku dziennego.
Podobnie jest u nas - jak wszystko jest ok i kijanka jeździ bez zgrzytów, to po co o tym pisać ż :D, a generalnie u większości z nas, na szczęście, tak własnie jest :devil2:.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Martin pisze:Podobnie jest u nas - jak wszystko jest ok i kijanka jeździ bez zgrzytów, to po co o tym pisać ż , a generalnie u większości z nas, na szczęście, tak własnie jest
O to to to to !!! :)
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

No to juz wiem na co zwrocic uwage przy przegladzie :) i napewno poprosze ASO o wydruki :)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Właśnie dostałem odpowiedź od Sklepu z częściami że na KIJA jest jeszcze okres ochronny na części i nie ma zamienników w żadnej renomowanej firmie .....
Skazany na koreaańskie "oryginały" .... ehhh...

Jest jeszcze jedna szansa - bo teraz mnie olsniło ze mam trochę przepompowane koła (przód 2.4 - tył 2.3).

Poprzekładam sobie koła "antyząbkująco", zrzucę na 2.2 i podjadę na inną stację.

Jak się bujnie tyłem samochodu to po 1.5 podskoku się wycisza - czyli z grubsza tak powinno być.

Pożywiom, uwidzim, kak gawariat zapadnyje francuzy :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
rio_pn

Post autor: rio_pn »

Churek pisze:przepompowane koła (przód 2.4 - tył 2.3).

Poprzekładam sobie koła "antyząbkująco", zrzucę na 2.2 i podjadę na inną stację.
daj znać co wyszło, bez paniki proszę Państwa:D
Forum jest by narzekać :D
CicheStudio pisze: Nie podoba mi się to, bo jest nas jeszcze niewielu, a wpisów o awaryjności przybywa. Ostatnio jak mnie ludzie pytają czy warto taką Kię kupić , to się zastanawiam co powiedzieć.
nie ma aut bezawaryjnych, tak na pocieszenie. myślę, że nie ma co przesadzać z tą awaryjnością;)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

rio_pn pisze:nie ma aut bezawaryjnych, tak na pocieszenie. myślę, że nie ma co przesadzać z tą awaryjnością;)
Potwierdzam - ostatnie bezawaryjne auto to był mercedes baleron :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

"Poprzednie generacje RYJÓW też miały problemy z amorami - taką informację znalazłem w necie ...." - W poprzednich ryjach to się wszystko sypie na łeb i na szyję :-)
Ostatnio zmieniony 11 lip 2013, 14:59 przez Tomash, łącznie zmieniany 1 raz.
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

loserek

Post autor: loserek »

A ja na Twoim miejscu podjechałbym do miejsca, które bardzo nie lubisz ASO i przyciął im temat, że coś auto się dziwnie zachowuje. masz na zawieszenie X kilometrów i bym spróbował. Mi w poprzedniej generacji RIO amorki z tyłu wymieniali na gwarancji i uważam, że warto spróbować ;)
Konrad

Awatar użytkownika
Churek
VIP

loserek pisze:A ja na Twoim miejscu podjechałbym do miejsca, które bardzo nie lubisz ASO
Na razie zrobiłem tak jak napisałem - przełożyłem koła: lewy przód na lewy tył, prawy przód na prawy tył, lewy tył na prawy przód i prawy tył na lewy przód :D się musiałem zmóżdżyć żeby to napisać :D

Zrobiłem w kołach 2.2 i jadę jutro na inną stację z trzepaczką.

Jak wyjdzie kaszana jadę do ASO i niech wymieniają.
Pozdrawiam
Churek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie, przeglądy, ASO”