W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Zmiana biegów przy wyższych obrotach - metaliczne hałasy.

wp78

Zmiana biegów przy wyższych obrotach - metaliczne hałasy.

Post autor: wp78 »

Spotkaliście się z problemem dynamicznej zmiany biegów - oczywiście przy obrotach powyżej 4000 a występowaniem Metalicznych dźwięków które pojawiają się wyłącznie przy dobrze nagrzanym silniku - niezależnie od obciążenia ilością pasażerów ? A może to zmienne fazy rozrządu ? Sam nie wiem...
Jak to jest u Was ?
Ostatnio zmieniony 11 lip 2013, 15:23 przez wp78, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Mój silnik nigdy nie widział tej cyferki na obrotomierzu :-(
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

U mnie cisza nic takiego nie usłyszałem,czasami coś pinknie przy przerzucaniu biegów ale to nic poważnego dźwięk jak najbardziej naturalny :-)

Adi

Post autor: Adi »

U mnie cisza.
Moze za bardzo go jeszcze nie dotarles skoro masz lekko ponad tysiac km przebiegu?!

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Ja także nic takiego nie zauważyłem.

wp78

Spokojnie, już mam ze 4000 przebiegu, więc powinno się już wszystko ułożyć. I na pewno dźwięki się pojawiają jak się odpowiednio nagrzeje.

wp78

Odświeżam temat: obecnie wyje przy niższych obrotach i przy redukcji biegów. Zupełnie jakby się sprzęgło ślizgało.
Odnośnie skrzyni biegów to według moich raportów stan jest zły i zaraz ASO będzie wniebowzięte przeglądem co 2 lata, więc będą mieli naprawdę co do roboty.

Zablokowany

Wróć do „Problemy i pytania”