W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Podgrzewane fotele.

Zrób to sam!
czerwo

Podgrzewane fotele.

Post autor: czerwo »

Witam
Jakiś czas temu na znanym portalu aukcyjnym zakupiłem coś takiego jak
Mata grzewcza Ford Ka nowa z terostatem sztuk dwie za 100zł
Jesienią maty zamontowałem w fotelach tylko w części dolnej znaczy się w dupę ciepło :)
Teraz zebrałem się w sobie i zamontowałem guziki do mat, wygląda to tak jak w załączniku więc myślę, że całkiem znośnie.
Najgorsze w tym wszystkim to ściąganie i zakładanie tapicerki na fotele. W zimę sprawdza się super, jeszcze myślę jak dołożyć podgrzewanie pleców. Nie wiem jak rozebrać oparcie a na dodatek jest tam poduszka powietrzna :-( Więc jak ktoś ma jakiś pomysł ...
Załączniki
IMG_3353.JPG
IMG_3352.JPG
Ostatnio zmieniony 13 lis 2017, 17:54 przez czerwo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

A ten kabelek to do tych mat?

czerwo

Nie, nie. Do CB :devil2:

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

Aha to dobrze.. no powiem Ci, ze calkiem nieźle to wygląda, prawie jak oryginal hehe. No i tanim kosztem..

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Wygląda nieźle. Ale że Ty sam fabryczną tapicerkę ściągałeś? Gratuluję zdolności manualnych. Nie pomogę Ci z oparciem, bo nigdy bym się czegoś takiego nie podjął. :-D

czerwo

CicheStudio pisze:Wygląda nieźle. Ale że Ty sam fabryczną tapicerkę ściągałeś? Gratuluję zdolności manualnych. Nie pomogę Ci z oparciem, bo nigdy bym się czegoś takiego nie podjął. :-D
Tapicerkę ściągnąć z siedziska nie jest takie trudne. Fotel wykręciłem i w domu się z tym bawiłem. Zamontowanie guzików to 20 minut roboty :)

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

czerwo pisze:
CicheStudio pisze:Wygląda nieźle. Ale że Ty sam fabryczną tapicerkę ściągałeś? Gratuluję zdolności manualnych. Nie pomogę Ci z oparciem, bo nigdy bym się czegoś takiego nie podjął. :-D
Tapicerkę ściągnąć z siedziska nie jest takie trudne. Fotel wykręciłem i w domu się z tym bawiłem. Zamontowanie guzików to 20 minut roboty :)
No nieźle, nieźle. :-)

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

A ktoś może wie czy mamy instalacje pod podgrzewane foteleż? Bo może taniej by było kupić używane fotele podgrzewane i przyciski. Przyciski już mam teraz kombinuje z podgrzewaniem

czerwo

U mnie brak. Auto całe rozbierałem przy wyciszaniu więc raczej bym trafił :D

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Było zamówić pakiet STY :cool: z grzaniem pupki i łapek :D Na teraz jak znalazł.
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Kiyanborsky

Post autor: Kiyanborsky »

czerwo pisze:Najgorsze w tym wszystkim to ściąganie i zakładanie tapicerki na fotele. W zimę sprawdza się super, jeszcze myślę jak dołożyć podgrzewanie pleców. Nie wiem jak rozebrać oparcie a na dodatek jest tam poduszka powietrzna :-( Więc jak ktoś ma jakiś pomysł ...
A nie prościej byłoby ułożyć i zamocować na fotelach zwykłe maty grzewcze dla pleców (i czterech liter, jeśli potrzeba), np. takie jak poniżej:

Obrazek

Następnie zlecić uszycie dla foteli z założonymi matami pokrowców na rozmiar. Przewody od mat grzewczych można łatwo zamaskować, zabezpieczyć i podłączyć do przycisków. Ewentualny demontaż też byłby łatwy po zdjęciu pokrowców, bez potrzeby wykręcania siedzeń i ściągania fabrycznej tapicerki.
Najlepsi przywódcy to tacy, których istnienia ludzie nie dostrzegają. Kiedy najlepszy z przywódców skończy swą pracę, ludzie mówią: „zrobiliśmy to sami”. [Lao-tse]

Minis1

Post autor: Minis1 »

Churek pisze:Było zamówić pakiet STY :cool: z grzaniem pupki i łapek :D Na teraz jak znalazł.
A można pakiet STY kupić jak już ma się samochód ale np. bez kół 16' ? Orientujesz się?

marcin8626

Post autor: marcin8626 »

w Olsztynie w ASO chca 900zł za podgrzewane fotele, niby wszystko oryginalne KIA:D

Awatar użytkownika
deXtro

Post autor: deXtro »

Churek pisze:Było zamówić pakiet STY :cool: z grzaniem pupki i łapek :D Na teraz jak znalazł.
Dokładnie tak jak mówisz :) Ja brałem pakiet STY za 4k. Jest super jak automatycznie przy minusowej temperaturze Kia sama włącza grzanie fotela ^^ no i oczywiscie podgrzewana kierownica jest po prostu genialna :D

Awatar użytkownika
deXtro

Post autor: deXtro »

Minis1 pisze:
A można pakiet STY kupić jak już ma się samochód ale np. bez kół 16' ? Orientujesz się?
NIe można. Pakiet jak sama nazwa wskazuje jest pakietem. W jego skład wchodzą:
- koła 17' na alufelgach
- zegary Supervision
- tempomat + ogranicznik prędkości
-podgrzewana kierownica + fotele przednie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Manuale”