W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Jaki czynnik klimatyzacji?

Awatar użytkownika
Tedi_19

Jaki czynnik klimatyzacji?

Post autor: Tedi_19 »

Czy ktoś wie jaki leją do nas czynnik do klimy ż? Jutro jadę na czyszczenie klimy z Grupona i gość się mnie pytał czy mamy ten stary R-134a czy ten już nowy wypalający wnętrzności i topiący kości :P HFO-1234yf ż? ż? ż?
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 12:56 przez Tedi_19, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Ym, chyba jeszcze stary :lol:
Nowy jest w bardzo niewielu autach.
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

I dobrze!

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Nowy jest już chyba w Ceedzie, u nas stary.

Awatar użytkownika
J23

Post autor: J23 »

Tak jak koledzy wyżej - u nas stary.
Osobiście jednak nie demonizowałbym tak nowego czynnika - oczywiście nie jest on lepszy niż stary - tak samo jak R134 był gorszy niż R12. Należy za to podziękować CHOREJ polityce EURO-X wymuszającej coraz to mniejsze ilości CO2. Klimat się zmienia i ludzie mają na to naprawdę niewielki wpływ - ale uznajmy, że to jednak jakiś postęp i po prostu zastępujemy R134 1234YF'em.
Ludzie mówią, że toksyczny itd - prawda, ale tylko w określonych przypadkach do których raczej nie dojdzie w życiu realnym. Dodatkowo płyn chłodniczy także nie jest za fajny poddany obróbce termicznej, również jak plastiki wnętrza itd, itd.. . Polecam ten filmik by rozwiać Wasze wątpliwości

https://www.youtube.com/watch?v=EZbcIcs1jAg

Minusem jest także cena - ale nie martwcie się - stanieje. R134 też był drogi. Co wcale nie jest takie fajne - już teraz za obsługę klimatyzacji biorą się ludzie których znajomość systemu ogranicza się do wyboru marki i modelu na automacie - o jakiejkolwiek naprawie nie ma mowy. To samo z wulkanizacją - ja wiem, że to prosta robota, ale jak ktoś robi komplet za 30zł to chyba jest nie tak o-o . Nie wyjeżdżajcie mi też z wolnym rynkiem - sam jestem za decentralizacją ALE ludzie którzy potrafią zejść tak nisko najprawdopodobniej są niezrzeszeni (czyt. szara strefa) - oczywiście nie mam do nich jakiegoś wielkiego żalu, bo gdyby dało się wyjść z ZUSu zrobiłbym to jak najszybciej, podobnie jak ojciec. Nie zmienia to faktu, że ten kto tanio robi to tylko się narobi, bo na zarobek nie starczy :}. Dlatego w Teksasie wyważenie koła to około 5-7$/oponę - i taki ludek "ćwiknie" sobie parę kompletów i jest happy - ma na maszyny, utrzymanie i w ogóle. U nas natomiast ceny osiągneły dno i absurd (mówię o wulkanizacji) :/.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Zapewne to prawda. Nic tam się nie pali. Natomiast cena chyba 5 czy nawet 10krotnie wyższa (tak straszą) jest nieciekawym scenariuszem.

Zablokowany

Wróć do „Problemy i pytania”