W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Wypadki i stłuczki

Luźne rozmowy na każdy temat.
grzech75

Wypadki i stłuczki

Post autor: grzech75 »

Piszcie jak zachowuje się Rio w trakcie kolizji i jaki działają wtedy systemy bezpieczeństwa. Ja jestem już po poważnej stłuczce i jak dotąd nie mogę się otrząsnąć, bo samochód miał 5 miesięcy a uszkodzenia poważne.

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Kurde to już chyba drugie autko rozbite z naszego forum :-( Opisz dokładnie co się stało .
Jacek

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

My jeszcze nie zdecydowaliśmy się rozbijać naszego Murzynka, ale blacha słaba, bo jak stary się zaparł to mamy wgniotkę :cool:
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

O co konkretnie pytasz? W razie czego to sluze informacja, bo cudem uniknalem skasowania mojego Rio ;)

yeti69

Post autor: yeti69 »

Tak jak kolega wyzej stwierdzam ze blacha jest troszke za slaba bo mam jedna wgniotke od oparcia i pare od innych kierowcow otwierajacych drzwi na parkingach:(

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Grzechu, opisz dokładnie co się stało.
Temat przesunę, tylko jeszcze nie wiem gdzie.

grzech75

Post autor: grzech75 »

Kiedy stałem sobie spokojnie w korku, z dość dużą prędkością najechał na mnie gość passatem. Szok całkowity bo uderzenie było tak mocne, że wepchnęło mnie na poprzedzający samochód. Takie 2 w 1. Z zewnątrz Rio wygląda nieźle - pomimo masy passata. Zadziałały strefy zgniotu, poduszki nie odpaliły, generalnie zewnętrzna blacharka zbytnio nie ucierpiała (poza podłogą w bagażniku). Posypały się natomiast wszystkie możliwe plastiki (przód i tył) oraz chłodnice. Wnętrze kabiny bez deformacji. ASO robi swoje, czekam na wyniki.
W ogóle masakra jedna wielka bo auto miałem od 5 miesięcy :( Dam zdjęcia jak się podniosę z gruzów.
Co do bezpieczeństwa nie mam zastrzeżeń. Wszystko jak trzeba.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

I tak mnie nie pobiles - ja auto kupilem pod koniec marca, a dokladnie 7 lipca praktycznie go skasowalem.
Klasyczny przypadek - kobieta wyjechala mi na skrzyzowaniu pod maske. Jest nawet o tym temat w dziale o naszych Kijankach.
U mnie poszly poduszka pasazera i kierowcy + napinacze pasow. Wszystko zadzialalo bez zarzutu. Oprocz tego oczywiscie prawie caly przod, lacznie z chlodnica, blachami, etc. do wymiany.
Nie wiem jak u Ciebie to wyglada, bo nie podrzuciles fotek, ale moje ASO naprawilo samochod do stanu takiego, w jakim go odbieralem po kupnie.
Na chwile obecna znow nim jezdze i nawet nie mysle o pozbyciu sie go :)

Tylko z tego co mowisz, to jednak chyba moj wypadek byl troche mniej powazniejszy, niz Twoj.
Zapodaj jakies fotki, jesli oczywiscie masz taka chec.
I nie boj nic. Ja juz to wiem, a Ty pewnie dowiesz sie pozniej - nasze Rio to twarde maszyny.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Attache
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Post autor: Attache »

Niestety, dzisiaj moje Rio zostało oskalpowane z lewego lusterka, a jego rozlatujące się części uszkodziły plastiki przedniej i tylnej klamki oraz pogłaskały blacharkę drzwi z tyłu. Niestety, pani z Nissana Micra uznała, ze może przekroczyć oś jezdni, żeby zobaczyć co jest przed poprzedzającym ją samochodem dostawczym. Nie dała mi szans ucieczki na drodze powiatowej bez pobocza i całe szczęście, że zapoznały się ze sobą tylko lusterka. Oddzieliła się góra (tylko została obudowa z led-ami) od podstawy mocowanej z silniczkiem do blacharki. W związku z tym mam pytanie: jak demontuje się lusterko od strony kierowcy (od wnętrza samochodu? demontując deskę rozdzielczą?. Chciałbym wiedzieć, gdzie sprawdzać po naprawie poprawność montażu. Czy po wymianie lusterka (z OC pani) mam prawo zabrać obudowę z diodami i korpus z silniczkiem? Od 100 lat :cool: mam prawo jazdy i zaczynałem jeździć samochodem od Syrenki Ojca z wajchą do zmiany biegów w kolumnie kierownicy i ... pierwsza w życiu stłuczka. Tak, tak. Jestem tu seniorem, a nawet matuzalemem :-( .
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2014, 19:34 przez Attache, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Tadeusz

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

I tak pewnie będziesz wymieniał to lusterko w serwisie , to sprawdz tylko czy działa led kierunku , ogrzewanie i automatyczne ustawienia lusterka . Ja miałem lepiej , Syrenka ojca to był pełen wypas 105L biegi w podłodze :-) pozdrawiam i życze szybkiej naprawy !
Jacek

czerwo

Post autor: czerwo »

Ściągasz boczek drzwi, tam znajdziesz dwie śrubki od lusterka przykręcane od wewnątrz drzwi.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Attache pisze:Jestem tu seniorem, a nawet matuzalemem
Duża wiedza mile widziana. :-)

Życzę jak najmniej takich przygód.

Awatar użytkownika
Lukas85

Post autor: Lukas85 »

Witam. Mam troche inne pytanko. Jak zdjac oslone lusterka zewnetrznego od strony kierowcy. Lakier mi tam schodzi a nie chce go calego do malowania oddawac.
Nie znalazlem nigdzie tutaj odpowiedzi tak wiec mam nadzieje ze pisze w odpowiednim miejscu, jezeli nie to prosze o przeniesienie w odpowiednie miejsce.
Zanim cos napiszesz poszukaj w Google

czerwo

Post autor: czerwo »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”