W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

II przegląd po 2 latach

Koszty użytkowania, ceny.
marcin8626

II przegląd po 2 latach

Post autor: marcin8626 »

Jestem po drugim przegladzie i ostatnim w karierze RIO :) jutro opisze co i za ile :) pzdR

yeti69

Post autor: yeti69 »

Czekam na relacje bo mi sie wielkini krokami zbliza

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

U mnie też za niedługo 2 przegląd. (między innymi znowu 3 zaślepek w podwoziu brakuje :cool: ) Temat przenoszę. Napisz jakie koszty.

marcin8626

Pojechałem ze swoimi częsciami:
1) Olej Shell Helix 5w30 4litry 115zł
2) filtr kabinowy 35zł
3) Płyn hamulcowy 0,5L Bosch z ESP 27zł

Od nich z salonu wziąłem filtr oleju KIA za 19zł i ta uszczelke pod korek. Co do kosztów to
1) 350zł za robocizne
2)87zł za przegląd nadwozia z myciem i odkurzaniem :)
3)123zł za czyszczenie układu klimatyzacji
4)25zł za chemie serwisową (smar do zawiasów i uszczelek, smar miedziany do klocków itp)
5)33zł za preparat do czyszczenia klimy

Wyciagali wszystkie klocki, sprawdzali grubość klocków i tarcz, odrazu wszystko od dołu sobie oglądałem, mogłem być przy aucie i pomagałem wymieniac cały płyn hamulcowy :)
Dodatkowo zostało sprawdzone całe zawieszenie i amotyzatory, z amorami byliśmy na stacji diagnostycznej i są w bardzo dobrej kondycji. z tego co mówił diagnosta to amory mogą mieć 0% aby tylko nie ciekły. Odrazu Rio było podłączone pod kompa, brak błędów tylko kiedys jakiś czujnik skrętu się zawiesił ale działa, odrazu zostało skalibrowane esp i inne jakies pierdoły :)
Ogólnie za częsci z salonu i robocizne zapłaciłem 642zł + 177 za moje częsci. w ksiązce nic nie wpisali że były moje częsci :) Kolejne moje przeglądy będą tylko na blache:) pytajcie a ja bede odpowiadał :)

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Ja powiem że sporo. Liczę na to że w Białymstoku wyjdzie trochę taniej, bo za pierwszy zapłaciłem w sumie niecałe 600 zł (Czyszczenie klimy było gratis, a to już stówa mniej.) , u Ciebie za 2 wyszło ponad 800 zł - dużo...

marcin8626

za 1 przeglad placilem 400zl, olej i tak mam o ponad 150zl taniej niz mialbym u nich brac, zadzown do ASO swojego to Ci powiedza, u mnie w ASO robicizna jest najdrozsza bo az 350zl za to ze coś przy RIO robili. ja sie nie przejmuje ze tak drogo bo chcialem miec pewnosc ze z autem jest wszytsko OK :) pozastale serwisy bedą u mnie na podwórku :)

Mi klime czyscili podciśnieniowo przez parownik czy tam skraplacz :) Tobie moze wpuscili coś przez kratki wentylacyjne:) pozatym jak stac Cie bylo na auto za 40tys to i wydasz te 800 na przegląd zeby gwarancje miec:) ja mam swojego mechanika zaufanego i moja gwarancja będzie sie opierac jedynie na blachach PZdR

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Oczywiście że wydam te 800 zł jeśli będzie trzeba, co nie zmienia faktu że za wymianę oleju i kilka innych pierdół to jest zdzierstwo.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Pytałem pana od Kia Krzewscy - u nich 2 przegląd ok 780 zł... Więc czeka mnie wydatek. Czemu kuźwa taka różnica w stosunku do pierwszego przeglądu?

marcin8626

bo wiecej robia :) zdejmuja kazde kolo, zacisk i klocki a ja dodatkowo bralem odkarzanie klimy

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

Ja mam auto niecałe 1,5roku a już drugi przegląd za mną tez. Mąż był i też nam policzyli jakies 800-900zl jak znajde fakturę to później dodam co za ile.

Adi

Post autor: Adi »

No trzeba sie liczyc na koszt 700-900zl za 2 przeglad. Po prostu wiecej robia. To juz jest taki prawdziwy przeglad bo ten pierwszy to tylko wymiana oleju i przeglad lakieru, a podczas drugiego wszystko posprawdzaja.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

No trudno. Byleby faktycznie to wszystko zrobili, bo nawet nie wiem czy w Białymstoku można być przy przeglądzie.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

No to ja już muszę zacząć zbierać na 2 przegląd ;-( bo mnie wypada pod koniec marca ;-(

Awatar użytkownika
rio_pn

Post autor: rio_pn »

co właściwie robią przy II przeglądzie z klimą? tylko czyszczenie? jonizacja za dodatkową opłatą?
greey znajdziesz przy czasie ten świstek?

marcin8626

nic nie robia przy klimie:D ja musialem zaplacic za czyszczenie klimy bo za darmo to nie ma nic:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koszty”