W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

II przegląd po 2 latach

Koszty użytkowania, ceny.
Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Możesz spróbować się delikatnie dowiedzieć skąd wzięła się rozbieżność pomiędzy Panem Konradem a Miłą Panią :-)

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Tęż płaciłem ok 1250 zł po dwóch latach a skończyło się po moich dodatkach na 1400 zł

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Już po przeglądzie. Cena wyszła 1092 zł, bo przegląd + przegląd powłoki + wymiana filtra paliwa na żądanie, bo wg. zaleceń serwisowych nie trzeba.

Samochód oddany umyty i odkurzony ( WOW ).

Różnica w cenie, bo Pan Konrad przez mail dał zniżkę, Pani przez telefon nie :D

Powłoka lakiernicza w stanie bardzo dobrym. Jedna wgniotka na masce od kamyczka.
Pan stwierdził, że dobry stan jak na taki kilometraż.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Ja również po przeglądzie. Zapłaciłem 430 zł,łącznie z tym przeglądem lakieru. Miałem swój olej,płyn hamulcowy,oraz zestaw filtrów. Z odgrzybianie klimy zrezygnowałem bo za 130 zł to jak dla mnie cena z kosmosu bo bez uzupełnienia czynnika. Na moje pytanie o czynnik dostalem odpowiedź:"A po Co?"
Więc sobie darowałem zrobię to w innym miejscu.
Ogólnie o samochodzie wiem tyle że jest w porządku bez szczegółów.
Nie zauważyłem żeby zawiasy były smarowane.
Acha w tej cenie jeszcze było przekładka kół razem z wyważeniem.
Masz poczucie źle wydanych pieniędzy,ale jeśli chce mieć gwarancję to nie mam wyjścia.

dzordz1234

Post autor: dzordz1234 »

Ja jestem miesiąc po przeglądzie.

Koszt w ASO Malibu Auto Centrum przy Morelowej w Warszawie to 854 zł (przy założeniu że wszystkie materiały eksploatacyjne dostarcza serwis).

Awatar użytkownika
krzybiel

Post autor: krzybiel »

U mnie II przegląd 750zł, wszystkie materiały po stronie serwisu, dodatkowo zrobione czyszczenie klimy, wyważenie kół i przekładka przód/ tył, z tym, że mamy zniżkę, bo serwisujemy 3 auta u tego dealera.

Awatar użytkownika
beti

Post autor: beti »

Taki mam dylemat podobnie jak większość forumowiczow. 3 lata serwisowanie Rio w ASO. Teraz 64000 na liczniku i co dalej? Robić kolejny przegląd W ASO aby utrzymać gwarancję na silnik? Warto? Pewnie mnie skasują z 1500PLN za olej filtry płyny czy świece. Olej wymienię za max 300 w Norauto. Płyn hamulcowy czy chłodniczy za 100 każdy. Świece za 200. Hamulce mam nowe, opony też, nic nie stuka nie puka, Poradzcie coś
RIO 1.4 L Sedan

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

Kup swój olej,swoje filtry i swoje świece. Wydasz 300 zł na przegląd za robociznę. A jak coś się wydarzy to będziesz pluł sobie w brodę,no i oczywiście przegląd karoserii za 50 zł bo na blachę mamy 12 lat.

Awatar użytkownika
Gruchi

Post autor: Gruchi »

U mnie 2-gi przegląd wyszedł dokładnie 894 zł z odgrzybieniem klimatyzacji

Miałem jeszcze dobijać klimatyzację ale okazało się że koszt czynnika to 1100 zł i robi się to jak klimatyzacja przestanie chłodzić mimo iż zalecana jest wymiana co 2-3 lata. Tutaj miałem lekki szok co do ceny.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

W temacie klimatyzacji ładne zdzierstwo. Czynnika się nie wymienia,tylko uzupełnia. Cały "pic" polega na tym żeby oleju w sprężarce nie zabrakło.
Proponuję wizytę w serwisie klimatyzacji niezależnym.

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Gruchi pisze:U mnie 2-gi przegląd wyszedł dokładnie 894 zł z odgrzybieniem klimatyzacji
Możesz podać ASO, w którym robiłeś? Widzę, że jesteś w z Wrocławia jak ja i mnie też czeka teraz drugi przegląd (w sensie ten do 2 lat, lub 30000km). No i ważne też kiedy? :-D

Co do klimatyzacji, to trochę przegięli, zwłaszcza, że Rio 3 ma stary czynnik znacznie tańszy.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Niestety stary czynnik też mocno podrożał, więc i w niezależnych będzie drożej, choć pewnie nie aż tak.

Awatar użytkownika
tyka47
VIP
Wyposażenie: business line
Silnik: 1,2 benzyna
Przebieg: 43000
Kolor: biały
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: RIO IV

Post autor: tyka47 »

To i ja byłem w końcu zmuszony do zaliczenia przeglądu po 30 tyś km (10.10. minie dwa lata)
Przegląd wykonany w Euro-Kas Gliwice
Koszt przeglądu i co w jego ramach widać na załączonej fakturze.

Obrazek

Jak widać dostałem Olej Lotosu, tak jak dotychczas było.
Pytałem serwisanta o zmianę na Orlen, ale stwierdził, że jeszcze na razie mają i leją Lotos. (a ja nie mam nic przeciwko temu)
Nie wymienili filtra powietrza bo jest czysty i nie ma takiej potrzeby.
Sprawdziłem potem sam i faktycznie wygląda dobrze.
U mnie 90 % przebiegu to autostrady więc i filtr zachował "dziewictwo" ;)
Nie chciałem też zabawy z klimą bo była ozonowana w czerwcu i jest wszystko Ok.
Cenę (z rabatem 10% za kupon Euro-Kas który dostałem przy zakupie auta) widać na fakturce.
Za jednym zamachem załatwiłem ubezpieczenie:
W PZU wyszło 1653 zł przy zniżkach 60% OC i 55% AC, przy obliczonej wartości auta 40600 zł
było by taniej, ale wziąłem dodatkowo "PZU Auto Non-Stop" i "Ochronę zniżek w OC i AC.
(pakiet dilerski wychodził o kilkadziesiąt zł drożej)
Jeśli ktoś będzie zainteresowany to wrzucę skan polisy.

Ogólnie jestem zadowolony: autko czyściutkie, pełna informacja na temat przeprowadzonych czynności i diagnostyki.
Ale mały zgrzyt musiał być: poprosiłem by przy okazji pobytu na przeglądzie skasowali z komputerka monit o przegląd i wymianę oleju.
Serwisant zapewnił że "oczywiście zawsze tak robią"
Przy odbiorze auta zapytałem czy skasowali ten komunikat - odpowiedział, że OCZYWIŚCIE!
Wsiadłem do auta i faktycznie komunikatu nie było, ale po drodze wjechałem na stację benzynową, a wyjeżdżając z niej już świecił jak dawniej :/
Było już późno więc mojego telefonu nie odebrali, a po przyjeździe do domu wziąłem w ręce instrukcję i po kilku minutach było po sprawie.
Niby bzdura, tylko po jaką cholerę serwisant zapewniał że to zrobili ?!

No to teraz do 45tyś km i oby bezawaryjnie (jak do tej pory)
.
.
.
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni :>

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

W porównaniu z ceną, jaką "moje ASO" zaproponowało za przegląd do 2 lat (30000km), to zastanawiam się nad przeglądem w innym mieście lub ościennym województwie... Tak, we Wrocławiu krzyknęli ok 1200zł z częściami i robocizną. :-(

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Srogo. Ja za 2. dałem coś koło 1100 a za 3. 980.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koszty”