Przesunięty przez: Cichy
2013-09-08, 08:05
II przegląd po 2 latach
Autor Wiadomość
 Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #241  Wysłany: 2018-10-21, 10:37   

No i przyszedł czas na pierwszy przegląd gwarancyjny mojego Ryjka. Przegląd zrobiony w ASO Promotor w Szczawno-Zdrój. Koszt 720zł i wszystko poza filtrem kabinowym (wymieniłem sam) było od nich. Auto umyte tylko z zewnątrz bez sprzątania w środku i zalane olejem Orlen Platinum, a nie jak dotychczas Lotosem.

Podsumowując wszystkie ASO, to prawdopodobnie jak Churek więcej się tam nie pojawię (no chyba, że przez rok "przedłużonej" gwarancji przez przegląd coś się będzie działo) ze względu na spore koszty w porównaniu do tego co robią. Zastanawia mnie podejście KIA, że w aucie dopiero po 120 miesiącach, lub 210 000km powinien być wymieniony płyn chłodniczy... :O

kubeusz77 
VIP

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White
Typ nadwozia: 5d
 #242  Wysłany: 2018-10-21, 12:31   

Faktycznie dziwne to podejście Kia do płynu,ale jestem przekonany że gdybyś złożył takie zlecenie to na pewno by usługa była wykonana.

Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
 #243  Wysłany: 2018-10-21, 21:34   

Wiem, że by wymienili płyn, w końcu dla nich to dodatkowa kasa. :-D Mam przejechane 23000km, więc płynu puki co nie będę wymieniał. W przyszłym roku sprawdzę w jakiej temperaturze będzie zamarzał. Podobnie jest z filtrem powietrza. Zalecają wymianę po 4 latach, lub 60000km i na przeglądzie wymieniają tylko jak stwierdzą, że trzeba. Sam wymieniam filtr powietrza co 2 lata w autach i co roku sprawdzam ich stan. Nie wiem, czy do ASO pojadę na wymianę oleju za rok, bo 330zł to sporo, a i gwarancja coraz mniej obejmuje.

pleha 

Informacje
 #244  Wysłany: 2018-11-01, 21:29   

Rafael napisał/a:
Zastanawia mnie podejście KIA, że w aucie dopiero po 120 miesiącach, lub 210 000km powinien być wymieniony płyn chłodniczy... :O

Ma ktoś sensowe wyjaśnienie tego zalecenia? Z tego co wiem producenci dobrych płynów chłodzących zalecają ich wymianę po maksymalnie 5ciu latach.
Dodatkowo u mnie jest informacja, że po pierwszej wymianie należy płyn chłodzący wymieniać już co 24 miesiące, lub 30 000 km.

Gandalf wej 
GREGOR

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1,4 CRDI
Przebieg: 67000
Kolor: Bright Silver Metallic
Pakiety: klima manual
Typ nadwozia: 5d
Inne auto / jakie?: Mitsubishi Carisma1,9 Dacia Duster1.5
 #245  Wysłany: 2018-11-20, 12:24   

A ja nie jeżdżę na przeglądy tylko byłem na pierwszym
Jak czytam to porysujesz drzwi wgniecenie ,gwarancja nie obejmuje nawet ASO jak naprawi?
Klocki i tarcze do dupy już fabrycznie montowane ,nie podlegają gwarancji a zaraz szybko się zdarły
Z tyłu piszczą sklejają się przeczyszczą ale za twoje pieniądze
A mój garażowy Rysiu czy Janusz zrobi tak samo bez krzyku i z uśmiechem na twarzy i ja popatrzę i pogadamy ile taniej I ceniony w okolicy ,kolejki też ma
A filtry oleje to samemu co rok pod chmurką z sąsiadem Januszem a i Grażyna też piwo przyniesie

Odpowiedz do tematu Strona 17 z 17 
Zasady Postowania Opcje