W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Ten typ tak ma. Wady konstrukcyjne?

+ i -
Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Ten typ tak ma. Wady konstrukcyjne?

Post autor: Cichy »

Jeżeli macie jakieś problemy z autem i wiecie że dotyczą one nie tylko Was, to napiszcie o tym tutaj.

Zaślepki w podwoziu - Jest ich 6, biegną wzdłuż auta po 3 po każdej stronie, chyba gumowe. Wielkość ok. 5 cm. Mają tendencję do samoczynnego wypadania. W podwoziu zostaje dziura i może się tam dostawać brud. Dowiedziałem się o tym na AWC, sprawdziłem i faktycznie, u mnie jednej nie było. Kolega z AWC przykleił je specjalnym sylikonem. Ja ograniczyłem się do poinformowania ASO i założyli mi brakującą. Będzie cieplej to znowu sprawdzę czy wszystkie są.

Wycieraczki - po użyciu spryskiwaczy wycieraczka samoczynnie przejeżdża 3 razy, zdarza się że za 3 razem nie wraca na swoje miejsce , tylko zatrzymuje się kilka cm. wyżej. Trzeba ręcznie użyć jej jeszcze raz i wtedy wraca na miejsce. Wiem że wiele innych osób ma to samo.

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

Ciekawe dwie rzeczy o których nie wiedziałam i muszę sprawdzić... Co mnie zdenerwowalo w kijance..a to że chcieliśmy założyć na dach bagażnik na narty..pojechaliśmy do Norauto i okazało się, że na Rio nie da się założyć bo w listach na dachu nie ma tych specjalnych otworów (niewiem jak się to nazywa)

oostrowski

Re: Ten typ tak ma. Wady konstrukcyjne?

Post autor: oostrowski »

CicheStudio pisze:Jeżeli macie jakieś problemy z autem i wiecie że dotyczą one nie tylko Was, to napiszcie o tym tutaj.

Zaślepki w podwoziu - Jest ich 6, biegną wzdłuż auta po 3 po każdej stronie, chyba gumowe. Wielkość ok. 5 cm. Mają tendencję do samoczynnego wypadania. W podwoziu zostaje dziura i może się tam dostawać brud. Dowiedziałem się o tym na AWC, sprawdziłem i faktycznie, u mnie jednej nie było. Kolega z AWC przykleił je specjalnym sylikonem. Ja ograniczyłem się do poinformowania ASO i założyli mi brakującą. Będzie cieplej to znowu sprawdzę czy wszystkie są.

Wycieraczki - po użyciu spryskiwaczy wycieraczka samoczynnie przejeżdża 3 razy, zdarza się że za 3 razem nie wraca na swoje miejsce , tylko zatrzymuje się kilka cm. wyżej. Trzeba ręcznie użyć jej jeszcze raz i wtedy wraca na miejsce. Wiem że wiele innych osób ma to samo.
U mnie po użyciu spryskiwaczy wycieraczki zamiatają zawsze 1 raz.

Awatar użytkownika
sunset

Post autor: sunset »

wycieraczki zamiatają w zależności od długości przytrzymania sprzyskiwacza. Jak krótko klikniecie na spryskiwacz to raz przelecą po szybie, a jak dłużej przytrzyma się sprysk to poleca dwa lub więcej :-)

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

Ja również nie miałem jednej zaślepki w progu, ale to od nowości nie mam. Poinformuję ich o tym na przeglądzie. Druga sprawa to parujące przednie reflektory w dolnej części. I nie trzeba jeździć w deszczową i wilgotną pogodę żeby weszła para. Schodzi ona po kilku godzinach sama. Moim zdaniem tak nie powinno być. Auto mam garażowane i baaardzo o nie dbam.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2013, 12:54 przez lukasz_rio, łącznie zmieniany 1 raz.
lukasz_rio

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

lukasz_rio pisze:Ja również nie miałem jednej zaślepki w progu, ale to od nowości nie mam. Poinformuję ich o tym na przeglądzie. Druga sprawa to parujące przednie reflektory w dolnej części. I nie trzeba jeździć w deszczową i wilgotna pogodę żeby weszła para. Schodzi ona po kilku godzinach sama. Moim zdaniem tak nie powinno być. Auto mam garażowane i baaardzo o nie dbam.
No w końcu ktoś ma tak jak ja! Nie wiem czy się cieszyć czy nie, ale przynajmniej nie jestem sam :)
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Ja na początku też to zauważyłem ze dwa razy, ale w niewielkim stopniu zaparowały, więcej się nie powtórzyło. Więc mamy już 3 wspólne wady, ktoś jeszcze pisał o problemach z centralnym. Co do wycieraczek (dźwigienka przytrzymana dłużej, i nie zawsze się to zdarza) i zaślepek w podwoziu, to proponuję wszystkim to sprawdzić dokładnie.

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Co do wycieraczek (dźwigienka przytrzymana dłużej, i nie zawsze się to zdarza) i zaślepek w podwoziu, to proponuję wszystkim to sprawdzić dokładnie.
No zaślepki może jutro sprawdzę w garażu, a co do wycieraczek no to czasem zatrzymują się w złym miejscu, ale ilość "machnięć" zależy od długości przytrzymania (samodzielnie sprawdzone)

oostrowski

Post autor: oostrowski »

sunset pisze:wycieraczki zamiatają w zależności od długości przytrzymania sprzyskiwacza. Jak krótko klikniecie na spryskiwacz to raz przelecą po szybie, a jak dłużej przytrzyma się sprysk to poleca dwa lub więcej :-)
w sumie racja :)
generalnie chodziło mi o to ,że raz naciśnięty spryskiwacz powoduje 1 ruch wycieraczkami w przeciwieństwie do większości aut, gdzie kończy się to po kilku maźnięciach wycieraczkami.

Tak na marginesie, to bardzo podoba mi się patent zastosowany w dyszach spryskiwaczy, dzięki któremu płyn rozpryskuje się równomiernie po całej szybie :-) Super sprawa.

grzech75

Post autor: grzech75 »

No i ta zaj.....sta dziura-schowek w desce rozdzielczej. Nie wiem co autor miał na myśli ale zaczynam się przyzwyczajać. Telefon się nie mieści :-)

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

grzech75 pisze:No i ta zaj.....sta dziura-schowek w desce rozdzielczej. Nie wiem co autor miał na myśli ale zaczynam się przyzwyczajać. Telefon się nie mieści :-)
Cóż to za telefon masz? U mnie dwa wchodzą ;D

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Tomash pisze:Cóż to za telefon masz? U mnie dwa wchodzą ;D
Mój też się nie mieści. :D

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

grzech75 pisze:No i ta zaj.....sta dziura-schowek w desce rozdzielczej. Nie wiem co autor miał na myśli ale zaczynam się przyzwyczajać. Telefon się nie mieści :-)
Kiedyś gdzieś wyczytałem że jest to "półeczka" na bilety parkingowe :D
Chyba w wersji XL jest tam jakaś przeźroczysta zaślepka i można np. fotkę żonki umieścić :D

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Kiedyś gdzieś wyczytałem że jest to "półeczka" na bilety parkingowe :D
Chyba w wersji XL jest tam jakaś przeźroczysta zaślepka i można np. fotkę żonki umieścić :D
Jak patrzałem na różne fotki, to chyba jest w amerykańcach :-/

Awatar użytkownika
mala_su

Post autor: mala_su »

ta dziura to tam ekranik w wersji koreanskiej czy jakiejs do wyswietlania zdjec, tak mi powiedzial pan w salonie. na rynek polski zrobili dziure.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zalety i wady”