W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Modyfikacja fotela kierowcy.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Modyfikacja fotela kierowcy.

Post autor: Churek »

Z racji, że mój kręgosłup jest dość wybredny co do kształtu fotela kierowcy (niestety starość nie radość) i ostatnio zaczął odmawiać współpracy, życie zmusiło mnie wreszcie do wykonania modyfikacji fotela.

Zmianie uległo tzw. wypchnięcie lędźwiowe, które fabrycznie jest dość marne, żeby nie powiedzieć żadne.

Skorzystałem ze sprawdzonej lata temu firmy i tu naprawdę gorąco polecam: Auto Fotel, Warszawa Ursus, ul. Robinii 8A.

Mega profesjonaliści, kilka lat temu robili mi fotel w Pandzie (doszczętnie się połamał po 60kkm)
teraz Panda ma 270kkm i nic, nawet śladu zużycia, zapadnięcia wgniecenia.

W miejscu zaznaczonym na zdjęciu na czerwono, panowie wstawili 2 cm maty z włókien kokosowych żeby było twardo i żeby nie siadło z czasem.

Wszystko jest zrobione jak trzeba, ogrzewanie fotela nadal działa i cena - 150 zeta to tyle co koszt jednej wizyty + leki jak mi kręgosłup siądzie - więc tanio :)

Generalnie robią wszystko co kto chce, kierownice obszywają, skóra na fotelach, boczkach i gdzie tam kto chce.

Wracałem do domu 70 km i wreszcie nie wysiadłem połamany jak scyzoryk :)
Załączniki
Fotel po operacji.JPG
Ostatnio zmieniony 03 gru 2017, 09:50 przez Churek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
JustynA
VIP

Post autor: JustynA »

Churek pisze:mój kręgosłup jest dość wybredny co do kształtu fotela kierowcy
Mój niestety też.
Cały czas się zastanawiam co zrobić z tym miejscem może poduszeczkę zacznę tam przywiązywać?
Moi rodzice w Ceed'zie mają specjalne coś w tym miejscu które po pociągnięciu dźwigienki z boku się uwypukla lub chowa...

Awatar użytkownika
Churek
VIP

JustynA pisze:Cały czas się zastanawiam co zrobić z tym miejscem może poduszeczkę zacznę tam przywiązywać?
Wiesz co - ja jeździłem z poduszką od fotela z IKEA, ale to d.... blada.
Raz podłożysz dobrze, raz źle, obsunie Ci się i potem i tak kicha.

Nie ma to jak dobry tapicer :)
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
J23

Post autor: J23 »

Zdjęcie wykonane po robocie ? ładnie, najważniejsze, że Tobie jest wygodnie. Mi osobiście fotele w Rio bardzo pasują, szczególnie zagłówki - jeden z niewielu samochodów gdzie wykorzystuje zagłówek - nie siedzę skulony. Sama wygoda także na plus, pisałem ostatnio, że miałem okazję przejechać się volvo v40 - bądź co bądź auto większe i bardziej prestiżowe - ogólnie męczarnia (za krótkie siedzisko, to samo tyczy passatów i golfów)

Awatar użytkownika
JustynA
VIP

Post autor: JustynA »

Fotel kierowcy zły nie jest, masakra to fotel pasażera - niestety często siedzę obok kierowcy i męczę się...
bo o tylnej kanapie nie wspomnę !!!! :angry:

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Ważne że fachowo wykonane. Ja tam nie lubię tych podparć lędźwiowych, bardzo mi to przeszkadza i nie dam rady tak jechać. Jak dla mnie fotel w Rio jest naprawdę dobry. Natomiast czasem mam problem z ustawieniem fotela bo uderzam kolanem w panel od klimy. Po kiego oni tą wypukłość pod pierwszym pokrętłem taką dużą robili?

Awatar użytkownika
Churek
VIP

J23 pisze:Zdjęcie wykonane po robocie ?
Tak - po robocie i po teście podróżnym :)
CicheStudio pisze:uderzam kolanem w panel od klimy
Jak to ? o-o kierownicę trzymasz na klacie ? ;) :D

Fakt że ja mam fotel odsunięty relatywnie daleko, bo nie muszę "sprzęgłować", ale żeby kolanami po klimie ?
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Ja mam 1.72 m wzrostu. Kiera na maxa do dołu i do siebie, oparcie pochylone do tyłu, raczej komfortowo. Fotel na maxa do dołu i na tyle odsunięty do tyłu, że jeszcze ze 2 pozycje by przeskoczył i już by były problemy ze sprzęgłem (problemy z wciśnięciem pedału do oporu) - i wtedy jest ok. Ale wystarczy o jedną pozycję do przodu przesunąć fotel i już ten skubany panel mi przeszkadza.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

CicheStudio pisze:już by były problemy ze sprzęgłem (problemy z wciśnięciem pedału do oporu)
No właśnie - u mnie nie ma z tym problemu, bo nie ma sprzęgła :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
mala_su

Post autor: mala_su »

Churek, musisz mnie do nich zabrac zeby mi zrobili skore. :cool: no ja tez wykorzystuje zaglowek dobry jest, w siecento nie:D mi volvo v40 pasowalo co do wygodnosci fotela, moim zdaniem byl wygodniejszy niz w rio. ale passata to juz nie znieslam..fatalnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wewnętrzne”