W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Mycie i sprzątanie przed zimą.

Jak dbacie o Wasze auta, jakich środków używacie, itp.
Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Mycie i sprzątanie przed zimą.

Post autor: Cichy »

Dziś korzystając z wolnego czasu i ostatnich słonecznych dni postanowiłem umyć auto i wysprzątać wnętrze. Najpierw podjechałem na myjkę samoobsługową, ale okazało się że nic z tego nie będzie. Auto po umyciu było całe szare. Chwila namysłu i rura do rodziców. Gąbki, szampony itp. , wszystko poszło w ruch. Autko po umyciu jak zwykle wygląda jak nowe. :-) W sumie przydałby się jeszcze jakiś wosk. Oczywiście dodatkowo kompleksowe sprzątanie wnętrza. Umyłem siedzisko fotela pasażera, bo jakieś zacieki były. Przełożyłem z tyłu fotelik na prawą stronę. Trochę marna ta nasza kanapa, bo zostały wgniecenia na oparciu i siedzisku (fotelik praktycznie nie wyjmowany, tylko do sprzątania), ale liczę na to że gąbka się jeszcze odkształci i wróci do pierwotnego wyglądu.

Następnie postanowiłem zajrzeć pod maskę. Nalałem pod korek płynu zimowego do spryskiwaczy, sprawdziłem olej i trochę powycierałem komorę silnika, bo nieźle ubrudzona była (przydałaby się jednak ta osłona).

Wymieniłem wycieraczki z przodu na te stare które wiosną zdjąłem. Te stare będą na zimę. A wiosną znowu sobie lepsze założę.

Wyciągnąłem z ciekawości filtr kabinowy (przeciwpyłkowy). Ale to proste! :-) Nie jest aż tak bardzo brudny, ale go obejrzałem i później sobie sprawdzę czy faktycznie przy przeglądzie wymienili na nowy.

Pierwsza niemiła niespodzianka to odprysk na klapie bagażnika. Oczywiście mikroskopijny, ale do gołej blachy. Nie namyślając się długo zrobiłem zaprawkę. Drugi mam na zderzaku z tyłu, ale na razie zostawiłem, bo plastik.

Druga sprawa, i tu zaskoczenie, nie mogłem otworzyć drzwi kluczykiem! Dawno tego nie robiłem, więc postanowiłem sprawdzić. Zablokowałem auto pilotem i próbowałem otworzyć kluczykiem, niestety nawet nie chciał wejść w zamek! Jedynie końcówka weszła i koniec. Podejrzewam że coś w środku zardzewiało. Przyznaję że drzwi kluczykiem otwierałem może 2 - 3 razy w życiu. Zgłoszę to na przeglądzie który mam 26 października.

Wszystkie klamoty zapakowane do auta i pora je schować do piwnicy. Przy okazji pstryknąłem fotkę bagażnika, może ktoś się dzidziusia spodziewa? Spacerówka wchodzi bez problemu i sporo miejsca zostaje. :-)

Po powrocie do domu niespodzianka - jedna z sąsiadek się żeni. Zespół Discopolowy podjechał autem które możecie obejrzeć na jednym ze zdjęć. Auto niezbyt odpowiednie do przewozu instrumentów, ale wrażenie zrobili (silnik pięknie warczy!). :-)

I to by było na tyle. Przyjemnie było grzebać przy aucie w ostatnich ciepłych dniach tego roku. :-)
Załączniki
Tym jeździ zespół Mirage :)
Tym jeździ zespół Mirage :)
Spacerówka się mieści :)
Spacerówka się mieści :)
Graty do piwnicy.
Graty do piwnicy.
Pod machę też zajrzymy.
Pod machę też zajrzymy.
Tył.
Tył.
Wymiana piór.
Wymiana piór.
Się błyszczy :)
Się błyszczy :)
Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 09:47 przez Cichy, łącznie zmieniany 2 razy.

loserek

Post autor: loserek »

No proszę widzę, że kolega używa kosmetyków MojeAuto ;)
Konrad

Awatar użytkownika
rio_pn

Post autor: rio_pn »

O jakie opowiadanie:) moje sprzątanie na zimę polega na nie sprzątaniu niczego :-|

Awatar użytkownika
J23

Post autor: J23 »

Ale te błyski na zdjęciu z wymianą piór to chyba w czymś dodałeś, prawda ? :cool: . Też muszę swojego umyć i nawoskować bo trochę zaniedbałem go z zewnątrz, niestety z czasem różnie bywa :/.

Co do drzwi - a raczej wkładki - stara przypadłość, chociaż w żółtych autach bardzo rzadka. Ja tam raz w tygodniu korzystam z wkładki - do tego suchy smar teflonowy i jest git (i nie mówie nawet o Kii bo to nowe auto, ale o Getzie - wszystkie wkładki chodzą i odbijają bardzo lekko). Ogólnie tak samo jak u człowieka - nieużywany organ zanika tak samo tutaj nieużywany psuje się - naprawdę, polecam raz w tygodniu parę razy machnąć kluczykiem, tak dla świętego spokoju.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

loserek pisze:No proszę widzę, że kolega używa kosmetyków MojeAuto ;)
Między innymi. Polecam Moje Auto "Efekt mokrej opony". Długo się utrzymuje i daje niezły efekt. Korzystałem też z podobnych środków innych firm i ten póki co najlepszy.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

J23 pisze:Ale te błyski na zdjęciu z wymianą piór to chyba w czymś dodałeś, prawda ? :cool: . Też muszę swojego umyć i nawoskować bo trochę zaniedbałem go z zewnątrz, niestety z czasem różnie bywa :/.

Co do drzwi - a raczej wkładki - stara przypadłość, chociaż w żółtych autach bardzo rzadka. Ja tam raz w tygodniu korzystam z wkładki - do tego suchy smar teflonowy i jest git (i nie mówie nawet o Kii bo to nowe auto, ale o Getzie - wszystkie wkładki chodzą i odbijają bardzo lekko). Ogólnie tak samo jak u człowieka - nieużywany organ zanika tak samo tutaj nieużywany psuje się - naprawdę, polecam raz w tygodniu parę razy machnąć kluczykiem, tak dla świętego spokoju.
Te błyski to same tak wyszły, żona zdjęcia robiła. Wczoraj jak kończyłem myć, gdzieś tak po 11 wyszło mega słońce, zrobiło się ciepło i trzymało do samego wieczora.
Co do kluczyka to teraz będę częściej korzystał jak mi naprawią. Chociaż zimą mogą być problemy i wygodniej z pilota. Pewnym utrudnieniem jest fakt że podłączyli mi alarm w ten sposób, że po otwarciu z kluczyka i tak muszę go wyłączyć przyciskiem, bo zaczyna wyć. Pytałem kiedyś w ASO i powiedzieli że tak ma być. :lol:

Awatar użytkownika
mala_su

Post autor: mala_su »

Mnie sprzatanie czeka 31 października i wymiana opon

Awatar użytkownika
J23

CicheStudio pisze:
J23 pisze:Ale te błyski na zdjęciu z wymianą piór to chyba w czymś dodałeś, prawda ? :cool: . Też muszę swojego umyć i nawoskować bo trochę zaniedbałem go z zewnątrz, niestety z czasem różnie bywa :/.

Te błyski to same tak wyszły, żona zdjęcia robiła. Wczoraj jak kończyłem myć, gdzieś tak po 11 wyszło mega słońce, zrobiło się ciepło i trzymało do samego wieczora.
Co do kluczyka to teraz będę częściej korzystał jak mi naprawią. Chociaż zimą mogą być problemy i wygodniej z pilota. Pewnym utrudnieniem jest fakt że podłączyli mi alarm w ten sposób, że po otwarciu z kluczyka i tak muszę go wyłączyć przyciskiem, bo zaczyna wyć. Pytałem kiedyś w ASO i powiedzieli że tak ma być. :lol:
Alarmów nie montuję, bo wbrew pozorom to prosta i mało opłacalna robota (ale bardzo czasochłonna) ALE wszystko zależy od alarmu, w Oplach można podpiąć się tak, że klik kluczykiem dezaktywuje/aktywuje alarm i alarm jest w sumie niewidoczny dla użytkownika. W Rio powinno być tak samo, chyba, że zrobili to na zwykłym alarmie, a nie CANowskim - w każdym razie - dlatego nie chciałem tego "dwuobwodowego" (czytaj dodatkowego) alarmu jak i żadnego innego dodatkowego wyposażenia :D - te wszystkie "gratisy" dealera to nie fabryczne komponenty a niestety dokładane urządzenia które możecie kupić w sklepie i zamontować sami :P . Mimo wszystko, upierałbym się, że można to podłączyć pod centralny zamek, a Panom z ASO po prostu się nie chce.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Mimo wszystko, upierałbym się, że można to podłączyć pod centralny zamek, a Panom z ASO po prostu się nie chce.
Też tak myślę, ale już zostanie tak jak jest, szkoda zachodu.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

To jest przynajmniej dobry test, jak ktos chce posluchac swojego alarmu - na przyklad na przyszlosc, zeby wiedziec ;)
Inaczej to nie wiem jakbym mogl ten alarm uruchomic. Wybic szybe? :D

Awatar użytkownika
J23

A może otworzyć ową szybę i otworzyć drzwi od środka ?;] W naszych tak na szczęście można.

f0ku5
Administrator

No w sumie... :P Tylko ze alarm by sie uruchomil juz od samego wlozenia reki do srodka ;)

Awatar użytkownika
rio_pn

Post autor: rio_pn »

f0ku5 pisze:No w sumie... :P Tylko ze alarm by sie uruchomil juz od samego wlozenia reki do srodka ;)
nie sądze ;-)

f0ku5
Administrator

Czemu nie sadzisz?
Ja mowie o tym "lepszym" alarmie gdzie jest czujnik ruchu.

DOROTA

Post autor: DOROTA »

jak dbacie o czarny lakier?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka aut”