W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Wymiana oleju.

elviz

Wymiana oleju.

Post autor: elviz »

Hej,

Z instrukcji wynika, ze w silniku 1.4 109KM olej wymienia sie zasadniczo co 30 tys. km. Mam pytanie do Was czy jest sens wymienic po pierwszych 15 tys. km i 6 miesiacach uzytkowaniaż Warto to zrobic szybciej i bedzie to mialo jakis pozytywny efekt dla silnika? Zalany jest olej platinium - polecacie moze jakis inny?

Na marginesie - czy Wam tez paruje tak w srodku ż Jak jest deszczowa pogoda to momentalnie paruja szyby przod i boczne. Wiem, ze jest klima, ale to jest denerwujace.

Pozdarawiam,

Pit
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 12:38 przez elviz, łącznie zmieniany 1 raz.

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

Pierwsza sprawa to jest już temat wymiany oleju więc zajrzyj tam. A druga sprawa to pierwszą wymianę zalecał bym Tobie po tych 15 tyś. km i pół roku a później to już zgodnie z instrukcją.
lukasz_rio

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Ja wymieniałem po roku normalnie jak nakazuje servis i wszyściusieńko w porządku :-)

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Pierwszy olej wymieniasz po roku (lub 15 000 km), a potem (jesli zalejesz A5) max co 10 000 km.

Awatar użytkownika
J23

Post autor: J23 »

f0ku5 pisze:Pierwszy olej wymieniasz po roku (lub 15 000 km), a potem (jesli zalejesz A5) max co 10 000 km.
Wiem, że temat o oleju był już gdzie indziej, ale muszę Cię wyprowadzić z błędu, Panie kolego :P .

Gdzie w instrukcji jest napisane o 10000km ? jest o 10K mil, ale to nie to samo ;).
A tak poza tym, zalecam jednak tak jak mówisz co 10K - te oszczędności z interwałów sięgających 30K są może odczuwalne we flotach, dla przeciętnego Kowalskiego olej nie jest nie wiadomo jak drogi i można go zmienić co te 10K-15K (15 jak faktycznie dużo jeździmy) km - na pewno nie zaszkodzi. Oczywiście mowa o 1.4 bo 1.2 to inna historia - tam producent zaleca zmianę co 7500K w ciężkich warunkach i tego się trzymajmy.

Elviz mi nic nie paruje bo załączam klimę ;) - a nawet bez niej nie ma tragedii - chyba nie jechałeś Getzem, ten dopiero lubi zaparować, całe szczęście też posiada magiczny przycisk A/C. Klimatyzacja jest od tego by jej używać, nieużywanie jej paradoksalnie bardziej jej szkodzi niż pomaga. Chyba, że lubicie wdychać zaparowane powietrze, bo ja nie ;].
Aha, sprawdź jeszcze czy nie jeździsz z obiegiem zamkniętym, bo to też nie pomaga, poza tym czystość w aucie, dywaniki wytrzepane i takie tam :P .

elviz

Post autor: elviz »

Hej,

Dzieki za odzew i rzeczywiście przeoczyłem watek na temat oleju za co przepraszam ;) Przekopie forum na przyszłość ;)Postanowilem skontaktowac się z ASO na temat olejow. Powiem szczerze, ze to był pierwszy moj kontakt z serwisem KIA i wrazenia SA malo profesjonalne. Obdzwonilem ASO w Warszawie i w każdym co innego słyszałem. Od przewzajacych opinii, ze nie ma sensu wymieniac po 15 tys. km  w silniku 1.4 (dziwne bo to przeciez dla nich zysk) do ofert wymiany oleju i filtra z robocizna w przedziale 300-400zl. Już nie wspomne jaki olej polecali… u jednych leja od lat Castrol Professional i nic nie zmieniaja, u innych Lotos, Mobil albo Shell. Oczywiście większość nie potrafila powiedziec o parametrze ACEA czy jest A3 czy A5.

W związku z tym czy ktos z Was moglby polecic serwis w Warszawie, gdzie zrobiliby to profesjonalnie i za przyzwoita cene?  Albo chociaz namiar na sklep z odpowiednim olejem o polecanych parametrach.

Adi

Post autor: Adi »

elviz pisze: W związku z tym czy ktos z Was moglby polecic serwis w Warszawie, gdzie zrobiliby to profesjonalnie i za przyzwoita cene?  Albo chociaz namiar na sklep z odpowiednim olejem o polecanych parametrach.
Kia Malibu.
A jesli chodzi o olej to np. Elf Evolution SXR 5w30. Np na alledrogo cos spokojnie znajdziesz ;)

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Tak jak kolego napisał Elf lub Mobil 1 ESP Formula 5W-30 spełniają te normy . Ja wybrałem ten drugi , oczywiście są też inne ale cena ...... wybór należy do Ciebie :-)
Jacek

f0ku5
Administrator

J23 pisze:
f0ku5 pisze:Pierwszy olej wymieniasz po roku (lub 15 000 km), a potem (jesli zalejesz A5) max co 10 000 km.
Wiem, że temat o oleju był już gdzie indziej, ale muszę Cię wyprowadzić z błędu, Panie kolego :P .

Gdzie w instrukcji jest napisane o 10000km ? jest o 10K mil, ale to nie to samo ;).
Pierwszy olej z fabryki jest zalany jakis tam C3, czy C4, tzw. "dlugodystansowy". Dlatego pierwsza wymiana jest po 15 000 km.
Ja teraz po wymianie oleju na swoj stosuje sie juz do zalecen producenta oleju, a nie samochodu ;)
Olej, ktory zalalem powinno sie zmieniac po max 10 000 km, tak wiec zmienie go w marcu po roku od kupna.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Ja wymieniam co 15kkm...

Ciekawe dla czego "przypominacz" w zestawie zgarów jest co 10kkm :D
Pozdrawiam
Churek

Attache
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Post autor: Attache »

W ostatnim wydaniu tygodnika Auto Świat piszą o wymianie oleju w silnikach. Są to co prawda dla mnie sprawy oczywiste, ale nadal są wątpliwości dotyczące klasy oleju ACEA: A5/B5 czy A3/B3?
Ja wolę zmieniać bardzo dobry A3/B3 co rok, zamiast bardzo dobrego A5/B5 co drugi rok.
Pozdrawiam

Tadeusz

f0ku5
Administrator

Ale co ma klasa oleju do czestotliwosci wymiany? ;)

Attache
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Post autor: Attache »

Przeczytaj artykuł