W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Wymiana żarówki

Awatar użytkownika
PabloNT

Wymiana żarówki

Post autor: PabloNT »

Witam wszystkich i mam taką małą prośbę czy ktoś kiedyś wymieniał żarówkę w oświetleniu w podsufitce koło lusterka ? próbuje się do tego zabrać ale boje się żeby nie połamać jakiś zaczepów...
z góry dziękuje
Paweł

Awatar użytkownika
J23

Post autor: J23 »

Kolego, zrób zdjęcie może, bo nie wiem jak to w XL wygląda, ale filozifii pewnie tam nie ma i po prostu musisz podważyć szkiełko, jak coś szukaj na Kiatechinfo.

BTW spaliła się żarówka czy chcez założyć LED? jak to drugie to osobiście odradzam, często powodem rozładowywania się akumulatora są takie mody użytkowników - no i LED ma skupione światło, do tego trupie, ale to już kwestia gustu. Elektronika która steruje tym światełkiem po prostu głupieje i potem wychodzą różne dziwadła - raz miałem taki przypadek, klient w 206 sprzed 2001 roku, więc z instalacją bez MUX - prostszą założył sobie tylne światła na LEDy - auto od czasu do czasu głupiało,stawało, nie miało mocy a na kompie błędów brak. Różne voodoo odprawiałem nad tym autem, aż w końcu klient postanowił go sprzedać i założył oryginalne lampy z żarówkami - i przeszło o-o - tak więc osobiście radzę się dobrze zastanowić przed takimi modami.

Ok, znalazłem ;] :
Obrazek

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Czy komuś się udało zarejestrować na kia infotechż jak tak to powiedzcie jak ż?

Awatar użytkownika
PabloNT

Post autor: PabloNT »

J23 pisze:Kolego, zrób zdjęcie może, bo nie wiem jak to w XL wygląda, ale filozifii pewnie tam nie ma i po prostu musisz podważyć szkiełko, jak coś szukaj na Kiatechinfo.

BTW spaliła się żarówka czy chcez założyć LED? jak to drugie to osobiście odradzam, często powodem rozładowywania się akumulatora są takie mody użytkowników - no i LED ma skupione światło, do tego trupie, ale to już kwestia gustu. Elektronika która steruje tym światełkiem po prostu głupieje i potem wychodzą różne dziwadła - raz miałem taki przypadek, klient w 206 sprzed 2001 roku, więc z instalacją bez MUX - prostszą założył sobie tylne światła na LEDy - auto od czasu do czasu głupiało,stawało, nie miało mocy a na kompie błędów brak. Różne voodoo odprawiałem nad tym autem, aż w końcu klient postanowił go sprzedać i założył oryginalne lampy z żarówkami - i przeszło o-o - tak więc osobiście radzę się dobrze zastanowić przed takimi modami.

Ok, znalazłem ;] :
[url=http://s15.postimg.org/xsmgo06hz/untitled.jpg]Obrazek[/url]
No właśnie Mnie rozgryzłeś :-) bo dokładnie mo chodzi o to że chce od tego światełka puścić prąd do ledów pod siedzenia żeby taki mały wiejski tuning zrobić ale dałeś teraz do myślenia...

Awatar użytkownika
J23

Post autor: J23 »

Tedi, pisałem w temacie na temat plastików - wpisz w googlach "bugmenot kiatechinfo" reszta chyba rozwiąże się sama, a poza tym, tak, zarejestrowałem się kiedyś, ale zgubiłem l&p 8).

Co do twojej przeróbki zrobiłbym to inaczej - przez przekaźnik, wtedy nie będziesz miał takich problemów jak opisałem - cewka nie obciąży układu światełka w kabinie. A dla świętego spokoju w układ cewki można dać jeszcze diodę (oczywiście nie led =]). Oczywiście do tego osobny bezpiecznik i plus najlepiej ze stacyjki albo chociaż zapalniczki - VW ma fajnie, bo ma przykręcane terminale, więc do takich przeróbek jak znalazł, tutaj natomiast musisz wpiąć się w instalację.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Ja mam ledy w podświetlaniu tablicy i w światłach do jazdy dziennej i wszystko w porządku ;D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”