Przesunięty przez: Cichy
2014-03-06, 15:28
Wymiana żarówki
Autor Wiadomość
 PabloNT 

Informacje
Silnik: 1,4 DOHC CVVT -109KM - 6M/T
Przebieg: 16000
Kolor: Brązowy
Pakiety: Wersja - XL, instalacja LPG
Tapicerka: Brąz z 2-tonowe wnętrze czarno-brązowe
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #1  Wysłany: 2013-10-23, 08:53   Wymiana żarówki

Witam wszystkich i mam taką małą prośbę czy ktoś kiedyś wymieniał żarówkę w oświetleniu w podsufitce koło lusterka ? próbuje się do tego zabrać ale boje się żeby nie połamać jakiś zaczepów...
z góry dziękuje
Paweł

J23 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 MT
Kolor: Biały
Pakiety: AC
Tapicerka: Black
Typ nadwozia: HB 3
Inne auto / jakie?: Kia Optima JF 2.0 CVVL/Getz 1.3
 #2  Wysłany: 2013-10-23, 12:43   

Kolego, zrób zdjęcie może, bo nie wiem jak to w XL wygląda, ale filozifii pewnie tam nie ma i po prostu musisz podważyć szkiełko, jak coś szukaj na Kiatechinfo.

BTW spaliła się żarówka czy chcez założyć LED? jak to drugie to osobiście odradzam, często powodem rozładowywania się akumulatora są takie mody użytkowników - no i LED ma skupione światło, do tego trupie, ale to już kwestia gustu. Elektronika która steruje tym światełkiem po prostu głupieje i potem wychodzą różne dziwadła - raz miałem taki przypadek, klient w 206 sprzed 2001 roku, więc z instalacją bez MUX - prostszą założył sobie tylne światła na LEDy - auto od czasu do czasu głupiało,stawało, nie miało mocy a na kompie błędów brak. Różne voodoo odprawiałem nad tym autem, aż w końcu klient postanowił go sprzedać i założył oryginalne lampy z żarówkami - i przeszło o-o - tak więc osobiście radzę się dobrze zastanowić przed takimi modami.

Ok, znalazłem ;] :

Tedi_19 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg: 55000
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: Klima A + Alarm + Czujniki cofania + Tempomat
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Fiesta MK6 1.4 TDCI
 #3  Wysłany: 2013-10-23, 13:01   

Czy komuś się udało zarejestrować na kia infotech?? jak tak to powiedzcie jak ???
--------------------

PabloNT 

Informacje
Silnik: 1,4 DOHC CVVT -109KM - 6M/T
Przebieg: 16000
Kolor: Brązowy
Pakiety: Wersja - XL, instalacja LPG
Tapicerka: Brąz z 2-tonowe wnętrze czarno-brązowe
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #4  Wysłany: 2013-10-23, 13:17   

J23 napisał/a:
Kolego, zrób zdjęcie może, bo nie wiem jak to w XL wygląda, ale filozifii pewnie tam nie ma i po prostu musisz podważyć szkiełko, jak coś szukaj na Kiatechinfo.

BTW spaliła się żarówka czy chcez założyć LED? jak to drugie to osobiście odradzam, często powodem rozładowywania się akumulatora są takie mody użytkowników - no i LED ma skupione światło, do tego trupie, ale to już kwestia gustu. Elektronika która steruje tym światełkiem po prostu głupieje i potem wychodzą różne dziwadła - raz miałem taki przypadek, klient w 206 sprzed 2001 roku, więc z instalacją bez MUX - prostszą założył sobie tylne światła na LEDy - auto od czasu do czasu głupiało,stawało, nie miało mocy a na kompie błędów brak. Różne voodoo odprawiałem nad tym autem, aż w końcu klient postanowił go sprzedać i założył oryginalne lampy z żarówkami - i przeszło o-o - tak więc osobiście radzę się dobrze zastanowić przed takimi modami.

Ok, znalazłem ;] :
[url=http://s15.postimg.o...led.jpg]Obrazek[/url]

No właśnie Mnie rozgryzłeś :-) bo dokładnie mo chodzi o to że chce od tego światełka puścić prąd do ledów pod siedzenia żeby taki mały wiejski tuning zrobić ale dałeś teraz do myślenia...

J23 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 MT
Kolor: Biały
Pakiety: AC
Tapicerka: Black
Typ nadwozia: HB 3
Inne auto / jakie?: Kia Optima JF 2.0 CVVL/Getz 1.3
 #5  Wysłany: 2013-10-23, 13:28   

Tedi, pisałem w temacie na temat plastików - wpisz w googlach "bugmenot kiatechinfo" reszta chyba rozwiąże się sama, a poza tym, tak, zarejestrowałem się kiedyś, ale zgubiłem l&p 8).

Co do twojej przeróbki zrobiłbym to inaczej - przez przekaźnik, wtedy nie będziesz miał takich problemów jak opisałem - cewka nie obciąży układu światełka w kabinie. A dla świętego spokoju w układ cewki można dać jeszcze diodę (oczywiście nie led =]). Oczywiście do tego osobny bezpiecznik i plus najlepiej ze stacyjki albo chociaż zapalniczki - VW ma fajnie, bo ma przykręcane terminale, więc do takich przeróbek jak znalazł, tutaj natomiast musisz wpiąć się w instalację.

Tedi_19 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg: 55000
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: Klima A + Alarm + Czujniki cofania + Tempomat
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Fiesta MK6 1.4 TDCI
 #6  Wysłany: 2013-10-23, 18:56   

Ja mam ledy w podświetlaniu tablicy i w światłach do jazdy dziennej i wszystko w porządku ;D
--------------------

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje