W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Konserwacja (podwozia) przed zimą i nie tylko

Jak dbacie o Wasze auta, jakich środków używacie, itp.
Awatar użytkownika
djdrsosnowiec

Konserwacja (podwozia) przed zimą i nie tylko

Post autor: djdrsosnowiec »

Szukam informacji nt. środków (ew. technologii) jakimi warto zakonserwować podwozie RIO. Nie mieszkamy w Egipcie więc już niedługo sól i woda zacznie pomagać rdzy zeżreć nasze auta. Niedawno pewien taxówkarz wspominał coś o środku zabezpieczającym, zmieniającym konsystencję w zależności od temperatury otoczenia. Jakieś propozycje ?

Adi

Post autor: Adi »

Ja we wczesniejszym aucie stosowalem BitGum. Teraz tez mi chodzi po glowie by zakonserwowac podwozie. Mialem to juz zrobic rok temu, no ale braklo czasu...

Ps. Znajomy mi mowil, ze kiedys zrobil konserwacje podwozia i mu blacha zaczela gnic. I tego nie poleca. Mozliwe to? Wg mnie tak, ale jesli konserwacja zostala zle zrobiona czyt. nie usunieto rdzy badz polozono jakis srodek na mokre podwozie.

Awatar użytkownika
GTA

Post autor: GTA »

Polecam BOLL'a w sprayu. Wydajny łatwy w aplikacji oraz co najważniejsze dobrze chroni podwozie.

http://www.boll.pl/srodki-konserwujace- ... odwozia-40

Attache
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Post autor: Attache »

Od wielu lat i kilku samochodów profile zamknięte konserwuję preparatem Rust Check http://www.motofakty.pl/artykul/skutecz ... rozja.html , http://www.rustcheckcorolon.pl/
a podwozie preparatem Valvoline Tectyl . Nie robię tego zresztą sam. Są stacje, które świadczą takie usługi.
Pozdrawiam

Tadeusz

Awatar użytkownika
djdrsosnowiec

Post autor: djdrsosnowiec »

Dzięki wielkie za odzew i rady ! Myślę że ta wiedza przyda się wielu z nas, nie tylko z naszego forum :)

adiek

Post autor: adiek »

Witajcie :-)
Mogę potwierdzić dobre właściwości preparatu RustCheck.
Mam Tico od nowości, blachy cienkie jak kartka papieru i te autka gniły na potęgę. Od nowości profile zakonserwowane są tym preparatem i puki co profile jak i na zewnątrz nie ma oznak rdzy. Proces trzeba powtarzać co 2-3 lata ale z czystym sumieniem mogę polecić ten środek.

Awatar użytkownika
J23

Post autor: J23 »

Ja mogę polecić środki Valvoline-Tectyl. Do profili jest ML a pod spodem bodysafe - nie jest to baranek, jest to dosyć elastyczne - ogólnie już rok jest na aucie i trzyma się. Ogólnie zobacz w moim wątku http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=236 co i jak. Zaglądałem też ostatnio w klapę bagażnika (przez klapkę awaryjnego otwierania) - nic nie odpadło/nie złuszczyło się itd. Ogólnie polecam, tylko dobrze by było jechać z kompresora, bo te psiki i drożej wychodzą i siła nie ta ;).

Awatar użytkownika
Adrian2007211

Post autor: Adrian2007211 »

Odświeżam :-)
Słuchajcie zastanawiałem sie własnie by zabezpieczyć podwozie mojego RIO przed zimą . W KIA MOTORS koszt takiej usługi 250zł środekiem BITEX . Troche sie naczytałem na temat tego preparatu i nie za ciekawe opinie były. i tu pytanie, czy jest sens czy lepiej znaleźć jakąs firme co sie tym zajmuje ? ż?

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Bitex to za PRLU na maluchy się pędzlem nanosiło......

Teraz są całe zestawy porządnych środków zabezpieczających, bezbarwnych albo w kolorze nadwozia.

Jeśli bardzo Ci na tym zależy to ja bym to zrobił gdzieś u specjalistów ..
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Adrian2007211

No własnie sam sie troche zdziwiłem że KIA motors takim specyfikiem zabezpiecza płyte podłogowa...
Poleciłby ktoś jakąs sprawdzoną firme na terenie Łodzi ?

Awatar użytkownika
DOGI86

Post autor: DOGI86 »

czy konserwując sami nie tracimy gwarancjiż

Awatar użytkownika
krzysztofek

Post autor: krzysztofek »

to żeście mnie zaskoczyli 250zł? mi w ASO KIA krzyknęli 1000zł i ni cholery nie dowiedziałem się czym :P raczej za tą kasę będzie rust check i trochę jeszcze zostanie :) czy gwarancję tracimyż przecież gwarancja obejmuje perforację blach NADWOZIA a nie podwozia :)

Awatar użytkownika
Adrian2007211

Witam, mam dziwna sytuacje, dzis mam termin odbioru samochodu po konserwacji podwozia... WIec uprzedzilem wlasciciela zeby samochod stal na podnosniku kiedy po niego przyjade by zobaczyc wykonana prace. Niestety ku mojemu zdziweniu pracownik odpowiedzial ze nie ma szans ponieważ maja duzo samochodow i wszystkie podnosniki sa zajete.. Czy mozna wgl potraktowac tak klienta ze musi zaplacic za wykonana robote nawet jej nie zobaczyć,skontrolowacżż

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

To jest Polska :P

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

Polska, nie polska płacić nie musisz puki nie zobaczysz, problem polega na tym, że oni nie muszą Ci wydawać samochodu puki nie zapłacisz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka aut”