Przesunięty przez: Cichy
2014-03-04, 17:30
Serwisujecie auto?
Autor Wiadomość
 grzes195 
grzes195

Informacje
Wyposażenie: L+czujniki cofania
Silnik: 1.2
Przebieg: 59500
Kolor: WENDY BROWN
Typ nadwozia: 5D
Inne auto / jakie?: Toyota Yaris II 2010 r. oraz TICO
 #1  Wysłany: 2013-11-14, 12:42   Serwisujecie auto?

Czy serwisujecie/przeglądy gwarancyjne w ASO?? Czy zrezygnowaliście z tego? Jeśli tak to dlaczego?

Tedi_19 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg: 55000
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: Klima A + Alarm + Czujniki cofania + Tempomat
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Fiesta MK6 1.4 TDCI
 #2  Wysłany: 2013-11-14, 12:51   

Ja jeżdżę do ASO narazie. Trudno trochę drogo ale jak coś to od razu będzie zrobione:)
--------------------

Adi 

Informacje
Wyposażenie: wersja L
Silnik: 1.4
Przebieg: 66000
Kolor: biały
Tapicerka: ciemna
Typ nadwozia: sedan
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #3  Wysłany: 2013-11-14, 15:47   

Ja dwa razy pojade na przeglad a pozniej tylko na przeglad lakieru. Po 3 roku praktycznie na wszystkie wazne rzeczy przepada gwarancja.

marcin8626 

Informacje
Wyposażenie: L
Przebieg: 43000
Typ nadwozia: 5D
 #4  Wysłany: 2013-11-14, 21:24   

robie tak samo jak Adi, 2 przeglad za mną a reszta co roku na przegląd blach i nic wiecej :)

Churek 
Administrator

Informacje
Silnik: 1.4, 109KM
Przebieg: 252600
Pakiety: STY i ATE
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: Kia Picanto (2017)
 #5  Wysłany: 2013-11-14, 21:56   

Ja się poważnie zastanawiam czy warto jechać na przegląd po 60 kkm ......

I tak sam wymieniam olej i wszystkie filtry co 15 kkm, świece na wymianę leżą już na półce i czekają na wymianę ....

Dzięki dokonanym przeróbkom i tak już nie mam gwarancji na elektronikę ;)

A no dobicie:

Choćby z powodu tego że wg wszelkiej prasy branżowej w skrzyni automatycznej powinno się wymieniać olej co 30 - 50 kkm. ASO twierdzi że wymiana ew. po 180 kkm ...... taaa.... a jak się skrzynia w międzyczasie rozpieprzy to sam będę musiał 20 kawałków na wymianę wyciągnąć.
--------------------
Pozdrawiam
Churek

J23 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 MT
Kolor: Biały
Pakiety: AC
Tapicerka: Black
Typ nadwozia: HB 3
Inne auto / jakie?: Kia Optima JF 2.0 CVVL/Getz 1.3
 #6  Wysłany: 2013-11-16, 00:26   

Ja nie byłem ani razu na jakimkolwiek przeglądzie i mam spokój - książka serwisowa nie ma żadnego wpisu, jedyny przegląd na jakim byłem to zerówka - tak, wpuścili mnie, patrzyłem na jakieś papiery na Rio i było flamastrem zaznaczone, że klient chce być przy przeglądzie zerowym :D - ogólnie miło z ich strony. Jest to oczywiście jakieś ryzyko, ale Kia to nie VW (i mówię to jako plus), że po 50-60K korbowód wychodzi bokiem, ale nawet jeżeli tak się (odpukać) stanie, to nie znam serwisu, chyba poza Daewoo (z różnych opowieści wiem, że to co oferowało Daewoo było bardzo korzystne - chyba nie płaciło się nawet za robociznę, nie było też ponoć żadnych problemów z uznaniem ewentualnych roszczeń) gdzie problemy byłyby rozwiązywane w miarę sprawnie i po myśli klienta. Dealer zawsze znajdzie sobie jakieś ale - a najlepsza gwarancja to ta, z której nie trzeba korzystać i mam nadzieję, że w przypadku Kii będzie tak samo jak z naszym Hyundai'em - żadnych problemów których nie dałoby się rozwiązać samemu :). Stety i neistety, dynamic duo to już na tyle poważni gracze że nie muszą nikogo zachęcać do swoich produktów preferencyjnymi gwarancjami - zresztą, patrząc czysto teoretycznie jest tutaj dobrze, szczególnie w Hyundai'u - 5 lat i nielimitowane km - w Kii też, przynajmniej w teorii.

Jeżeli trzeba na coś zwrócić uwagę to blacharka, zresztą tak jak w innych azjatyckich autach - jeżeli coś ma się zepsuć to pewnie tutaj. Pytanie, co zrobi gwarant nawet jak będziecie jeździć z każdym odpryskiem do niego w chwili gdy wyskoczy rdza, np. na progu? nikt nie da Wam nowego auta, prędzej będzie na nim więcej szpachli niż blachy, a w tym czasie minie gwarancja - smutne, ale tak jest. Poczytajcie zresztą, czym jest perforacja według producentów i dlaczego jesteśmy na straconej pozycji :D - a nawet gdyby uznali Wasze roszczenia do nowego auta ciągle daleka droga - lepiej więc po prostu jeździć, cieszyć się autem i zaoszczędzonymi pieniędzmi. Dealerzy tak jak i Hyundai/Kia/VW/Fiat i inni producenci istnieją po to by generować zysk - za naprawy gwarancyjne ktoś musi zapłacić i nie dziwię się, że doradcy techniczni często "palą głupa" i nie widza problemów. Samochód w przeciwieństwie do np. telewizora ma dość trudne życie, do tego jest bardziej skomplikowaną konstrukcją niż owy telewizor. Dlatego ASO zawsze powie Wam, że usterka była z winny eksploatacji w trudnych warunkach/pełni/tsunami i trochę będzie w tym racji.

Ostatnio rozmawiałem z kolegą z pewnego ASO w moim mieście i coż... nie zdradzę marki, ale niektóre auta nie są tam w ogóle obsługiwane - po prostu auto wjeżdża i wyjeżdża z tymi samymi płynami, tylko faktura wskazuje inaczej :D ale takie zagrywki to już indywidualna gra nawet nie tyle dealerów co mechaników/zespołu i pewnie ma krótkie nogi :}.

Moja rada - jeżeli chcecie być zdrowi i nie użerać się - jeździjcie i cieszcie się autkiem - a serwisować możecie sami albo gdziekolwiek indziej - będzie taniej i często solidniej.
Plusem ASO są części (mowa o oryginalnych) - nie ma tutaj raczej mowy o podróbkach, kanał dealerski jest chyba najpewniejszy w tym względzie.

Powyżej to tylko moja opinia, każdy ma prawo się z nią nie zgadzać - ale zbyt dużo widziałem, żeby wierzyć, że dobry dealer rozwiązuje problemy klientów całkowicie bezinteresownie, biorąc koszta na siebie, tak, żeby tylko klient wrócił - może gdybyśmy mieli po 3 dealerów na miasto wojewódzkie i kilku następnych w obrębie województwa byłoby łatwiej - ale na pewno nie łatwo.

Churek 
Administrator

Informacje
Silnik: 1.4, 109KM
Przebieg: 252600
Pakiety: STY i ATE
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: Kia Picanto (2017)
 #7  Wysłany: 2013-11-16, 09:21   

J23 napisał/a:
Powyżej to tylko moja opinia, każdy ma prawo się z nią nie zgadzać

Ja się zupełnie zgadzam z tą opinią :)

Eksploatacyjne sprawy takie jak oleje, klocki, tarcze, amorki, zawieszenie - jestem w stanie ogarnąć sam a z moich doświadczeń wynika: sam = na pewno a na pewno = długa żywotność silnika, zawieszenia i napędu za duuuuużżżżżżooooo mniejszą kasę.

Żaden z moich samochodów (nowych czy używanych wszystko jedno) nigdy mnie nie zawiódł, ale zawsze dostawała wszystko na czas i to co się psuło było naprawiane a w szczególności to od czego zależy życie - hamulce i układ kierowniczy :)
--------------------
Pozdrawiam
Churek

Adi 

Informacje
 #8  Wysłany: 2014-05-22, 18:18   

Nie chce mi sie szukac instrukcji i ksiazki serwisowej w tym balaganie bo mam przeprowadzke, wiec mam pytanie.
Co jest na gwarancji od 2 roku uzytkowania? Pamietam, ze elektryka ma 3 lata gwarancji.
Powaznie zastanawiam sie (glownie przez Churka :-) )czy jest sens jechac na przeglad do ASO po 2 roku uzytkowania auta.

jachnyc 

Informacje
Wyposażenie: XL
Kolor: Srebrny
Typ nadwozia: Sedan
 #9  Wysłany: 2014-05-22, 20:21   

Na 2 przegląd myślę że jeszcze warto jechać , do 3 lat jest jeszcze parę rzeczy na gwarancji . Ja w czerwcu mam 2 przegląd i jadę do Aso , a pózniej starczy dobry mechanik ;D
--------------------
Jacek

Lukas85 

Informacje
Wyposażenie: Super Pack
Przebieg: 51500
Kolor: Brazowy
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Hatchback 5d
Inne auto / jakie?: Mini Cooper 3d 2012r
 #10  Wysłany: 2014-05-28, 20:51   

J23 z toba zgadzam sie calkowicie. Kupilem 2 letnia Kie Rio w Holandii, bo tutaj mieszkam. Przy kupnie zaplacilem 750eur za przygotowanie auta plus przegla i jeszcze polroczna gwarancje. jakiez bylo moje zdziwienie ze nic a nic nie bylo w aucie zrobione. Wszystkie plyny, oleje zostaly jakie sa. Po poinformowaniu i ponownej wizycie to samo!!!!!!! Dopiero po wyslaniu nie do konca przyjemnego maila do dyrekcji auto zostalo osobiscie odemnie odebrane i przeglad zrobiony jak sie nalezy. tak wiec nawet tutaj w renomowanym salonie jak nie spojrzysz komus na rece to ciebie potrafia po prost wyd...ac.
--------------------
Zanim cos napiszesz poszukaj w Google

Adi 

Informacje
 #11  Wysłany: 2014-08-10, 15:26   

jachnyc napisał/a:
Na 2 przegląd myślę że jeszcze warto jechać , do 3 lat jest jeszcze parę rzeczy na gwarancji .

Odkurze temat.
Co jest do 3 lat? Bo w ksiazce jest napisane, ze tylko akumulator, ktory i tak sie nie liczy oraz radio.

czerwo 

Informacje
Przebieg: 180000
Kolor: czerwony
Typ nadwozia: 5d
 #12  Wysłany: 2014-08-10, 20:34   

Gwarancja na fakturę :D Na pewno będzie ;D no a tak to na pewno blacha, wszystkie plastiki itp. chyba też :)

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje