W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Serwisujecie auto?

Awatar użytkownika
grzes195

Serwisujecie auto?

Post autor: grzes195 »

Czy serwisujecie/przeglądy gwarancyjne w ASOż Czy zrezygnowaliście z tego? Jeśli tak to dlaczego?

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Ja jeżdżę do ASO narazie. Trudno trochę drogo ale jak coś to od razu będzie zrobione:)

Adi

Post autor: Adi »

Ja dwa razy pojade na przeglad a pozniej tylko na przeglad lakieru. Po 3 roku praktycznie na wszystkie wazne rzeczy przepada gwarancja.

marcin8626

Post autor: marcin8626 »

robie tak samo jak Adi, 2 przeglad za mną a reszta co roku na przegląd blach i nic wiecej :)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Ja się poważnie zastanawiam czy warto jechać na przegląd po 60 kkm ......

I tak sam wymieniam olej i wszystkie filtry co 15 kkm, świece na wymianę leżą już na półce i czekają na wymianę ....

Dzięki dokonanym przeróbkom i tak już nie mam gwarancji na elektronikę ;)

A no dobicie:

Choćby z powodu tego że wg wszelkiej prasy branżowej w skrzyni automatycznej powinno się wymieniać olej co 30 - 50 kkm. ASO twierdzi że wymiana ew. po 180 kkm ...... taaa.... a jak się skrzynia w międzyczasie rozpieprzy to sam będę musiał 20 kawałków na wymianę wyciągnąć.
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
J23

Post autor: J23 »

Ja nie byłem ani razu na jakimkolwiek przeglądzie i mam spokój - książka serwisowa nie ma żadnego wpisu, jedyny przegląd na jakim byłem to zerówka - tak, wpuścili mnie, patrzyłem na jakieś papiery na Rio i było flamastrem zaznaczone, że klient chce być przy przeglądzie zerowym :D - ogólnie miło z ich strony. Jest to oczywiście jakieś ryzyko, ale Kia to nie VW (i mówię to jako plus), że po 50-60K korbowód wychodzi bokiem, ale nawet jeżeli tak się (odpukać) stanie, to nie znam serwisu, chyba poza Daewoo (z różnych opowieści wiem, że to co oferowało Daewoo było bardzo korzystne - chyba nie płaciło się nawet za robociznę, nie było też ponoć żadnych problemów z uznaniem ewentualnych roszczeń) gdzie problemy byłyby rozwiązywane w miarę sprawnie i po myśli klienta. Dealer zawsze znajdzie sobie jakieś ale - a najlepsza gwarancja to ta, z której nie trzeba korzystać i mam nadzieję, że w przypadku Kii będzie tak samo jak z naszym Hyundai'em - żadnych problemów których nie dałoby się rozwiązać samemu :). Stety i neistety, dynamic duo to już na tyle poważni gracze że nie muszą nikogo zachęcać do swoich produktów preferencyjnymi gwarancjami - zresztą, patrząc czysto teoretycznie jest tutaj dobrze, szczególnie w Hyundai'u - 5 lat i nielimitowane km - w Kii też, przynajmniej w teorii.

Jeżeli trzeba na coś zwrócić uwagę to blacharka, zresztą tak jak w innych azjatyckich autach - jeżeli coś ma się zepsuć to pewnie tutaj. Pytanie, co zrobi gwarant nawet jak będziecie jeździć z każdym odpryskiem do niego w chwili gdy wyskoczy rdza, np. na progu? nikt nie da Wam nowego auta, prędzej będzie na nim więcej szpachli niż blachy, a w tym czasie minie gwarancja - smutne, ale tak jest. Poczytajcie zresztą, czym jest perforacja według producentów i dlaczego jesteśmy na straconej pozycji :D - a nawet gdyby uznali Wasze roszczenia do nowego auta ciągle daleka droga - lepiej więc po prostu jeździć, cieszyć się autem i zaoszczędzonymi pieniędzmi. Dealerzy tak jak i Hyundai/Kia/VW/Fiat i inni producenci istnieją po to by generować zysk - za naprawy gwarancyjne ktoś musi zapłacić i nie dziwię się, że doradcy techniczni często "palą głupa" i nie widza problemów. Samochód w przeciwieństwie do np. telewizora ma dość trudne życie, do tego jest bardziej skomplikowaną konstrukcją niż owy telewizor. Dlatego ASO zawsze powie Wam, że usterka była z winny eksploatacji w trudnych warunkach/pełni/tsunami i trochę będzie w tym racji.

Ostatnio rozmawiałem z kolegą z pewnego ASO w moim mieście i coż... nie zdradzę marki, ale niektóre auta nie są tam w ogóle obsługiwane - po prostu auto wjeżdża i wyjeżdża z tymi samymi płynami, tylko faktura wskazuje inaczej :D ale takie zagrywki to już indywidualna gra nawet nie tyle dealerów co mechaników/zespołu i pewnie ma krótkie nogi :}.

Moja rada - jeżeli chcecie być zdrowi i nie użerać się - jeździjcie i cieszcie się autkiem - a serwisować możecie sami albo gdziekolwiek indziej - będzie taniej i często solidniej.
Plusem ASO są części (mowa o oryginalnych) - nie ma tutaj raczej mowy o podróbkach, kanał dealerski jest chyba najpewniejszy w tym względzie.

Powyżej to tylko moja opinia, każdy ma prawo się z nią nie zgadzać - ale zbyt dużo widziałem, żeby wierzyć, że dobry dealer rozwiązuje problemy klientów całkowicie bezinteresownie, biorąc koszta na siebie, tak, żeby tylko klient wrócił - może gdybyśmy mieli po 3 dealerów na miasto wojewódzkie i kilku następnych w obrębie województwa byłoby łatwiej - ale na pewno nie łatwo.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

J23 pisze:Powyżej to tylko moja opinia, każdy ma prawo się z nią nie zgadzać
Ja się zupełnie zgadzam z tą opinią :)

Eksploatacyjne sprawy takie jak oleje, klocki, tarcze, amorki, zawieszenie - jestem w stanie ogarnąć sam a z moich doświadczeń wynika: sam = na pewno a na pewno = długa żywotność silnika, zawieszenia i napędu za duuuuużżżżżżooooo mniejszą kasę.

Żaden z moich samochodów (nowych czy używanych wszystko jedno) nigdy mnie nie zawiódł, ale zawsze dostawała wszystko na czas i to co się psuło było naprawiane a w szczególności to od czego zależy życie - hamulce i układ kierowniczy :)
Pozdrawiam
Churek

Adi

Nie chce mi sie szukac instrukcji i ksiazki serwisowej w tym balaganie bo mam przeprowadzke, wiec mam pytanie.
Co jest na gwarancji od 2 roku uzytkowania? Pamietam, ze elektryka ma 3 lata gwarancji.
Powaznie zastanawiam sie (glownie przez Churka :-) )czy jest sens jechac na przeglad do ASO po 2 roku uzytkowania auta.

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Na 2 przegląd myślę że jeszcze warto jechać , do 3 lat jest jeszcze parę rzeczy na gwarancji . Ja w czerwcu mam 2 przegląd i jadę do Aso , a pózniej starczy dobry mechanik ;D
Jacek

Awatar użytkownika
Lukas85

Post autor: Lukas85 »

J23 z toba zgadzam sie calkowicie. Kupilem 2 letnia Kie Rio w Holandii, bo tutaj mieszkam. Przy kupnie zaplacilem 750eur za przygotowanie auta plus przegla i jeszcze polroczna gwarancje. jakiez bylo moje zdziwienie ze nic a nic nie bylo w aucie zrobione. Wszystkie plyny, oleje zostaly jakie sa. Po poinformowaniu i ponownej wizycie to samo!!!!!!! Dopiero po wyslaniu nie do konca przyjemnego maila do dyrekcji auto zostalo osobiscie odemnie odebrane i przeglad zrobiony jak sie nalezy. tak wiec nawet tutaj w renomowanym salonie jak nie spojrzysz komus na rece to ciebie potrafia po prost wyd...ac.
Zanim cos napiszesz poszukaj w Google

Adi

jachnyc pisze:Na 2 przegląd myślę że jeszcze warto jechać , do 3 lat jest jeszcze parę rzeczy na gwarancji .
Odkurze temat.
Co jest do 3 lat? Bo w ksiazce jest napisane, ze tylko akumulator, ktory i tak sie nie liczy oraz radio.

czerwo

Post autor: czerwo »

Gwarancja na fakturę :D Na pewno będzie ;D no a tak to na pewno blacha, wszystkie plastiki itp. chyba też :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie, przeglądy, ASO”