W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Kamera cofania.

Zrób to sam!
Awatar użytkownika
Churek
VIP

Kamera cofania.

Post autor: Churek »

Myślił, myślił i wymyślił :)

Z powodu, że mam nawigację Navroad i czasem z nią jeżdżę a Navrooad obsługuje bezprzewodową kamerę cofania wymyśliłem że sobie ją założę.

I teraz najważniejsze - jeśli ktoś Wam powie, że założenie bezprzewodowej kamery cofania jest łatwe, bo "tylko" trzeba podłączyć zasilanie od żarówki cofania to mu nie wierzcie :D

NIE JEST ŁATWE !!! :D

Musiałem wypruć jedną stronę plastików z tyłu (powinienem nawet wymontować siedzenia ale udało się bez), demontować czarną część zderzaka, wyjąc koło zapasowe itd itd ...

Rozpierduchę widać na zdjęciu a to tylko po to żeby podpiąć 2 kabelki do zasilania.

Jak widać ostatecznie sprzęt działa.
Załączniki
Widok z kamery
Widok z kamery
Widok standardowy
Widok standardowy
Kamera nad tablicą
Kamera nad tablicą
wypruty środek - zero wygłuszeń z tyłu ....
wypruty środek - zero wygłuszeń z tyłu ....
Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 10:07 przez Churek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Churek

czerwo

Post autor: czerwo »

Nie prościej było przeciągnąć kabel podsufitką i zejść przy słupku?
Wiem ile rozbierania jest przy takim przebiegu jak Ty robiłeś, ja tak układałem wiązkę do gniazda zapalniczki w bagażniku ;D

Awatar użytkownika
Churek
VIP

czerwo pisze:Nie prościej było przeciągnąć kabel podsufitką i zejść przy słupku?
Ale ja się chciałem do tej kostki dostać od wiązki ze światłem cofania :D
Pozdrawiam
Churek

czerwo

Lepiej się pochwal jakim cudem udało Ci się ściągnąć boczek bez wyciągania fotela?
Ja jedynie odchyliłem i wyciąłem dziurkę na gniazdo bo nie chciało mi się fotela wyciągać.
A tak poza tym szkoda, że tyle miejsca zmarnowali za tym plastikiem, byłoby miejsce na gaśnice i inne pierdoły...

Awatar użytkownika
Churek
VIP

czerwo pisze:Lepiej się pochwal jakim cudem udało Ci się ściągnąć boczek bez wyciągania fotela?
Wyrwałem poświęcając jedną spinkę :D Chyba na wiosnę wypruję całość z wymontowaniem siedzeń włącznie i wygłuszę ten tył ...
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
mala_su

Post autor: mala_su »

Fajny widok w kamerce;-)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

mala_su pisze:Fajny widok w kamerce;-)
I jest możliwość regulacji góra dół :)
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Z podsufitką jeszcze więcej zachodu, bo o ile dobrze wiem jest to najtrudniejszy w montażu element wnętrza. (tutaj czekam na opinię J23
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Zacząłem się dobierać do podsufitki, ale sobie odpuściłem :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
J23

Post autor: J23 »

Tomash pisze:Z podsufitką jeszcze więcej zachodu, bo o ile dobrze wiem jest to najtrudniejszy w montażu element wnętrza. (tutaj czekam na opinię J23
Hehe, podsufitówka jest trudna (upierdliwa) i to niezależnie od auta - łatwo ją złamać, ubrudzić itp - trzeba uważać. Wszystko zależy od auta, nie wiem jak jest w 5D ale chyba wystarczy zdjąć te plastiki z dołu i góry patrząc od bagażnika (te które zdjął Churek na 1ym zdjęciu), potem osłony słupka A i B i w sumie tyle;], pozostaje jeszcze światełko, daszki i łapki - pytanie tylko po co ktoś chciałby to zdejmować ?;].

czerwo

Bo to się robi inaczej :)
Pokrywka z korytka kablowego i przeciągamy nad podsufitką bez jej ściągania :) od przodu spokojnie jest dojście nad podsufitkę bez jej demontowania, starczy miejsca, żeby włożyć wiązkę kabli.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Panowie, ale ja nie ciągnąłem kabelka z tyłu do przodu samochodu , tylko z tyłu do tyłu :D więc podsufitka była bezpieczna ;)
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
mala_su

Post autor: mala_su »

a mowiles ze kamerka to tylko dla starych dziadow czy cos nie pamietam juz ;) jak to ujales :D

Awatar użytkownika
Churek
VIP

mala_su pisze:a mowiles ze kamerka to tylko dla starych dziadow czy cos nie pamietam juz ;) jak to ujales
No dziadostwo coraz bliżej ;) więc się zabezpieczam :D
Pozdrawiam
Churek

czerwo

Churek pisze:Panowie, ale ja nie ciągnąłem kabelka z tyłu do przodu samochodu , tylko z tyłu do tyłu :D więc podsufitka była bezpieczna ;)
Kamera bezprzewodowa?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Manuale”