W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

I przegląd.

Koszty użytkowania, ceny.
Awatar użytkownika
Cichy
VIP

I przegląd.

Post autor: Cichy »

W tym temacie możecie podawać koszty przeglądów oraz czynności jakie zostały wykonane. Będziemy mieli porównanie które ASO jest najtańsze a które najdroższe.

Pierwszy przegląd mojego Rio (po roku) odbył się wprawdzie w październiku 2012, ale dodaję ten post w celach informacyjnych.
Salon Kia w Białymstoku. Koszt pierwszego przeglądu po roku 520 zł. Przebieg ok. 7-8 tyś. (niedużo). Wymieniony olej, filtr powietrza, filtr p. pyłkowy, dezynfekcja klimy, oględziny lakieru, wymiana opon na zimowe. Dodatkowo kilka drobnych napraw w ramach gwarancji, ale o tym w innym temacie. Kwota moim zdaniem akceptowalna.

oostrowski

Re: I przegląd.

Post autor: oostrowski »

CicheStudio pisze:W tym temacie możecie podawać koszty przeglądów oraz czynności jakie zostały wykonane. Będziemy mieli porównanie które ASO jest najtańsze a które najdroższe.

Pierwszy przegląd mojego Rio (po roku) odbył się wprawdzie w październiku 2012, ale dodaję ten post w celach informacyjnych.
Salon Kia w Białymstoku. Koszt pierwszego przeglądu po roku 520 zł. Przebieg ok. 7-8 tyś. (niedużo). Wymieniony olej, filtr powietrza, filtr p. pyłkowy, dezynfekcja klimy, oględziny lakieru, wymiana opon na zimowe. Dodatkowo kilka drobnych napraw w ramach gwarancji, ale o tym w innym temacie. Kwota moim zdaniem akceptowalna.
powiem szczerze, że kwota bardzo akceptowalna.
A jaki olej Ci wlali w tej kwocie?

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Zobacz w dziale technicznym w temacie o oleju.

Awatar użytkownika
sunset

Post autor: sunset »

ja zafundowałem mojej bryczce wymianę oleju i fitru oleju po 1000 km i w ASO skasowali mnie rzędu 300 PLN (olej Mobil + filtr oleju + robocizna) - czas ok.1h

oostrowski

Post autor: oostrowski »

A czy można sobie samemu zmienić olej (poza serwisem) bez utraty gwarancji?
Może durne to pytanie, ale w sumie byłoby to użyteczne zamiast płacić 300zł.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Mój serwis bierze 100PLN za godzinę - powiedzieli że przegląd 2.5 godziny (nie wiem co można tyle czasu robić ....) + graty. Ale filtr powietrza mi odpadnie, olej dokupię swój, jakoś będzie. W sumie to tylko ze względu na ew. gwarancję bo tak ogólnie to serwis mam gdzieś.

Teoretycznie, jeśli użyje się oryginalnych części, przegląd we własnym zakresie, zrobiony na czas, nie powoduje utraty gwarancji. Pytanie tylko jak tym gamoniom to udokumentować ? Trzeba chyba otworzyć sobie działaność gospodarczą: "mały mechanik" :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Przegląd po roku:

1. Przegląd olejowy po roku - 80 zł
2. Przegląd stanu nadwozia - 45 zł
3. Filtr oleju - 30 zł
4. Olej Lotos Qazar 5W/30 3,5L - 206 zł
5. Dodatkowo filtr kabinowy(pyłkowy) - 93 zł

Razem: 454 zł

Awatar użytkownika
sunset

Post autor: sunset »

a można wiedzieć gdzie robiłeś przegląd ? W eurokasie, moto-kce, czy w innym aso ż?

Awatar użytkownika
Tedi_19

Euro-Kas Katowice

Papalina90

Post autor: Papalina90 »

U mnie wyglądało to tak po roku:
-wymiana oleju 60 zł
- OT lakieru 60 zł
- olej silnikowy LOTOS 116 zł
- filtr oleju 16
w sumie wyszło mi 252 zł więc chyba Gdynia jedna z tańszych :-)

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Papalina90 pisze:U mnie wyglądało to tak po roku:
-wymiana oleju 60 zł
- OT lakieru 60 zł
- filtr oleju 16
Dwieście pięćdziesiąt dwa złote?! :O To chyba nawet nieautoryzowany taniej nie zrobi.
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Papalina90

Post autor: Papalina90 »

Tomash pisze:
Papalina90 pisze:U mnie wyglądało to tak po roku:
-wymiana oleju 60 zł
- OT lakieru 60 zł
- filtr oleju 16
Dwieście pięćdziesiąt dwa złote?! :O To chyba nawet nieautoryzowany taniej nie zrobi.

Też byłam mile zdziwiona jak mi pan powiedział ile wyniesie;) nawet dostałam 13 zł rabatu :D przegląd robiłam w miejscu w którym kupiłam autko ;) wszystko legalnie z pieczątką w książeczce gwarancyjnej żeby nie było !
Ale już tłumacze że przegląd przy silniku 1.2 jest o połowę tańszy niż w przypadku silników mocniejszych tak mi tłumaczył pan w serwisie ;)

marcin8626

Post autor: marcin8626 »

serwis olsztyn, zaplacilem 400zl za wymiane oleju + filtr oraz spr lakieru. wiecej nie bede do niech jezdzil, tylko za 100 rocznie na przeglad blach, olej wymienie sam, jak bede zmienial zimowki to sprawdze stan klockow itp. a nawet jak cos w silniku padnie to i tak bedzie moja wina :) wiec bedzie trzeba płacic a nie gwarancja :) pozatym jezdzie na ruskiem paliwie i jezdzi lepiej niz na 95 z orlenu :)

Awatar użytkownika
Tedi_19

Zawsze można jechać na przegląd z własnymi częściami. Sprawdzałem na tej tronie co niunia podała części do Rio są prawie o połowę tańsze. Cena przeglądu wtedy kosztuje tylko 150 zł + części co i tak by się samemu wymieniło :cool:

Awatar użytkownika
pstuszi

Przegląd

Post autor: pstuszi »

Mi powiedziano że mam się stawić po roku lub 15 tyś, z racji tego że km szybciej nabiłem więc 22 listopada stawiłem się na pierwszy przegląd i tak:

1. Przegląd nadwozia 94,71
2. Wymiana oleju silnikowego 54,12
3. Filtr oleju 20,86
4. Olej "Castrol Magnetic" 170,20

Suma: 339,89

Serwis Kia Poleszak Sopot

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koszty”