W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Kraj produkcji

Nasze auta.
mariolinde

Kraj produkcji

Post autor: mariolinde »

Czy ktoś z szanownych forumowiczów na podstawie nr. VIN : KNADN512AE6920383, może mi powiedzieć jaki jest kraj produkcji mojego samochodu bo kupiłem go w Niemczech, a w doborze części pytają o kraj produkcji Rosja czy Czechy.
Proszę o pomoc.
Mariolinde

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

model RIO 12
KEURPIH12 / IHS6D1617
Data produkcji 2013-12-19
BODY TYPE SEDAN - 5DR 5P
ENGINE CAPACITY 1400 CC - GAMMA
ENGINE TYPE DOHC - MPI
FUEL TYPE GASOLINE - UNLEADED
TRANSAXLE MANUAL T/M - 6 SPEED 2WD
DRIVE TYPE DRIVE TYPE - LHD
WEATHER TYPE WEATHER - THE TEMPERATE ZONE
kolor zewnetrzny AURORA BLACK PEARL [ABP]
Kolor wewnątrz ARMANI BLACK [HU]
Rynek (kod) C07A
Nr komb. 03
numer siln. G4FADS644632
Kod silnika R83Q
Nr skrzyni biegów U30MDH012830
Kod przekładni U30M

Tylko nie wiem co oznacza C07A
Bo moja ryjówka kupiona w polskim salonie ma C27A.
lukasz_rio

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

A i w necie gdzieś znalazłem że produkcja:
Kia

Picanto, Rio, Soul, Magentis, Carens, Carnival, Sorento – Korea Płd.

Venga – Czechy

Cee’d, Sportage – Słowacja

Czyli wychodzi że ryjówki wszystkie z Korei ale poprawcie mnie jeśli się mylę:-)
lukasz_rio

mariolinde

To czemu kupując filtr oleju albo jeszcze lepiej amortyzatory KYB dobierając z firmowego katalogu KYB jest napisane przy jednym nie dla aut wyprodukowanych w Rosji a przy drugim w Czechach.
Mariolinde

dzidek
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: 1,4XL
Silnik: 1400 PB
Kolor: brąz
Tapicerka: kolorowa
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Picanto III

Post autor: dzidek »

mariolinde pisze:To czemu kupując filtr oleju albo jeszcze lepiej amortyzatory KYB dobierając z firmowego katalogu KYB jest napisane przy jednym nie dla aut wyprodukowanych w Rosji a przy drugim w Czechach.

I słusznie, że pytają dla naszego dobra. Rio jest produkowane w Korei /4 zakłady/ i Rosji
/2 zakłady/. Na rynek Polski przypływają samochody z Korei w kompletacji na nasz rynek
/S, M, L, XL/ , w tym w różnych konfiguracjach wyposażenia. W Rosji produkowana jest inna
wersja Rio w stosunku do europejskie. Są 4 i 5 drzwiowe z silnikami 1.4 i 1,6, przeważnie z
skrzynią automatyczną. Nie wszystkie części pasują do naszych i mają inną numerację.
W Czechach i Słowacji produkowane są inne modele KIA, których wiele części są takie jak w
RIO , mają takie same numery i pasują według VIN.
Wersje rosyjskie są na Białorusi i Ukrainie. VIN rosyjski zaczyna się na Z94C241...., a Polski na
KNADN.... [/b]

mariolinde

Wielkie dzięki za info.
Mariolinde

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje Rio”