W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Sterowanie światłami + telefon bluetooth

elviz

Sterowanie światłami + telefon bluetooth

Post autor: elviz »

Witam,

Poszperalem na forum, ale nie znalazlem odpowiedzi na dwie nutrujace mnie kwestie. Gdybym je jednak przeoczyl to prosba o przeniesienie tam tego watku.

Na liczniku juz 20 000 km i wlasciwie dwie rzeczy mnie irytuja. Prosba o porade od doswiadczonych uzytkownikow czy da sie z tym cos zrobic.

1. Po odpaleniu zapalaja sie automatycznie swiatla dzienne. Pytanie czy mozna je wylaczyc jak silnik jest uruchomiony? Np. stoje gdzies na parkingu czekam na kogos z zapalonym silnikiem i nie chce zeby sie palily. No a dodatkowa kwestia to przy wlaczonych swiatlach mijania pala sie bodajze pozycyjne swiatla.Tak powinno byc?

2. Druga sprawa to rozmowa przez bluetooth. Czy tez tak macie ze rowno po 15 minutach rozmowy was rozlacza? Pewnie inzynierowie Kia wymyslili to zeby za dlugo nie paplac podczas jazdy, ale czy da sie to ograniczenie wylaczyc?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Na pierwsze pytanie odpowiem częściowo: dzienne z mijania mają świecić,
na drugie nie znam odpowiedzi, bo i nie zdarzyło mi się jeszcze kiedykolwiek rozmawiać więcej niż 10 minut :)
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

1. Nie da sie tego wylaczyc i tak ma byc ;)

f0ku5
Administrator

Tomash pisze:Na pierwsze pytanie odpowiem częściowo: dzienne z mijania mają świecić,
na drugie nie znam odpowiedzi, bo i nie zdarzyło mi się jeszcze kiedykolwiek rozmawiać więcej niż 10 minut :)
Dzienne z mijania nie swieca.

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

może inaczej dla jasności: żarówka od dziennych świeci, a z jaką mocą to się nie znam :lol:

f0ku5
Administrator

A to tam z przodu nie ma oddzielnych od dziennych i pozycyjnych? :P

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Nie, żarówka innym światłem po prostu świeci.

f0ku5
Administrator

Czlowiek sie uczy cale zycie... :)

marcin8626

Post autor: marcin8626 »

swiatla dzienne musza sie palic bo takie są przepisy UE od marca 2011, wiec każdy samochód nowy wyprodukowany po tej dacie musi byc w nie wyposażony. nawet jak jedziesz na długich to postojowki i tak Ci sie palą. co do bluetooth to ja nie zauwarzyłem zeby rozlączylo, moze na chwile zasieg zgubiles lub tel z 3g na 2g sie przelączyl :)

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Jak masz chaczbaka to świecą Ci się do jazdy dziennej w miejscach ledów a jak masz sedana to świecą Ci się dzienne w miejscu przeciwmgielnych i wtedy żadne inne żarówki nie świeca. A postojówki zawsze palą się jak włączysz światła mijania. Swiatła do jazdy dziennej nie da się wyłączyć

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Bluetooth niestety nie mam. Jeśli chodzi o światła dzienne to zawsze się świecą po odpaleniu auta. Ja na parkingach zawsze przełączam na pozycyjne, wtedy wiązka światła jest zdecydowanie słabsza.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

O światłach już napisali koledzy.
Co do BT to chyba zależy od telefonu. Teraz mam Lumię 800 i czasem się zdarza niekontrolowane rozpięcie.
Pozdrawiam
Churek

marcin8626

Post autor: marcin8626 »

CicheStudio pisze:Bluetooth niestety nie mam. Jeśli chodzi o światła dzienne to zawsze się świecą po odpaleniu auta. Ja na parkingach zawsze przełączam na pozycyjne, wtedy wiązka światła jest zdecydowanie słabsza.
i co CI to da ze przelaczyc na pozycje jak z tyłu CI sie wtedy palą dodatkowe zarówki :) gdzie tu oszczednosci oraz ekologia?:>

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

marcin8626 pisze:palą dodatkowe zarówki :) gdzie tu oszczednosci oraz ekologia?
No faktycznie "ekologia" - boszszsz - kiedy ludzie zrozumieją że to wielka ściema i dojenie kasy pod pretekstem eco .....

Najbardziej ekologiczni są Ci co nieużywają kierunkowskazów :cool: oszczędzają żarówki, prąd, benzynę, warstwę ozonową . ..... sru tututut :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

marcin8626 pisze:
CicheStudio pisze:Bluetooth niestety nie mam. Jeśli chodzi o światła dzienne to zawsze się świecą po odpaleniu auta. Ja na parkingach zawsze przełączam na pozycyjne, wtedy wiązka światła jest zdecydowanie słabsza.
i co CI to da ze przelaczyc na pozycje jak z tyłu CI sie wtedy palą dodatkowe zarówki :) gdzie tu oszczednosci oraz ekologia?:>
Da mi to tyle że jak stoję to nie świecę mocno ludziom po oczach na parkingu np. , a jestem widoczny z przodu i z tyłu. Zresztą komu to przeszkadza że światła się automatycznie zapalają? Przecież taki postój nigdy nie jest długi, a jeśli już to lepiej zgasić silnik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”