W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Wygłuszenie maski.

Tomek6

Wygłuszenie maski.

Post autor: Tomek6 »

Cześć wszystkim ;) Mam na imię Tomek i jest to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sprawa wygłuszenia maski w Rio. Czy wszystkie są gołe czy jest to zależne od wersji wyposażenia bądź silnika (tutaj spodziewałbym się, że w dieslu powinno być wygłuszenie)?
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, 10:35 przez Tomek6, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Tak w dieslu jest a w reszcie nie ma

Tomek6

Post autor: Tomek6 »

Czyli bez problemu będę mógł kupić wygłuszenie od diesla i zamontować u siebie? Orientujesz się może jaki jest koszt w ASO?
Obrazek

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

A tego to nie wiem. A po co Ci wygłuszenie do bęzyniaka ten nasz silniczek tak cicho chodzi że czasami zapominam że silnik działa

czerwo

Post autor: czerwo »

Bo to raczej nie wyciszenie a ocieplenie :P
Diesel słabo się grzeje a wiadomo ciepłe idzie do góry.
Bo co tu wyciszać jak głównie dźwięk do środka idzie przez ścianę działową pomiędzy silnikiem a kabiną.

Attache
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Post autor: Attache »

Wyciszenie rzeczywiście mają tylko diesle. W ASO chcieli ode mnie 450 zł. Zacząłem przeglądać oferty na Allegro i znalazłem oryginał w świetnym stanie (pewnie z rozbitka) za 150 zł. Wyciszenia to żadnego nie daje, a i przydatność w benzyniaku jest wątpliwa. Fajnie zbiera kurz :-) .
Pozdrawiam

Tadeusz

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

To wygłuszenie/ocieplenie do benzyny ma jeszcze jedną "wadę" - benzyna dość mocno się grzeje i w lato lepiej nie mieć tej kołderki :)
Pozdrawiam
Churek

czerwo

Churek pisze:To wygłuszenie/ocieplenie do benzyny ma jeszcze jedną "wadę" - benzyna dość mocno się grzeje i w lato lepiej nie mieć tej kołderki :)
Jak ktoś ambitny i cierpi na nadmiar wolnego czasu to zawsze może zależnie od pory roku ... :devil2:

Awatar użytkownika
Churek
VIP

czerwo pisze:Jak ktoś ambitny i cierpi na nadmiar wolnego czasu to zawsze może zależnie od pory roku ...
Mówisz że to jak zimówki ? ;) :D
Pozdrawiam
Churek

czerwo

Churek pisze:
czerwo pisze:Jak ktoś ambitny i cierpi na nadmiar wolnego czasu to zawsze może zależnie od pory roku ...
Mówisz że to jak zimówki ? ;) :D
Nie nie, jak miotła i skrobaczka ;D

Awatar użytkownika
Ryjek

Post autor: Ryjek »

Silnika w benzynce rzeczywiście nie za bardzo słychać, chyba że powyżej 4000 obrotów.
Wolałbym raczej wygłuszyć opony, bo moje zimówki są naprawdę bardzo słyszalne w kabinie :)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Ryjek pisze:Wolałbym raczej wygłuszyć opony, bo moje zimówki są naprawdę bardzo słyszalne w kabinie :)
No tutaj jest co robić. Z przodu jest jeszcze w miarę, chociaż można by to jeszcze poprawić ale tył, że o bagażniku nie wspomnę - to goła blacha ....
Pozdrawiam
Churek

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Ryjek pisze:Silnika w benzynce rzeczywiście nie za bardzo słychać, chyba że powyżej 4000 obrotów.
Wolałbym raczej wygłuszyć opony, bo moje zimówki są naprawdę bardzo słyszalne w kabinie :)
Jak nie slyszysz benzyniaka przy 3000 obrotach, to chyba radio glosno gra... :D

Awatar użytkownika
Ryjek

Post autor: Ryjek »

f0ku5 pisze:Jak nie slyszysz benzyniaka przy 3000 obrotach, to chyba radio glosno gra...
Albo mam problemy ze słuchem i muszę iść do lekarza od uszu :-)

Hospin

Post autor: Hospin »

Tutaj się wszyscy mylicie jeśli chodzi o wyciszenie maski. Do naszych benzyniakow nie dali bo nie widzieli takiej potrzeby a nie dlatego że się będzie silnik przegrzewal. To czy ktoś sobie to zamontuje nie ma żadnego znaczenia bo za chłodzenie silnika odpowiada wyłącznie układ chłodniczy chłodnica itp. Co innego w przypadku silników chłodzonym powietrzem ale takich już nie produkują do osobowek.
Wiem coś o tym bo pracuje na fiacie w Tychach i niezależnie od wersji silnikowej takie wyciszenie jest dawane 100%.
To że akurat nam nie dali to tylko zwykła oszczędność że strony KIA.
Ja szukam takiego wyciszenia i jak znajdę to bez żadnych obaw o tzw. przegrzewanie silnika jak twierdzicie się nie martwie. :idea:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wewnętrzne”