Zamknięty przez: Cichy
2018-03-12, 07:34
A czy ktoś testował już inne modele KIA ?
Autor Wiadomość
 jedrek 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Przebieg: 14500
Kolor: czekoladowy
Pakiety: klima + wycieraczka gratis
Tapicerka: welur grafit
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #1  Wysłany: 2014-01-10, 19:11   A czy ktoś testował już inne modele KIA ?

Ja na swoim koncie mam przetestowane takie modele KIA :
-Picanto :)
-Ceed
-Carens
-Sportive
-Optima
Został mi się tylko jeden model, Sportage. :D Oczywiście wszystko to jazdy testowe :D
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2014-01-10, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  

Cichy 
Administrator
Piotrek

Informacje
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 58000
Kolor: Biały
Pakiety: Klima + alarm + czujniki cofania
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
 #2  Wysłany: 2014-01-10, 20:40   

A czy możesz trochę rozwinąć temat i opisać wrażenia z jazdy poszczególnymi modelami? Ja jeździłem Vengą (na ten temat pewnie więcej Fokus napisze), a sporadycznie jeżdżę Ceedem teściów (jego opis jest w oddzielnym temacie).
--------------------
www.facebook.com/Rio3Polska
http://kia-rio-jpa.blogspot.com

Adi 

Informacje
Wyposażenie: wersja L
Przebieg: 66000
Kolor: biały
Tapicerka: ciemna
Typ nadwozia: sedan
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #3  Wysłany: 2014-01-10, 21:55   

Jak mozesz to napisz cos wiecej na temat jazdy Ceedem i Optima.

Tedi_19 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg: 55000
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: Klima A + Alarm + Czujniki cofania + Tempomat
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Fiesta MK6 1.4 TDCI
 #4  Wysłany: 2014-01-11, 12:41   

Ja jeżdziłem 4 dni autem z servisu Kia zastępczym Ceedem tym przedostatnim z silnikiem 1.6 90 konnym i jeśli chodzi o disajn to lekka tandeta ale power ma to bajeczny. Ten dieselek to cudo idealnie się zbiera :D
--------------------

J23 

Informacje
Silnik: 1.4 MT
Pakiety: AC
Tapicerka: Black
Typ nadwozia: HB 3
Inne auto / jakie?: Kia Optima JF 2.0 CVVL/Getz 1.3
 #5  Wysłany: 2014-01-11, 16:27   

Design tandetny? nie przesadzajmy, siedziałem w Cee'dzie i dla mnie bajka (mowa o nowym modelu, prawda?) poprzednik brzydki też nie był, był po prostu bardziej stonowany. Jedyne co mi się nie widzi to trochę przeładowana kierownica, ale chyba Mka ma mniej przycisków - ogólnie jeździłbym ;] - może następnym razem. Co do nowości to jak znajdę chwilkę wyruszę do salonu Hyundai'a na test i10 - bardzo mi się ten mały wózek podoba - deska chyba najładniejsza w tej klasie, a póżniej jest chyba Picanto ;] - naprawdę, nie przychodzą mi do głowy auta z tak ładną deską w klasie A.

Tedi_19 

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg: 55000
Pakiety: Klima A + Alarm + Czujniki cofania + Tempomat
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Fiesta MK6 1.4 TDCI
 #6  Wysłany: 2014-01-12, 11:18   

J23 napisał/a:
Design tandetny? nie przesadzajmy, siedziałem w Cee'dzie i dla mnie bajka (mowa o nowym modelu, prawda?) poprzednik brzydki też nie był, był po prostu bardziej stonowany. Jedyne co mi się nie widzi to trochę przeładowana kierownica, ale chyba Mka ma mniej przycisków - ogólnie jeździłbym ;] - może następnym razem. Co do nowości to jak znajdę chwilkę wyruszę do salonu Hyundai'a na test i10 - bardzo mi się ten mały wózek podoba - deska chyba najładniejsza w tej klasie, a póżniej jest chyba Picanto ;] - naprawdę, nie przychodzą mi do głowy auta z tak ładną deską w klasie A.
Ja mówiłem o tym starym Ceedzie nie tym nowym. Tn nowiutki to bajka, następne autko jakie będe kupować to właśnie nowy Ceed, ale to jeszcze troche czasu upłynie :P
--------------------

Cichy 
Administrator
Piotrek

Informacje
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 58000
Pakiety: Klima + alarm + czujniki cofania
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
 #7  Wysłany: 2014-01-12, 14:42   

J23 napisał/a:

Też uważam że kokpit Picanto jest jednym z lepszych w klasie, zresztą z zewnątrz też jest super.
--------------------
www.facebook.com/Rio3Polska
http://kia-rio-jpa.blogspot.com

jedrek 

Informacje
Przebieg: 14500
Kolor: czekoladowy
Pakiety: klima + wycieraczka gratis
Tapicerka: welur grafit
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #8  Wysłany: 2014-01-12, 15:11   

Zaczne od ceeda z silnikiem 2013 r, silnik 1.6 GDI 140 km ma buta, miło było prowadzić te auto, miekkie zawieszeni. Jednym slowem fajne auto. Następnie Carens 2.0 automat benzyna poprostu bajka, wielkie auto na 7 osób to bylo coś musze przyznać. Kurka warto zapisać sie na jazdę testową i nacieszyć oczy i uszy ;-) o Optimie nie będe opisywał bo za bardzo się podniece, tej satysfakcji nie da się wyrazić slowami :D

GTA 

Informacje
Wyposażenie: XL + Styl
Silnik: 1.4 CVVT
Inne auto / jakie?: Alfa Romeo 147
 #9  Wysłany: 2014-01-12, 23:31   

jedrek napisał/a:
Zaczne od ceeda z silnikiem 2013 r, silnik 1.6 GDI 140 km ma buta, miło było prowadzić te auto, miekkie zawieszeni.

1.6 GDI ma 135KM ;-)

Swojego czasu testowałem poprzednią generację Ceed'a 5d 1.4 i 3d 1.6. 5'cio drzwiowy Ceed był straszny :!: Czułem się w nim jak w konserwie na kołach o-o . W dodatku silnik 1.4 nie za bardzo sobie radził z tym nadwoziem. W ProCeed było już o niebo lepiej :-) Niższe i twardsze zawieszenie znacznie lepiej sobie radziło. Sztywność nadwozia 3d też robiła swoje. Byłem już bliski zakupu procka z silnikiem 2.0 no ale... ale przejechałem się Astrą GTC i o Procku szybko zapomniałem :P Niestety Koreańczycy muszą się jeszcze trochę nauczyć.

Sebo83 

Informacje
 #10  Wysłany: 2014-03-27, 23:31   

No to może ja coś napiszę :)
Od listopada 2010 jeżdżę ceedem SW,6 crdi 115 km. na tą chwilę zrobiłem nim 136 tyś km. Z zakupu jestem mega zadowolony, nigdy mnie nie zawiódł, jest czym wyprzedzać, jest bardzo wygodny i oszczędny. Środek? Zależy co kto woli :) Mi się podoba:)
Z nowości jeździłen Optimą 1,7 CRDi (demo) AUTO BAJKA i jestem w nim zakochany. Prowadzenie mega wypas, dużo udogodnień typu asystent pasa ruchu, parktronik, itp!
Ceedem nowym też jeździłem w wersji 1,6 GDI i wrażenia równie fajne :) Mógłbym taki mieć :D W sumie to nie jeździłem vangą, picanto, sportage i sorento - może dlatego, że mnie w ogóle te auta nie pociągająi nie interesują:)

Wczoraj byłem na jeździe testowej RIO 1,2. Bardzo mi się podobało i prawdopodobnie w czerwcu będę składał zamówienie :)))))
--------------------
W użyciu KIA Cee'd SW 1,6 CRDi wersja Comfort +

vellkan 

Informacje
Silnik: 1.4 CVVT
Tapicerka: Brązowa
Typ nadwozia: 5d
 #11  Wysłany: 2014-05-03, 11:58   

Ja miałem okazję pojeździć dwa dni RIO 1.2, Vengą 1.4 no i na jeździe testowej - Ceed'em GT :)
Jak będę obszywał kierownicę to muszę wyciągnąć Optimę na jeden dzień :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Zasady Postowania Opcje