Zamknięty przez: Cichy
2018-01-01, 11:02
Montaż klimatyzacji w wersji M.
Autor Wiadomość
 links 

Informacje
Inne auto / jakie?: nissan micraK11,kia ceed
 #1  Wysłany: 2014-01-16, 17:43   Montaż klimatyzacji w wersji M.

Pytanie może dziwne - czy instalowanie klimatyzacji w wersji M ma sens, czy jest to konieczne do "życia"? Czy raczej dla wygody (w Micrze klimy brak i jakoś dało się wytrzymać latem). Jak się to u was sprawdza i ile więcej bierze paliwa po włączeniu klimatyzacji?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2014-01-17, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  

Tedi_19 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg: 55000
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: Klima A + Alarm + Czujniki cofania + Tempomat
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Fiesta MK6 1.4 TDCI
 #2  Wysłany: 2014-01-16, 23:27   

Bez klimy to marnie a wydaje mi sie ze paliwa to prawie wcale nie pobiera
--------------------

przemko27vr4 

Informacje
Wyposażenie: easy
Silnik: 1.2
Kolor: Wendy Brown
Tapicerka: Czarna
Typ nadwozia: 5d
Inne auto / jakie?: 3000gt/vw t4
 #3  Wysłany: 2014-01-17, 06:22   

Moim skromnym zdaniem montaz klimatyzacji ma jak najbardziej sens. NIe wiem czy miales kiedys auto z klima ,bo w moim przypadku auta bez klimy omijam szerokim lukiem. Nastepnym 'za' mysle ze bedzie pozniejsza odsprzedasz auta ,poniewaz klima w dzisiejszych czasach jest standardem jak elektryczne szyby z przodu.Zalet mozna by wymieniac duzo, koszta napewno beda wieksze lecz w nowym aucie nie bral bym tego do glowy. Co do spalania ,napewno jest wieksze poniewaz zawsze do dodatkowe obciazenie dla silnika lecz nie nawsze masz ja wlaczona,wiec problemu nie widze

Cichy 
Administrator
Piotrek

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 58000
Kolor: Biały
Pakiety: Klima + alarm + czujniki cofania
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
 #4  Wysłany: 2014-01-17, 09:29   

Ja z kolei latem w mieście raczej otwieram okna, może prócz najgorętszych dni, natomiast w trasie klima jest zbawieniem. Dodatkowo podczas deszczu, lub specyficznej pogody szyby zdecydowanie szybciej odparowują. Ogólnie Kia śpiewa sobie za klimatyzację 3500 zł do wersji M (chyba że teraz cena się zmieniła), ale ja także uważam że warto dopłacić. A ciekawe czy ktoś na forum ma wersję bez klimatyzacji?
--------------------
www.facebook.com/Rio3Polska
http://kia-rio-jpa.blogspot.com

wnuczak 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.4
Przebieg: 845000
Kolor: Platinum Graphite
Pakiety: Czujniki cofania
Tapicerka: DCM - Czarno-beżowa
Inne auto / jakie?: Forest'00/VW Golf III'96/Honda Varadero 125
 #5  Wysłany: 2014-01-17, 09:55   

ja z racji na swoje nadciśnienie i niechęć do słońca oraz upałów, no i przede wszystkim ilość pokonywanych kilometrów, nie wyobrażam sobie żeby nie mieć klimatyzacji.
Natomiast w RIO zwłaszcza w mieście spadek mocy i wzrost spalania jest bardzo mocno odczuwalny. Wychodzą braki momentu obrotowego.

Cichy 
Administrator
Piotrek

Informacje
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 58000
Pakiety: Klima + alarm + czujniki cofania
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
 #6  Wysłany: 2014-01-17, 10:06   

wnuczak napisał/a:
ja z racji na swoje nadciśnienie i niechęć do słońca oraz upałów, no i przede wszystkim ilość pokonywanych kilometrów, nie wyobrażam sobie żeby nie mieć klimatyzacji.
Natomiast w RIO zwłaszcza w mieście spadek mocy i wzrost spalania jest bardzo mocno odczuwalny. Wychodzą braki momentu obrotowego.

Dokładnie, o tym nie napisałem. Najbardziej odczuwalny jest spadek mocy, nie tylko w mieście ale także i w trasie, jak trzeba wyprzedzić to lepiej wyłączyć na chwilę klimatyzację.
--------------------
www.facebook.com/Rio3Polska
http://kia-rio-jpa.blogspot.com

J23 

Informacje
Silnik: 1.4 MT
Pakiety: AC
Tapicerka: Black
Typ nadwozia: HB 3
Inne auto / jakie?: Kia Optima JF 2.0 CVVL/Getz 1.3
 #7  Wysłany: 2014-01-17, 12:29   

A ja po prostu nie lubię kurzu i wiatru w oczy. Komfort oddychania, brak zaparowanych szyb - klimatyzacja trochę kosztuje, motaż jej po fabryce może być droższy niż cena katalogowa, ale i tak warto.

Wiadomo, że wytrzymasz latem - w Chorwacji większość też jeździ bez klimy, ale jednak z klimą przyjemniej - może przesadzam, ale mamy czynić sobie ziemię poddaną - i AC jest jednym z tego przykładów.

Co do kosztów - zobacz czy masz jakieś dodatkowe wolne przewody, sprężarka w 1.4 jest pod alternatorem - szukaj jakieś wolnej wtyczki - jeżeli trzeba by robić instalację to jeszcze bardziej podniesie to koszt.

wnuczak 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.4
Przebieg: 845000
Kolor: Platinum Graphite
Pakiety: Czujniki cofania
Tapicerka: DCM - Czarno-beżowa
Inne auto / jakie?: Forest'00/VW Golf III'96/Honda Varadero 125
 #8  Wysłany: 2014-01-17, 12:42   

...a tak z anegdot odnośnie klimatyzacji, mały off-topic. Mam rodzinę w Andaluzji, na południu Hiszpanii, w miejscu gdzie latem temp rzadko spadają poniżej 35 stopnie w cieniu, a często bywają powyżej 40.
Przyleciałem samolotem do Malagi, wszędzie kliema i bajer... wyszedłem na zewnątrz poszukać TAXI żeby dostać się do centrum ... skwar taki jakby ktoś mokrą, gorącą szmatą po buzi mi walił... myślę sobie zaraz wsiąde do TAXI, klima się włączy... a tu ni chu chu... nowe Skoda Octavia, klima jest ale hiszpanom nie jest gorąco... wszystkie szyby w dół, muzyka w stylu zbuntowany anioł i do przodu ;-)
generalnie myślę że nie skłamie jak napisze że 75% hiszpanów nie uzywa klimatyzacji pomimo że ją ma, w aucie... co innego w domach.

J23 

Informacje
Silnik: 1.4 MT
Pakiety: AC
Tapicerka: Black
Typ nadwozia: HB 3
Inne auto / jakie?: Kia Optima JF 2.0 CVVL/Getz 1.3
 #9  Wysłany: 2014-01-17, 13:18   

Ja kiedyś czytałem pamiętniki jakiegoś G.I. który stacjonował w Niemczech Zachodnich - ogólnie nie był zachwycony i powiedział, że jeżeli to jest najlepiej rozwinięty kraj Europy to USA mogą spać spokojnie :) narzekał właśnie na brak klimatyzacji w domach i wiele innych rzeczy ;). Nie wiem jak w Hiszpanii, ale boom na ten kraj się skończył, choć pewnie kogo stać ten ma, ale nie jest to tak powszechne jak w USA.

Tak jeszcze co do montażu, być może dojdzie jakieś programowanie/adaptacja, ale nie jestem na 100% pewny ;).

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Zasady Postowania Opcje