W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Pytania na które sprzedawca nie umiał odpowiedzieć.

Awatar użytkownika
krzysztofek

Pytania na które sprzedawca nie umiał odpowiedzieć.

Post autor: krzysztofek »

Czy Rio 3 z silnikiem 1,4 DOHC 109KM posiada koło dwumasowe? Czy to jest wtrysk pośredni czy bezpośredni? Czy można lać paliwo 98 oktanów? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Z tym paliwem pewnie napisane jest w instrukcji, ale z racji że samochód odbieram dopiero w tym tygodniu takowej nie posiadam, a coś już chciałbym wiedzieć.

EDYTA:
Co do paliwa już doczytałem na forum :) reszty dalej nie wiem.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 11:01 przez krzysztofek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Paliwo możesz lać jakie chcesz ja tankuje na shellu 100 okt i jeździ super. A co do reszty to sam nie wiem ale są inni co Ci napewno odpowiedzą :P

czerwo

Post autor: czerwo »

Nie posiada kola dwu masowego, wtrysk pośredni.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Ten silnik jest przystosowany do 95PB i nie ma najmniejszego sensu lania 98, vipałerów i innych wynalazków .....

Ale kto bogatemu zabroni ? :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Churek pisze:Ten silnik jest przystosowany do 95PB i nie ma najmniejszego sensu lania 98, vipałerów i innych wynalazków .....

Ale kto bogatemu zabroni ? :D
E od czasu do czasu można zatankować jakieś lepsze paliwo zawierające PODOBNO jakieś środki czyszczące silnik ;D
Jacek

Awatar użytkownika
majkkk

Post autor: majkkk »

jachnyc pisze:[quote="E od czasu do czasu można zatankować jakieś lepsze paliwo zawierające PODOBNO jakieś środki czyszczące silnik ;D
No właśnie PODOBNO. Nie ma co wierzyć w cuda które obiecują sprzedawcy. Co do liczby oktanowej to jak wiadomo czym większa tym paliwo wytrzymuje większe sprężanie zanim dostanie samozapłonu (spalanie stukowe) Czyli jeśli producent zaleca 95, to raczej nie podniesiemy w żaden sposób mocy lejąc 98, 100 oktanowej. chociaż ludzie opowiadają takie bajki że jak się wleje droższego czyli wyżej oktanowego paliwa to auto się lepiej zbiera i mniej pali. Na pewno nie może być mniej oktanowe i ważne żeby tankować dobre paliwo na sprawdzonej stacji :-)
Co do koła dwumasowego: to tylko w dieselach jest montowane żeby nie przenosić szarpania na kołach

Awatar użytkownika
J23

Post autor: J23 »

Różnicę między 95 a 98 dobrze przedstawił Majkkk. Ja ze swojej strony mogę dodać, że 95 jest o tyle fajna, że jest po prostu świeższa - kiedyś na allegro ktoś wystawił stację benzynową na sprzedaż i podawał ile schodzi mu towaru - ogólna proporcja była 5:1 na korzyść 95 - do czego zmierzam - fajnie jak zatankujemy takie ostane 98 z góry zbiornika - gorzej jak z dna ;-) - no i przez to, że 95 stanowi podstawę sprzedaży to po prostu musi być. A zamiast wierzyć w jakieś magiczne ubber_specyfiki lepiej tankować do pełna, najlepiej pod korek - zapobiegamy korozji zbiornika i oszczędzamy czas - takie moje przemyślenia ;].

Jakiś słabo poinformowany ten sprzedawca, moi byli znacznie bardziej rozmowni i "kumaci" - wtrysk bezpośredni tylko rodzina silników GDI a koła dwu masowe tylko Diesle - czyli tak jak pisał Czerwo.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

My w swoich benzyniakach mamy MPI, czyli Multi Point Injection.

Awatar użytkownika
Tedi_19

A tak w sumie to po co nam to wiedzieć. Jak coś walnie to i tak tego sami nie naprawimy :P

czerwo

Post autor: czerwo »

Tedi_19 pisze:A tak w sumie to po co nam to wiedzieć. Jak coś walnie to i tak tego sami nie naprawimy :P
Taaaaa serwis powie, że eksploatacyjne np. koło dwumasowe. Wtryskiwacz to powiedzą, że wina paliwa :D

Awatar użytkownika
J23

Post autor: J23 »

Tak jeszcze żeby nie było - w Hyundai/Kia nie wszystkie Diesle mają dwumasowe koło zamachowe - wiem, że 1.6 CRDI nie miał. Nie wiem jak reszta. Co ciekawe, niektóre benzynowe silniki DKZ mają, np Focus ST ale to wyjątek :) - no i w PB takie koło dwumasowe zużywa się mniej.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Tedi_19 napisał/a:
A tak w sumie to po co nam to wiedzieć. Jak coś walnie to i tak tego sami nie naprawimy

Taaaaa serwis powie, że eksploatacyjne np. koło dwumasowe. Wtryskiwacz to powiedzą, że wina paliwa
Albo tak jak mojej siostrze w ASO Suzuki powiedzieli że trzeba wymienić tarcze (zgłosiła piszczące hamulce) no i wymienili dobre na nowe .......
I jeszcze jej te dobre tarcze debile oddali. A wystarczyło wyczyścić zaciski ..... ale po co mnie to wiedzieć .....? :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Tedi_19

No ale teraz ma za darmoche 2 komplety tarcz i jedne dobre w zapasie :P

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Tedi_19 pisze:No ale teraz ma za darmoche 2 komplety tarcz i jedne dobre w zapasie
No tak właśnie, chyba że wcześniej sprzeda samochód, a na to się zanosi :)
Pozdrawiam
Churek

Zablokowany

Wróć do „Problemy i pytania”