W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Wizyta w serwisie.

Awatar użytkownika
pstuszi

Wizyta w serwisie.

Post autor: pstuszi »

Witam wszystkich, nie było mnie dłuuuugo ale z racji wczorajszej wizyty w ASO postanowiłem zawitać i coś postnąć :)

Więc tak,

Od jakiegoś czasu przy odpaleniu zimnego silnika spod maski dochodził dziwny metaliczny klekot, więc postanowiłem odwiedzić ASO. Po przyjeździe na miejsce silnik był ciepły i chodził normalnie. Więc miły Pan (oczywiście nie dowierzając) wziął autko na warsztat, otworzył klapę i zostawił aż silnik wystygł. Po prawie godzinie wrócił i przyznał mi rację że coś tam stuka i że biorą go na podnośnik. Co się okazało ż PĘKNIĘTY KOLEKTOR WYDECHOWY przy czwartym cylindrze!
No cóż powiedział że zgłosił do centrali i zamówił części do wymiany. Dodatkowo zauważyłem że klapa od bagażnika się nie otwiera, tzn siłowniki straciły siłę :) Będąc w salonie podszedłem do nowego Rio po podniesieniu klapy jakieś 15 cm resztę pracy wykonały siłowniki i klapa była u góry, u mnie po 15 cm zamknie się znowu sama, a żeby otworzyć trzeba podnieść ją samemu. No więc miły Pan powiedział że siłowniki również zamówił.
Czekam na telefon, prawdopodobnie w środę jadę na wymianę.

Dodam że DOPIERO wczoraj zapytałem o światła o których wspominałem w zeszłym roku, okazało się że całkowicie nie wyregulowane, wracając wieczorem do domu byłem w szoku jak na światłach mijania wszystko dobrze widzę hehe.

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 17 sty 2018, 17:47 przez pstuszi, łącznie zmieniany 1 raz.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Podnosniki tylnej klapy dzialaja gorzej na takiej temperaturze, jak jest teraz ;) Auta w salonie maja cieplo, dlatego lepiej dzialaly :)

Awatar użytkownika
pstuszi

No może jest w tym prawda ale 8-10 stopni to przecież ciepło

czerwo

Post autor: czerwo »

Hehehe
to chyba jakaś wada fabryczna :D u mnie poleciał kolektor na 35 tys km :D

Awatar użytkownika
pstuszi

no to prawie jak w zegarku ja mam 33 prawie przejechane

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Hm.... ja mam też czasami taki metaliczny dzwięk ;-( no to chyba bedzie do wymiany u mnie kolektor :P . Pod koniec marca mam przegląd wiec zobaczymy

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Hmmm..... muszę się wsłuchać ale chyba nic się nie dzieje (60kkm) ....
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

czerwo pisze:Hehehe
to chyba jakaś wada fabryczna :D u mnie poleciał kolektor na 35 tys km :D
Wymienili na gwarancji? Bo ty chyba masz gaz co nie? Ja mam narazie 31000 ale raczej nic nie slysze.

Awatar użytkownika
pstuszi

Gazu nie zakładałem bo by gwarancja przepadła i dobrze bo teraz mam za darmo to robione. Chociaż zastanawiam się czy teraz nie można przez ASO założyć bo KIA sprzedaje silniki 1.2 z dedykowanym gazem 4500 zł w katalogu kosztuje ale nie wiem czy tylko nowych się tyczy czy do używanych też montują bez utraty gwarancji

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Ufff. teraz zerknąłem że to 1.2 ma taką wadę :cool: współczuję, bo to dość nieciekawa przypadłość.
Pozdrawiam
Churek

f0ku5
Administrator

1.2 to troche starsze technologicznie silniki, moze dlatego... :D

marcin8626

Post autor: marcin8626 »

ja mam 30tys i nic nie zauwarzyłem takiego, a ostatnio dosc agresywnie jezdze, ale sie przyjrze i zobacze, pozatym powinno byś o wiele głośniej pod maska skoro to wydechowy kolektor

czerwo

U mnie siętak rozwarstwił, że na zimnym szedł jak diesel i czuć było spalinami w kabinie.
Wymienili na gwarancji jeszcze nie miałem gazu.
Technologicznie to identyczne silniki z tego co się orientuję wręcz 1.2 jest nowszy niż 1.4.

f0ku5
Administrator

Byc moze, nie wiem dokladnie :) Z tego co bylo napisane na Wikipedii wynikalo, ze 1.4 jest nieco nowszy.
A to, ze czuc spalinami przez chwile w kabinie to normalne nawet w "zdrowym" Rio :P

czerwo

f0ku5 pisze: A to, ze czuc spalinami przez chwile w kabinie to normalne nawet w "zdrowym" Rio :P
U mnie nic nie czuć. Mimo tego, że wycofuje zawsze spod domu.

Zablokowany

Wróć do „Użytkowanie, przeglądy, ASO”