W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Szarpie po dodaniu gazu, po nocy na mrozie.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Szarpie po dodaniu gazu, po nocy na mrozie.

Post autor: Tedi_19 »

Na ogół stoję w garażu i nie mam tego problemu latem, ale jak zdarzyło mi się stać parę razy całą noc na mrozie (np wczoraj było -2 ) i zauważyłem że jak zaraz po odpaleniu silnika wycofam z parkingu i zaczynam ruszać i dodawać gazu to mi auto przez chwile muli, nawet parę razy coś niepokojącego stuknęło i po przejechaniu ok 50 m już wszystko jest w porządku. Tak się dzieje tylko jak silnik jest po całej nocy na zimnym i tylko przy ruszaniu zaraz po odpaleniu. Ma ktoś podobny problemż? Kiedyś gadałem o tym z servisem to powiedzieli że to tak musi być że autko muli bo jest jakieś napinanie płytkowe i nie ma ciśnienia, ale te stuki Puki mnie zaniepokoiły :~
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 10:40 przez Tedi_19, łącznie zmieniany 1 raz.

czerwo

Post autor: czerwo »

Ja tak mam że nie mam mocy :D czym zimniej tym na dłużyszm odcinku, najlepsze jest to, że jak depniesz gaz do podłogi to auto będzie skokowo zwiększać moc :D
Czuć wyraźnie szarpnięcia w momencie zwiększania mocy.

Awatar użytkownika
Tedi_19

No dokładnie to mi servis powiedział że to normalne, ale mnie dodatkowo wczoraj jeszcze takie stukanie było przy tych skokach

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

Mam to samo ale bez stukania.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Mnie te stukanie się tylko za cały czas użytkowania zdarzyło w sumie 2 razy. Może za mocno gazu dodałem

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

hmm ciezko powiedziec raczej nie powinno stukac nigdy :) Na szczescie na silnik i skrzynie jest 7 latek gwarancji wiec nie ma sie co martwic :)

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Temat ten był chyba juz poruszany na forum . Mam to samo , ale ja po odpaleniu autka czekam tak 20-30 sek. i dopiero ruszam i problem z muleniem znikną . Oczywiście to dotyczy tylko zimniejszych dni .
Jacek

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Nie wiem - nic nie stuka, nic nie szarpie ale to automat to i miętko idzie :)
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
majkkk

Post autor: majkkk »

Szarpie i nie ma mocy bo nie wolno ruszać zaraz po odpaleniu. Wyobraźcie sobie że wewnątrz silnika pomiędzy elementami jest pewien luz (bo są zimne), optymalna praca silnika to 90-100C (wtedy luzy kasują się) zaraz po odpaleniu ma kilka stopni albo nawet minus. Kiedyś słyszałem jakiegoś speca w TV od eko jazdy, który nakłania żeby po odpaleniu od razu jechać. Największa głupota jaką słyszałem.Silnik nie dość że jest zimny, temp oleju też nie najlepsza do pracy, luzy pomiędzy elementami są tak duże że mogą ale nie muszą powodować szybsze zużycie . Pali wtedy jak smok, pomimo że jest na małym obiegu.
Moje zdanie jest takie, po odpaleniu należy chwilkę poczekać, niech złapie delikatnie temp. i w drogę wtedy nie będzie zamulać, szarpać, chrapać, skakać, piszczeć, mlaskać :devil2:

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Tedi_19 pisze:wycofam z parkingu i zaczynam ruszać i dodawać gazu to mi auto przez chwile muli
Faktycznie, ten temat już był poruszany, u mnie jest dokładnie to samo, nie tylko w ujemnych temperaturach, a raczej gdy auto długo stało i silnik jest zimny. Ale nic nie stuka.

Adi

Post autor: Adi »

Wychodzi na to, ze ten typ tak ma bo i u mnie jest podobnie z tym, ze nic nie stuka.

Awatar użytkownika
Rossi

Post autor: Rossi »

Podłącze się do tematu.
Jakie macie obroty na zimnym silniku 1.2 przy ruszaniu? W jakim przedziale się kształtują?

czerwo

Post autor: czerwo »

Rossi pisze:Podłącze się do tematu.
Jakie macie obroty na zimnym silniku 1.2 przy ruszaniu? W jakim przedziale się kształtują?
Jak dobrze pamiętam około 1,5tys ale zdarza się, że idzie na około 2,1tys ale sporadycznie i nie wiem od czego to zależy bo nie koniecznie od temperatury :-/

Awatar użytkownika
Slavoj1982

Post autor: Slavoj1982 »

U mnie po ruszeniu zaraz po odpaleniu też przez chwile szarpie i muli, 2 albo 3 razy mrugneła kontrolka silnika. Gość z serwisu bez odkręcenia świec stwierdził że nie ma kompresji na 2 cylindrze, pewnie nie wiedział co ma powiedzieć :)

Zablokowany

Wróć do „Problemy i pytania”