W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Biała Kia 1.2 L

Nasze auta.
trops55

Biała Kia 1.2 L

Post autor: trops55 »

Mam to autko od miesiąca. Wybierałem spośród następujących marek: Opel Corsa, Nissan Micra, Ford Fiesta i Suzuki Swift. Zakupu dokonałem kierując sie tylko wzgledami estetycznymi tj. linią nadwozia i wnętrzem, bez jazdy próbnej (opierałem sie na pozytywnych ocenach uzytkowników). Wybór był oczywisty, tylko Kia,za przepiękną dynamiczną, a jednocześnie harmonijną linie i stylowe wnętrze. Generalnie jestem bardzo zadowolony. Znakomite wyciszenie, biegi przełączają się leciutko, pewnie trzyma sie drogi. Silnik 1.2 wystarczający do jazdy po mieście, a i na trasie też sobie dobrze radzi
Nie obyło się bez istotnych minusów tj. bardzo nisko kończąca się dolna krawędz przedniego zderzaka, uniemożliwiająca dojechanie przednimi kołami do średniej wysokości krawężnika, nie wspomne o wjechanie na niego.
Zachwalany przez producenta system audio sprawuje sie znakomicie tylko przy odtwarzaniu muzyki z płyt CD lub zewnętrznego nosnika. Słuchając natomiast muzyki z radia, jakość dzwięku jest nieporównywalnie dużo gorsza. Dzwięk spłaszczony bez dymamiki i słabo z zaznaczoną górą po prostu tekturowy.
Załączniki
Kia 1.jpg
Kia 2.jpg

MarCo

Post autor: MarCo »

Wygląda super ta Biała Perła :devil:

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Z tym swietnym wyciszeniem to ja bym sie nie zgodzil :P
Natomiast na jakos muzyki z radia (w 99% taka slucham) nie narzekam ;) Wystarczylo troche pogrzebac w ustawieniach.

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

Zakupu dokonałem kierując sie tylko wzgledami estetycznymi tj. linią nadwozia i wnętrzem, bez jazdy próbnej
Czy ty mowisz serio? Kupiles auto bez przejechania sie? :)

trops55

Pisząc o znakomitym wyciszeniu miałem na myśli silnik, którego na biegu jałowym prawie nie słychać.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

W kwestii radia trzeba naprawdę pokombinować i bedzie ok

Martin

Post autor: Martin »

shibby86 pisze:
Zakupu dokonałem kierując sie tylko wzgledami estetycznymi tj. linią nadwozia i wnętrzem, bez jazdy próbnej
Czy ty mowisz serio? Kupiles auto bez przejechania sie? :)
A czemu nie ż, masa ludzi kupuje samochody bez tych jazd próbnych.
Samochód, to samochód, ma jeździć po prostu :-), a jeśli przy tym ładnie wygląda, to tylko dodatkowy bonus :D. W dzisiejszych czasach, kiedy można właściwie wszystko wyczytać na forach internetowych, to pasowanie się do samochodu w tych przejażdżkach dilerskich, to już jest bez mała jak dobieranie sobie karabinu snajperskiego pod kształt dłoni i budowę ramienia ;-).
Sprawdzić dokładnie, nie nazywając tego "jazdą próbną" rzecz jasna :P, to trzeba na ten przykład przyszłą żonę lub męża, co by później nie było reklamacji w ASO, czyli u teściowej :D.

f0ku5
Administrator

Ja tez sie musze przyznac, ze kupilem auto bez jazdy probnej :P
Tylko u mnie to bylo bardziej skomplikowane. W chwili kupna auta mialem prawo jazdy juz 4 lata, ale od baaaardzo dawna nie jezdzilem. Wyszedlem troche z wprawy, wiec poprosilem ojca zeby sie przejechal :P

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Ładny białas! ;-)
Zawsze warto się przejechać, chociażby zobaczyć jak przyspiesza i jak się zawieszenie sprawuje. Jeśli chodzi o opinie na temat auta, to spokojnie, po dłuższym użytkowaniu według mnie część rzeczy okazuje się nie taka straszna, za to zauważa się inne. ;-)

Awatar użytkownika
mala_su

Post autor: mala_su »

jakbym najpierw sie przejechala sportage a pozniej rio to nie kupilabym rio, serio serio o-o

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

mala_su pisze:jakbym najpierw sie przejechala sportage a pozniej rio to nie kupilabym rio, serio serio o-o
Nie chcę się kłócić, więc się nie obrażaj, ale idąc tym tokiem myślenia to gdybym najpierw się przejechał Porsche, a później Rio, to nie kupiłbym Rio. :-)

f0ku5
Administrator

Ja jakbym sie przejechal najpierw Porsche, a potem Rio to i tak bym kupil Rio, bo na Porsche mnie nie stac :devil2:

MarCo

Post autor: MarCo »

Ja też kupiłem bez jazdy próbnej, dlaczego ż bo wiedziałem co chce kupić.
Czytałem, pytałem i wciąż wiedziałem co chce.
Każde auto się może psuć, każde ma plusy i minusy, a mi się to podoba i jest extra mój czarny Ninja :devil:

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

f0ku5 pisze:Ja jakbym sie przejechal najpierw Porsche, a potem Rio to i tak bym kupil Rio, bo na Porsche mnie nie stac :devil2:
Właśnie o to mi chodziło.

trops55

Tedi_19 pisze:W kwestii radia trzeba naprawdę pokombinować i bedzie ok

W ustawieniach nie ma wiele możliwości do kombinacji, one i tak w znaczący sposób nic nie poprawią. Przecież są te same ustawienia audio dla radia i innych żródeł, a różnice w jakości są znaczące. Tak jak wcześniej nadmieniałem muzykę z plyt CD, czy pena słucha sie z przyjemnością. Dzwiek z tych żródeł jak na możliwości tego sprzętu przyjemny dla ucha z lekko zaznaczoną, nie drażniącą, syczącą i zapiaszczoną góra, oraz delikatnym i nie męczącym dołem. Niestety nie można tego powiedzieć o radiu. Dzwięk nijaki, spłaszcony, może to wina tunera. Lubię słuchać muzyki z lekką zaznaczoną górą i w miarę możliwości nisko schodzącym basem.
Moje ustawienia : bas 7, wysokie 7, środek -1, power bass on, power treble on.
Surround bez znaczenia, nie ma różnicy przy słuchaniu muzyki z przednich siedzeń.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje Rio”