W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Witam forumowiczów

Say: Hello!
siła

Witam forumowiczów

Post autor: siła »

Witam Was wszystkich, rozglądam się za wersją L - silnik 1,4 109KM i teraz małe pytanie (przepraszam jeśli podobny wątek był już poruszany) czy wersja XL jest warta swojej ceny? NIby różnica w cenie jest spora, jakieś 4tys, a mi ledwo już wystarcza na tą L-kę, natomiast kusi mnie automatyczna klimatyzacja klimatyzowany schowek itp. Jak myślicie, czy warto? PS. auto ma mi służyć na 10 lat przynajmniej. Jest to moje 1sze auto dlatego zastanawiam się, czy człowiek potem nie żałuje, że kurcze mógł kupić wersję wyższą...
A tak poza tym to super zdjęcia macie, po ich obejrzeniu nie mam wątpliwości, że rio będzie najlepszym wyborem :)

Awatar użytkownika
Stawe

Post autor: Stawe »

Witam. Ja bym radził dowiedzieć się dokładnie co OBECNIE będzie miała wybrana przez Ciebie wersja. Wyposażenie wersji od S do XL nieustannie się zmienia. Coś co było kiedyś w wyższej wersji może być teraz w standardzie...

siła

Tak, już to sprawdziłam i wiem ze dodatkowo w Xlce znajdę klimatronik, autom. wycieraczki, składane lusterka z kierunkowskazami, elektryczne szyby tylne, kierownica obszyta skórą, schowek pod bagażnikiem, klimatyzowany schowek i kilka innych szczegółów. Dlatego waham się czy jest to warte rozważenia, jeśli w grę wchodzi kwota 4 tys przy i tak ograniczonych środkach.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

siła pisze:Tak, już to sprawdziłam i wiem ze dodatkowo w Xlce znajdę klimatronik, autom. wycieraczki, składane lusterka z kierunkowskazami, elektryczne szyby tylne, kierownica obszyta skórą, schowek pod bagażnikiem, klimatyzowany schowek i kilka innych szczegółów. Dlatego waham się czy jest to warte rozważenia, jeśli w grę wchodzi kwota 4 tys przy i tak ograniczonych środkach.
Pozdrawiam :)
4 tysiaki różnicy a ile wymieniłeś (klima automat i wycieraczki są perfekcyjne). NIe zastanawiaj się bierz XL a i będziesz miał super car audio, bo w innych wersjach nie ma tak dobrych głośników

Paolo

Post autor: Paolo »

Brać. Pewnie że brać droższą wersję. Jeżeli to tylko możliwe, bo za jakiś czas przyjdzie refleksja że jednak trzeba było dołożyć te 4k. Ja przez cały czas użytkowania będę sobie pluł w brodę, że nie napiąłem się i nie wziąłem silniczka 1,4. :~

siła

Tak to jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najpierw miała to być m, potem l, a teraz rozważam już xl.... Obawiam się, że mój rozum przestał logicznie myśleć, że chce coraz więcej i więcej, a wszystko przecież kosztuje :)

siła

Paolo a żałujesz że nie wziąłeś xl zamiast l?

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Bierz 1,4 XL , ja miałem podobną sytuacje , zamówiłem L sedana tylko długo trzeba było czekać . Na salonie stal ten co teraz mam i nie żałuje , chociaż w moim przypadku dostałem duży upust cenowy . BRAĆ XL I NIE ZASTANAWIAJ SIĘ :-)
Jacek

siła

Zainteresowała mnie kwestia tych głośników, rzeczywiście czuć różnicę pomiędzy poszczególnymi wersjami? Gdybym mogła słuchałabym głośno muzyki non stop, więc jest to dla mnie bardzo ważny aspekt :-) Z tego co pisaliście, dźwięk w m, czy l jest średni...

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Różnica będzie , w XL są głośniki wysokotonowe .
Jacek

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Wybacz za szczerość, ale uważam że to dziecinne pytanie "czy warto dopłacić". Zawsze warto, bo dostajesz lepsze wyposażenie. A ty musisz zdecydować, czy Cię na to stać.
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Paolo

Post autor: Paolo »

Mnie wersja L zadowala raczej. Mogłem jednak uprzeć się przy mocniejszym silniku. Z drugiej strony denerwuje mnie trochę brak świateł przeciwmgielnych, denerwuje mnie brak elektrycznie otwieranych szyb z tyłu( te korbki :-/ ) i tak fajnie wygladają kierunkowskazy w lusterkach o-o . Trochę przeracjonalizowałem zakup, trzeba kupować sercem... ;-)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Ja jak kupowałem, to sprzedawca położył mi obok siebie cenniki L i XL i wspólnie jechaliśmy punkt po punkcie z pytaniem: "czy jest mi to do czegoś potrzebne". Za "zaoszczędzone pieniądze" dodaliśmy pakiet STY (skóra, grzanie foteli, kierownicy, alufelgi) i automat (na którym najbardziej mi zależało) .....

Nie żałuję że kupiłem L'kę - ale to kwestia indywidualnego przemyślenia sprawy i potrzeb.
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Stawe

Post autor: Stawe »

Churek pisze:Ja jak kupowałem
A jak ja kupowałem to chciałem z oszczędności kupić M bez klimy...
(pod koniec lutego nie było w standardzie) ale mi powiedziano, że będę czekał 3 miesiące a "teraz wszyscy kupują z klimatyzacją". No to dodałem 3,5 patyka, do tego kolor nie biały i nie czarny (to już moja zachcianka). Trochę dostałem rabatu. Miałem czekać 2 tygodnie ale czekałem miesiąc. Jak Kia doszła zaproponowano mi podłokietnik, listwy drzwiowe, czujniki cofania i chlapacze. W sumie kilkaset złotych więc się zgodziłem. Po wszystkim okazało się, że mam (w cenie) czujnik świateł i oświetlenie bagażnika. No to super...
Z tym, że luksusy są czasem dyskusyjne - wolałbym na przykład, żeby szyby tak szybko się nie podnosiły, bo muszę je łapać przyciskiem na odpowiedniej wysokości a w rodzinie mam już przypadek wyrwania elektrycznych szyb w zimie. Korbką można wyczuć blokadę a silnik elektryczny pędzi i tyle...
Czujnik świateł jest fantastycznym gadżetem ale ja w zasadzie nie wiem co on mi robi... Mam do wyboru: albo zapytać kogoś na ulicy, albo niczego nie wyłączać, wysiąść i oblecieć samochód dookoła, albo podjechać do białej ściany i zobaczyć swoje odbicie. Nie ma wskaźnika świateł dziennych - pokazuje tylko, że włączyłem światła.
Krótko mówiąc to sprawa gustu.

Po kolejnej dyskusji w salonie okazuje się, że NIE MAM (słyszę westchnienie ulgi) czujnika świateł.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2014, 17:12 przez Stawe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

No o to chodzi że jak masz w pozycji AUTO to po zapaleniu silnika zaraz zapalają ci się swiatła do jazdy w dzień a jak zrobi się ciemno to automatycznie włączy Ci światła mijania

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się :)”