Witam forumowiczów
Autor Wiadomość
 siła 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1,4
Kolor: grafit
Typ nadwozia: 5d
 #1   Wysłany: 2014-04-06, 09:43   Witam forumowiczów

Witam Was wszystkich, rozglądam się za wersją L - silnik 1,4 109KM i teraz małe pytanie (przepraszam jeśli podobny wątek był już poruszany) czy wersja XL jest warta swojej ceny? NIby różnica w cenie jest spora, jakieś 4tys, a mi ledwo już wystarcza na tą L-kę, natomiast kusi mnie automatyczna klimatyzacja klimatyzowany schowek itp. Jak myślicie, czy warto? PS. auto ma mi służyć na 10 lat przynajmniej. Jest to moje 1sze auto dlatego zastanawiam się, czy człowiek potem nie żałuje, że kurcze mógł kupić wersję wyższą...
A tak poza tym to super zdjęcia macie, po ich obejrzeniu nie mam wątpliwości, że rio będzie najlepszym wyborem :)

Stawe 

Informacje
Wyposażenie: M+klima+czujniki cofania
Silnik: 1.2
Kolor: wendy brown
Tapicerka: podobno czarna
Typ nadwozia: hatchback 5d
 #2  Wysłany: 2014-04-06, 09:53   

Witam. Ja bym radził dowiedzieć się dokładnie co OBECNIE będzie miała wybrana przez Ciebie wersja. Wyposażenie wersji od S do XL nieustannie się zmienia. Coś co było kiedyś w wyższej wersji może być teraz w standardzie...

siła 

Informacje
 #3  Wysłany: 2014-04-06, 10:02   

Tak, już to sprawdziłam i wiem ze dodatkowo w Xlce znajdę klimatronik, autom. wycieraczki, składane lusterka z kierunkowskazami, elektryczne szyby tylne, kierownica obszyta skórą, schowek pod bagażnikiem, klimatyzowany schowek i kilka innych szczegółów. Dlatego waham się czy jest to warte rozważenia, jeśli w grę wchodzi kwota 4 tys przy i tak ograniczonych środkach.
Pozdrawiam :)

Tedi_19 

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg: 55000
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: Klima A + Alarm + Czujniki cofania + Tempomat
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Fiesta MK6 1.4 TDCI
 #4  Wysłany: 2014-04-06, 13:06   

siła napisał/a:
Tak, już to sprawdziłam i wiem ze dodatkowo w Xlce znajdę klimatronik, autom. wycieraczki, składane lusterka z kierunkowskazami, elektryczne szyby tylne, kierownica obszyta skórą, schowek pod bagażnikiem, klimatyzowany schowek i kilka innych szczegółów. Dlatego waham się czy jest to warte rozważenia, jeśli w grę wchodzi kwota 4 tys przy i tak ograniczonych środkach.
Pozdrawiam :)

4 tysiaki różnicy a ile wymieniłeś (klima automat i wycieraczki są perfekcyjne). NIe zastanawiaj się bierz XL a i będziesz miał super car audio, bo w innych wersjach nie ma tak dobrych głośników
--------------------

Paolo 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1,2
Przebieg: 350
Kolor: Aurora Black
Typ nadwozia: Hatchback 5D
 #5  Wysłany: 2014-04-06, 16:35   

Brać. Pewnie że brać droższą wersję. Jeżeli to tylko możliwe, bo za jakiś czas przyjdzie refleksja że jednak trzeba było dołożyć te 4k. Ja przez cały czas użytkowania będę sobie pluł w brodę, że nie napiąłem się i nie wziąłem silniczka 1,4. :~

siła 

Informacje
 #6  Wysłany: 2014-04-06, 17:43   

Tak to jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najpierw miała to być m, potem l, a teraz rozważam już xl.... Obawiam się, że mój rozum przestał logicznie myśleć, że chce coraz więcej i więcej, a wszystko przecież kosztuje :)

siła 

Informacje
 #7  Wysłany: 2014-04-06, 17:44   

Paolo a żałujesz że nie wziąłeś xl zamiast l?

jachnyc 

Informacje
Silnik: 1.4
Kolor: Srebrny
 #8  Wysłany: 2014-04-06, 17:55   

Bierz 1,4 XL , ja miałem podobną sytuacje , zamówiłem L sedana tylko długo trzeba było czekać . Na salonie stal ten co teraz mam i nie żałuje , chociaż w moim przypadku dostałem duży upust cenowy . BRAĆ XL I NIE ZASTANAWIAJ SIĘ :-)
--------------------
Jacek

siła 

Informacje
 #9  Wysłany: 2014-04-06, 18:00   

Zainteresowała mnie kwestia tych głośników, rzeczywiście czuć różnicę pomiędzy poszczególnymi wersjami? Gdybym mogła słuchałabym głośno muzyki non stop, więc jest to dla mnie bardzo ważny aspekt :-) Z tego co pisaliście, dźwięk w m, czy l jest średni...

jachnyc 

Informacje
Silnik: 1.4
Kolor: Srebrny
 #10  Wysłany: 2014-04-06, 18:17   

Różnica będzie , w XL są głośniki wysokotonowe .
--------------------
Jacek

Tomash 
Administrator

Informacje
Pakiety: -
Tapicerka: DCM beżowa
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #11  Wysłany: 2014-04-06, 18:26   

Wybacz za szczerość, ale uważam że to dziecinne pytanie "czy warto dopłacić". Zawsze warto, bo dostajesz lepsze wyposażenie. A ty musisz zdecydować, czy Cię na to stać.
--------------------
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Paolo 

Informacje
Silnik: 1,2
Przebieg: 350
Kolor: Aurora Black
Typ nadwozia: Hatchback 5D
 #12  Wysłany: 2014-04-06, 19:55   

Mnie wersja L zadowala raczej. Mogłem jednak uprzeć się przy mocniejszym silniku. Z drugiej strony denerwuje mnie trochę brak świateł przeciwmgielnych, denerwuje mnie brak elektrycznie otwieranych szyb z tyłu( te korbki :-/ ) i tak fajnie wygladają kierunkowskazy w lusterkach o-o . Trochę przeracjonalizowałem zakup, trzeba kupować sercem... ;-)

Churek 
Administrator

Informacje
Silnik: 1.4, 109KM
Przebieg: 250900
Kolor: biały
Pakiety: STY i ATE
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: Kia Picanto (2017)
 #13  Wysłany: 2014-04-06, 21:53   

Ja jak kupowałem, to sprzedawca położył mi obok siebie cenniki L i XL i wspólnie jechaliśmy punkt po punkcie z pytaniem: "czy jest mi to do czegoś potrzebne". Za "zaoszczędzone pieniądze" dodaliśmy pakiet STY (skóra, grzanie foteli, kierownicy, alufelgi) i automat (na którym najbardziej mi zależało) .....

Nie żałuję że kupiłem L'kę - ale to kwestia indywidualnego przemyślenia sprawy i potrzeb.
--------------------
Pozdrawiam
Churek

Stawe 

Informacje
Wyposażenie: M+klima+czujniki cofania
Kolor: wendy brown
Tapicerka: podobno czarna
Typ nadwozia: hatchback 5d
 #14  Wysłany: 2014-04-07, 08:35   

Churek napisał/a:
Ja jak kupowałem

A jak ja kupowałem to chciałem z oszczędności kupić M bez klimy...
(pod koniec lutego nie było w standardzie) ale mi powiedziano, że będę czekał 3 miesiące a "teraz wszyscy kupują z klimatyzacją". No to dodałem 3,5 patyka, do tego kolor nie biały i nie czarny (to już moja zachcianka). Trochę dostałem rabatu. Miałem czekać 2 tygodnie ale czekałem miesiąc. Jak Kia doszła zaproponowano mi podłokietnik, listwy drzwiowe, czujniki cofania i chlapacze. W sumie kilkaset złotych więc się zgodziłem. Po wszystkim okazało się, że mam (w cenie) czujnik świateł i oświetlenie bagażnika. No to super...
Z tym, że luksusy są czasem dyskusyjne - wolałbym na przykład, żeby szyby tak szybko się nie podnosiły, bo muszę je łapać przyciskiem na odpowiedniej wysokości a w rodzinie mam już przypadek wyrwania elektrycznych szyb w zimie. Korbką można wyczuć blokadę a silnik elektryczny pędzi i tyle...
Czujnik świateł jest fantastycznym gadżetem ale ja w zasadzie nie wiem co on mi robi... Mam do wyboru: albo zapytać kogoś na ulicy, albo niczego nie wyłączać, wysiąść i oblecieć samochód dookoła, albo podjechać do białej ściany i zobaczyć swoje odbicie. Nie ma wskaźnika świateł dziennych - pokazuje tylko, że włączyłem światła.
Krótko mówiąc to sprawa gustu.

Po kolejnej dyskusji w salonie okazuje się, że NIE MAM (słyszę westchnienie ulgi) czujnika świateł.
Ostatnio zmieniony przez Stawe 2014-04-07, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  

Tedi_19 

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg: 55000
Pakiety: Klima A + Alarm + Czujniki cofania + Tempomat
Tapicerka: Ciemna
Inne auto / jakie?: Fiesta MK6 1.4 TDCI
 #15  Wysłany: 2014-04-07, 09:07   

No o to chodzi że jak masz w pozycji AUTO to po zapaleniu silnika zaraz zapalają ci się swiatła do jazdy w dzień a jak zrobi się ciemno to automatycznie włączy Ci światła mijania
--------------------

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje