W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Odgrzybianie klimatyzacji.

Zrób to sam!
Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Odgrzybianie klimatyzacji.

Post autor: Cichy »

Odgrzybianie klimatyzacji tanim sposobem. Uznałem że spróbuję czegoś takiego, zobaczymy jak długo efekt się utrzyma. Środek kosztował 23 z. Włączyłem klimę na maksa, obieg zamknięty, włączyłem preparat i zamknąłem auto na 15 minut. Później wietrzenie. Na razie czuć aż za mocno taki specyficzny, ale przyjemny zapach. Zobaczymy ile to się utrzyma.
Załączniki
DSC_0136.JPG
DSC_0137.JPG

czerwo

Post autor: czerwo »

Ja ze swojej strony dodam, że kupiłem ozonator jako, że mamy trzy auta z klimą to po roku się zwrócił efekt wyśmienity.

Sebo83

Re: Odgrzybianie klimatyzacji.

Post autor: Sebo83 »

Cichy pisze:Odgrzybianie klimatyzacji tanim sposobem. Uznałem że spróbuję czegoś takiego, zobaczymy jak długo efekt się utrzyma. Środek kosztował 23 z. Włączyłem klimę na maksa, obieg zamknięty, włączyłem preparat i zamknąłem auto na 15 minut. Później wietrzenie. Na razie czuć aż za mocno taki specyficzny, ale przyjemny zapach. Zobaczymy ile to się utrzyma.

Stosowałem podobny specyfik w KIA Ceed. Efekt super ale na 2 tygodnie :( Potem waliło zdechłym kotem :(
W użyciu KIA Cee'd SW 1,6 CRDi wersja Comfort +

Awatar użytkownika
vellkan

Post autor: vellkan »

Ja stosowałem taką puszkę którą stosują w ASO czy Feuvertach, była droższa, ale nie pamiętam ile.
Efekt utrzymywał się przez długi czas, z klimy nie śmierdziało przez długi czas, ale nie pamiętam ile dokładnie.

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

czerwo pisze:Ja ze swojej strony dodam, że kupiłem ozonator jako, że mamy trzy auta z klimą to po roku się zwrócił efekt wyśmienity.
Mozesz powiedziec cos wiecej o tym ozonatorze? jaki model, cena , jak uzywasz itp.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Sebo83 pisze:Stosowałem podobny specyfik w KIA Ceed. Efekt super ale na 2 tygodnie :( Potem waliło zdechłym kotem :(
Były i droższe, ale tamte trzeba wpuszczać bezpośrednio do nawiewu. Jeżeli faktycznie długo nie podziała, to pojadę ozonować - koszt 30 zł, czyli mało więcej niż taka puszka. Dodam tylko że u mnie zapach był tylko czasem i delikatnie nieprzyjemny odczuwany.

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

Mam pytanko czy gdzies w schematach jest pokazane w ktorym miejscu jest parownik w naszym RIO?

czerwo

Nie wiem czy jest gdzieś na schemacie ale parownik jest pomiędzy nogami kierowcy i pasażera.
Od strony kierowcy niedaleko pedalu gazu wchodzą rurki do parownika.

czerwo

shibby86 pisze:
czerwo pisze:Ja ze swojej strony dodam, że kupiłem ozonator jako, że mamy trzy auta z klimą to po roku się zwrócił efekt wyśmienity.
Mozesz powiedziec cos wiecej o tym ozonatorze? jaki model, cena , jak uzywasz itp.
Ozonator kupiny na allegro "w częściach" są zestawy do własnego montażu.
Wydajność około 3g/h
Efekt jest taki, że po ozonowaniu auta przez 15 minut do auta nie da się wejść bo tak czuć ozon, że aż zatyka. Wietrzenie około 15 minut i nadal czuć.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

czerwo pisze:
shibby86 pisze:
Ozonator kupiny na allegro "w częściach" są zestawy do własnego montażu.
Wydajność około 3g/h
Efekt jest taki, że po ozonowaniu auta przez 15 minut do auta nie da się wejść bo tak czuć ozon, że aż zatyka. Wietrzenie około 15 minut i nadal czuć.
No ale w każdej instrukcji jest napisane że trzeba ozonować i potem wywietrzyć i nie wolno wdychać tak dużej ilości ozonu. ozon wnika w tkaniny i dlatego długo czuć

czerwo

Tedi_19 pisze:No ale w każdej instrukcji jest napisane że trzeba ozonować i potem wywietrzyć i nie wolno wdychać tak dużej ilości ozonu. ozon wnika w tkaniny i dlatego długo czuć
Zgadzam się w tym w 100% ozon jest wręcz śmiertelny.
Pisze o tym dlatego, że dużo warsztatów oferuje ozonowanie jednak nawet nie czuć ozonu po zabiegu. Później jest tylko opinia ludzi, a bo to ozonowanie nic nie daje niestety, żeby ozonowanie było skuteczne musi być dość wydajny ozonator.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Ja sobie kupiłem na allegro http://allegro.pl/najczesciej-kupowany- ... 97526.html i jestem zadowolony. Jak w pokoju zrobię 2x30 min to aż widać mgłę jak sie wejdzie żeby wywietrzyć

aryst

Post autor: aryst »

wiem, ze pytanie być może jest głupie, ale wolę się upewnić. Ozonowanie mogę sobie zrobić gdzie chcę, nie tracę gwarancji? nie ma musu w ASO?

Awatar użytkownika
Tedi_19

Jasne sam w domu:P

adamr1984

Post autor: adamr1984 »

Nawiązując do tematu czy ktoś wie czy Rio ma taki specjalny otwór do wpuszczenia środka do dezynfekcji parownika? Wiem, że w Sportage coś takiego występuje? Jeśli nie to jak w jakiś ludzki sposób dostać się do parownika? Raz na jakiś czas wypadało by go porządnie porządnie wyczyścić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Manuale”