W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Opinie o AT dla Rio Sedan 1,4 XL 2014.

Thisisatest5

Opinie o AT dla Rio Sedan 1,4 XL 2014.

Post autor: Thisisatest5 »

Witajcie,

chce kupic KIA RIO 1,4 Bezyna XL ale nie wiem czy mam zostac przy skrzyni MT czy "zaryzykowac" i wybrac AT?

Mialem MT i AT samochody w przesz³osci ale tutaj, nie wiem dlaczego, cos mi podpowiada aby nie bral wersji AT. Nie chce robic renowacje skrzyni jak robilem ostatnio przy Ford za 6500PLN :( poprostu sie boje...ale czy przesadzam?

Jak sadzicie?

P.S. Sory za moj Polski, nadal sie ucze :)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2017, 11:21 przez Thisisatest5, łącznie zmieniany 1 raz.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Poczekaj na odpowiedz Churka ;)

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Dokładnie, czekamy na opinię Churka, ale on raczej zawsze zachwala swój automat.

Awatar użytkownika
vellkan

Post autor: vellkan »

Moje zdanie jest takie, że europejski silnik jest trochę za słaby do automatu.
Z automatem jeździłem różnymi autami, ale najgorzej wspominam Forda Focusa II 1.6 - co prawda to była kilka ładnych lat temu, ale to był dramat.

Amerykańskie 136 koni trochę lepiej by sobie z tym poradziło.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Co tu ryzykować ..... normalnie się jeździ.

Jak ktoś spodziewa się sportowych osiągów to się zawiedzie, ale w takim razie powinien kupić Ferrari i nie marudzić :-)

Amerykańskie 136 koni mado dyspozycji 6 biegów w AT a nie 4 jak w europejskiej wersji więc nie ma co porównywać.

Zaleta tego automatu jest taka, że to "stara" sprawdzona konstrukcja, przy właściwej eksploatacji i serwisie nie do zarżnięcia.

Dodatkowa zaleta to sprzęgło hydrokinetyczne czyli kompletny brak szarpnięć przenoszonych na silnik (co przy nieumiejętnym operowaniu sprzęgłem jest w zasadzie nie do uniknięcia).
A to nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o żywotność silnika.

Na razie 66 000 km i nie ma żadnego problemu.
Pozdrawiam
Churek

Thisisatest5

Dziekuje wam za opinie! Chyba zostane przy MT. Wiekszosc moich poprzedniu aut byly AT ale jakos czuje sie jak Driver z filmu "Drive", w MT jest fajniej :P

Ciekawi mnie jednak jedna statystyka samochodu: Elastycznosc 60-100KM/H w AT to 7,4sec a w MT 12,5sec. to ze to az taka roznica w takim maly malym samochodzie.

A czy ktos zrobił jakis tuning w swojim samochodzie? Nie ukrywan ze to bedzie moj pierwszy "nowy" samochod i czuje sie jak dziecko w cukierkowym sklepie nawet jezeli to nie jest Ferrari ;)

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Poszperaj po forum, może uzyskasz jakieś ciekawe informacje. Jeśli chodzi o osiągi, to poza stożkowym filtrem powietrza u Churka raczej nikt nie tuningował.

Thisisatest5

Dzikuje Cichy, znalazlem.

W dodatek poszperałem i tutaj te czesci wygladaja super! http://www.carid.com/2014-kia-rio-accessories/ tylko ze to US ;)

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Thisisatest5 pisze:Ciekawi mnie jednak jedna statystyka samochodu: Elastycznosc 60-100KM/H w AT to 7,4sec a w MT 12,5sec. to ze to az taka roznica w takim maly malym samochodzie.
Bo to test elastyczności. Przeprowadzany jest na jednym biegu, natomiast automat nie pozwoli na to i zredukuje.
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Automat potrafi przy 50-60 km/h mieć już wrzuconą 4 a jak się depnie w podłogę to redukuje do 2 i zamyka obrotomierz ..... ot cała tajemnica :)
Pozdrawiam
Churek

Thisisatest5

Fanx Tak myslałem....ale co za beznadziejny test....jak to mozna nie redukowac w MT! eh....

Ale juz nie moge sie doczekac tego samochodu! Dziekuje wam za wszystko. Widze ze tutaj spedze jeszcze duzo chwil.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Kupiłem najnowszy Poradnik Auto Świat m.in. ze względu na artykuł a skrzyniach automatycznych.

Znalazłem tam trzy niezłe teksty:

"ASO to zwykle złe miejsce do obsługi i naprawy skrzyń - lepiej to zlecić fachowcom" - jak mnie to nie dziwi :)

"oficjalnie nie ma potrzeby regularnych wymian oleju - to jedno z tych zaleceń producenta, które dla własnego dobra lepiej zignorować" - tak dokładnie robię ......

"Co najciekawsze, bardzo często, instrukcje wydane przez producentów samochodów, różnią się od zaleceń wydawanych przez wytwórców skrzyń automatycznych, które są w tych autach zamontowane. Np. renomowany producent firma ZF zaleca wymianę oleju co 80 - 120 kkm lub raz na 8 lat ...."

Normalnie trzeba być mechanikiem, żeby mieć samochód i jeździć bezawaryjnie w tym posranym kraju oszustów na każdym kroku ..... szkoda słów.
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
kas602

Post autor: kas602 »

Churek pisze:Normalnie trzeba być mechanikiem, żeby mieć samochód i jeździć bezawaryjnie w tym posranym kraju oszustów na każdym kroku ..... szkoda słów.
Nie tylko u nas tak jest pod tym względem, bo to polityka producentów (chyba wszystkich) aut. Po co mówić, że w skrzyni AT nie trzeba wymieniać oleju? Bo to fajnie wygląda w prospekcie w czasie sprzedaży. Proste.

Awaryjności hydrokinetyka nie ma się co obawiać, bo jeśli wymieniać w nim olej co jakiś czas jest praktycznie niezniszczalny. No i jeszcze nie wrzucać biegów podczas jazdy (nawet powolnego toczenia) w przeciwnym kierunku.

Minusy to ospała reakcja i w przypadku rio tylko 4 przełożenia. Na plus (?) wygoda. Co kto woli.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

kas602 pisze:Awaryjności hydrokinetyka nie ma się co obawiać, bo jeśli wymieniać w nim olej co jakiś czas jest praktycznie niezniszczalny. No i jeszcze nie wrzucać biegów podczas jazdy (nawet powolnego toczenia) w przeciwnym kierunku.
Taką mam nadzieję, ponieważ wymieniam co 30kkm :)
kas602 pisze:Minusy to ospała reakcja i w przypadku rio tylko 4 przełożenia. Na plus (?) wygoda. Co kto woli.
wygoda przez duże W :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
krzysztofek

Post autor: krzysztofek »

hehe ja ostatnio powiedziałem żonie że jak będzie nas jeszcze raz stać na nowe auto to będzie to Rio sedan i na pewno z AT bo mnie osobiście wkurza wachlowanie lewarkiem chyba się starzeje i za wygodny się robię :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”