Forum Kia Rio - Klub Polska
» Ogólne » Media » Kia Rio 3 - Test 100000km

Zamknięty przez: Cichy
2017-10-29, 10:30
Kia Rio 3 - Test 100000km
Autor Wiadomość
 Churek 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.4, 109KM
Przebieg: 217450
Kolor: biały
Pakiety: STY i ATE
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: Kia Picanto (2017)
 #46  Wysłany: 2014-07-23, 16:37   

Cichy napisał/a:
A w papierowym też jest ten test?

No raczej. To to samo tylko bez papieru :)
--------------------
Pozdrawiam
Churek

czerwo 

Informacje
Silnik: 1.2
Przebieg: 140000
Kolor: czerwony
Typ nadwozia: 5d
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #47  Wysłany: 2014-07-24, 08:36   

Gdyby ktoś jeszcze nie czytał: http://www.auto-swiat.pl/...j-prostej/8evn6

Cichy 
Piotrek

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 51000
Kolor: Biały
Pakiety: Klima + alarm + czujniki cofania
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
 #48  Wysłany: 2014-07-24, 16:16   

czerwo napisał/a:
Gdyby ktoś jeszcze nie czytał: http://www.auto-swiat.pl/...j-prostej/8evn6

Poczytajcie komentarze pod artykułem. :-)
--------------------
www.facebook.com/Rio3Polska
http://kia-rio-jpa.blogspot.com

Stawe 

Informacje
Wyposażenie: M+klima+czujniki cofania
Kolor: wendy brown
Tapicerka: podobno czarna
Typ nadwozia: hatchback 5d
 #49  Wysłany: 2014-07-24, 17:15   

Cytat:
komentarze

;D :D :-)

J23 

Informacje
Silnik: 1.4 MT
Pakiety: AC
Tapicerka: Black
Typ nadwozia: HB 3
Inne auto / jakie?: Kia Optima JF 2.0 CVVL/Getz 1.3
 #50  Wysłany: 2014-07-24, 18:46   

Kolego Czerwo, rozumiem, że rozbierałeś ten wysprzęglik i wiesz, że jest w stanie agonalnym? tak tylko pytam ;).

Co do testu - ciekawią mnie te lampy... nie podali dlaczego zgasły... czyżby żarówki i owa niemiecka rzetelność auto_bilda?:).

Co do całości dyskusji - nie ma aut bezawaryjnych, ale zauważcie tabelkę, o której polski Auto Świat nie wspomina - Rio jest na równi z Elantra (nota bene oba modele występują w Ameryce Północnej - przypadek ? :D ) a przed nimi tylko auta za które można by kupić conajmniej 2x Rio, więc chyba to jest wystarczające potwierdzenie jakości Kia.

Narzekacie na plastiki, ale nie widzicie, że np. Yaris - auto mniejsze, a kosztujące więcej ma jeszcze gorsze plastiki - i mówię to z pełną świadomością - miałem takiego Yarisa, najnowszego 2 dni na placu, a usterka wymagała testowania - Rio all the way. Deska także tam potrafiła zaskrzypieć, miejsca mniej, sama deska dużo mniej intuicyjna a i samo auto stwarza wrażenie dużo tańszego.

Co do VW i Polo - ja tam VW nie lubię i chyba się nie przekonam do ich produktów - jedyne auto VW jako uznaję to Karmann Ghia, klasyczny Garbus (projektowany przez AUTRIAKA :) ) oraz Passat B6 bo jakoś mi odpowiada jego wygląd i wnętrze - i tylko ten model, B7 jest już ble :-D .
Co do jakości silników VW nie ma tutaj o czym pisać - TSI jeździ fajnie, ale mało który wytrzymuje więcej niż 100K km - podoba mi sie też forum Polo 6R i komentarz jednego Pana "na razie mam 0 awarii, tylko 2 akcje serwisowe no i już 17500km" ;D . Owszem, skrzynia w VW chodzi bardzo fajnie, choć w Rio też nie chodzi źle - ale do poziomu VW jeszcze trochę (i moim zdaniem naprawdę niewiele) brakuje. Do tego psujna elektronika i inne rzeczy - szału nie ma, jakbym miał brać doładowaną benzynę do miejskiego auta to tylko Ecoboost ew. TCe Renault - choć i tak wolałbym unikać turbo - wtrysk bezpośredni może być, ale turbo to dość duże kłopoty - poza tym lubię pokręcić silnik i czuć jak rozwija moc wraz z obrotami, a nie jechać 0/1.

"Podoba" mi się też ten fragment artykułu "Końcowy werdykt najlepiej zobrazuje komentarz znaleziony w dzienniku testowym: Nieskomplikowana technika w przyjemnym dla oka opakowaniu, czyli idealne auto dla tych, którzy nie interesują się motoryzacją. Trudno się nie zgodzić, prawda?" - a może po prostu dla tych, którzy nie lubią siedzieć w serwisie i czekać aż naprawią auto, tylko po prostu nim jeździć ? bo do tego auto służy, głownie ;-) , choć ostatnio z tym różnie, jak z telefonami ;]. Ostatnio widziałem pewien ranking z NA (North America) na temat kwoty jaką trzeba wysłupłać, by naprawić auto - i Hyundai był PIERWSZY, potem Toyota - ja wiem, że kogo mam nie przekonać to i tak nie przekonam - ten niech kupi Polo z Tsi i pozna prawdziwą "jakość" :devil2: - a nawet z 1.4 16V, niby pancernym silnikiem potrafi napsuć nerwów.

Na koniec powiem, że jestem zadowolony z zakupu i ogólnie z oceną końcową się zgadzam - bo Rio to faktycznie jedna z lepszych propozycji w tym segmencie. Nie można też zapomnieć (co redaktorzy chyba uczynili), że to auto miejskie, klasy B. Większość tych zarzutów pasowałaby do Cee'da, ale to już inne auto - osobiście mając teraz wybierać wziąłbym Pro_Cee'da, ale to głównie dlatego, że miałem troszkę większe oczekiwania... pisałem o tym kiedyś - ale takie smuty pisze 90% osób na forach - Ci (znów przykład VW) z UP!'a chcą Polo, Ci z Polo chcą Golfa, Ci z Golfa Passata itd. Ciężko kupić 100% idealne auto, "zszyte" pod nas, trzeba cieszyć się tym co mamy - prawdziwa siła koreańskich marek objawia się po pewnym czasie, gdy spojrzy się jak niewiele trzeba było wydać na utrzymanie tego auto - tak wynika z mojego doświadczenia i takie moje zdanie :).

czerwo 

Informacje
Przebieg: 140000
Kolor: czerwony
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #51  Wysłany: 2014-07-24, 21:18   

J23 napisał/a:
Kolego Czerwo, rozumiem, że rozbierałeś ten wysprzęglik i wiesz, że jest w stanie agonalnym? tak tylko pytam ;).

Jeszcze nie, myślę, że w przyszłym tygodniu się za niego wezmę niestety. Zdam relację :-)

krzysztofek 
Szerokości :)

Informacje
Silnik: 1,4
Przebieg: 34500
Kolor: bright silver
Tapicerka: ciemna jednotonowa
Inne auto / jakie?: pełegot :P 206
 #52  Wysłany: 2014-07-24, 22:01   

Najlepsze jest to że skomentowałem ten test jako jeden z pierwszych i niestety ale auto świat go nie puścił może dlatego że napisałem że redaktor nie umie jeździć z kołem jednomasowym i sadzi kangury i spalanie to miał chwilowe a nie średnie ?? :P kto wie :P

Gruby 
Gruby

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4
Przebieg: 1
Kolor: Wendy Brown
Inne auto / jakie?: Corsa C
 #53  Wysłany: 2014-07-24, 22:56   

Jeździłem wieloma markami, naprawiałem wiele marek... iiii ... i możecie mi mówić co chcecie SzmelcVagen to nie ta sama marka co kilka/kilkanaście lat temu. "Ekologiczne" wyżyłowane silniki to tykająca bomba dająca zarobić serwisom, co do dynamiki i jakości jazdy - miałem nie miłą przyjemność jeździć nowiuteńką jettą z 1.4 tsi. Równolegle miałem Corse B 1.2 z 65konnym silnikiem i do jazdy miejskiej do 60-70km/h nigdy na tą Jette bym sie nie zamienił, nie sztuką jest 6 stopniową skrzynią biegów szpanować na autostradzie - tyle, że większości z nas samochód jest potrzebny do miasta. Komfort jest niezaprzeczalny-ale już wyposażenie vw pozostawia wiele do zyczenia.

J23 

Informacje
Silnik: 1.4 MT
Pakiety: AC
Tapicerka: Black
Typ nadwozia: HB 3
Inne auto / jakie?: Kia Optima JF 2.0 CVVL/Getz 1.3
 #54  Wysłany: 2014-07-25, 00:12   

Mały update, bo się źle wyraziłem - chodzi o końcówkę mojego postu - większość zarzutów pasowałaby do Rio gdyby była ona z segmentu C - oczywiście jest inaczej.

dzidek 

Informacje
Silnik: 1400 CVVT
Kolor: ciemny brąz
Pakiety: mówią, że dali
Tapicerka: kolorowa bo brązowa
Typ nadwozia: sedan, czyli limuzyna
Inne auto / jakie?: Panda 1,2 2009,Berlingo 1,4 2013
 #55  Wysłany: 2014-11-07, 09:15   

Co do spalania to tu do przeczytania http://moto.onet.pl/aktua...arow-kary/exbkv = w Polsce wielu markom by się takie coś przydało.

krzysztofek 

Informacje
 #56  Wysłany: 2014-11-09, 22:13   

dzidek napisał/a:
Co do spalania to tu do przeczytania http://moto.onet.pl/aktua...arow-kary/exbkv = w Polsce wielu markom by się takie coś przydało.

Powiem tak że nawet jeśli Rio spali 7 litrów w mieście a nie 5 czy 6 wg katalogu to wolę to niz mieć podane 6 li 6 spali i siedzieć w ASO co tydzień. Sprawdzanie spalania nowego auta trawało u mnie 3 miechy potem machnąłem ręka niech pali ile chce byle się nie psuło za często bo te dwa litry więcej mają się nijak to kosztów napraw nawet popierdół :) Rio nie jest bez wad czegoś tam brakuje gdzieś indziej widzimy jakies braki, ale i tak na razie uważam to auto za najlepszy zakup w moim życiu do tej pory :)

dzidek 

Informacje
Silnik: 1400 CVVT
Kolor: ciemny brąz
Pakiety: mówią, że dali
Tapicerka: kolorowa bo brązowa
Typ nadwozia: sedan, czyli limuzyna
Inne auto / jakie?: Panda 1,2 2009,Berlingo 1,4 2013
 #57  Wysłany: 2014-11-09, 22:27   

Tu nie chodzi o to ile pali autko, tylko ile producent deklaruje w swoich danych fabrycznych i o ile
oszukuje, zaniżając wartości zużycia paliwa na 100 km. Kiedyś AŚ przedstawił takie badania, gdzie KIA wypadła dość dobrze /różnica na + 20-30 %, chociaż byli i tacy gdzie różnica
wynosiła nawet 50%.
Można policzyć sobie ile przepłaca się np. przy przebiegu rocznym 15-20 tys.km. Tu chodzi przede wszystkim o rzetelne przedstawienie danych, ponieważ są one dość istotne przy
decyzji zakupu konkretnego samochodu.

krzysztofek 

Informacje
 #58  Wysłany: 2014-11-09, 23:04   

dzidek napisał/a:
Tu nie chodzi o to ile pali autko, tylko ile producent deklaruje w swoich danych fabrycznych i o ile
oszukuje, zaniżając wartości zużycia paliwa na 100 km. Kiedyś AŚ przedstawił takie badania, gdzie KIA wypadła dość dobrze /różnica na + 20-30 %, chociaż byli i tacy gdzie różnica
wynosiła nawet 50%.
Można policzyć sobie ile przepłaca się np. przy przebiegu rocznym 15-20 tys.km. Tu chodzi przede wszystkim o rzetelne przedstawienie danych, ponieważ są one dość istotne przy
decyzji zakupu konkretnego samochodu.

Ok zgadzam się ale w Europie na razie nikt na to nie zwraca uwagi, mam sąsiada co ma 1 litr ecoboost wg katalogu ma wąchać paliwo na prawdę żre jak głupi nawet 12 litrów w mieście (się zastanawiam gdzie ta ekologia?? ). UE ma wprowadzić przepis że ma być podane rzeczywiste spalanie nie laboratoryjne. My musimy poczekać Chameryka jest przed nami jak zwykle :( dla mnie te dwa litry nie są katastrofą ale mam małe przebiegi dla kogoś kto dużo podróżuje to są koszty. Nie kapuje tylko jednej sprawy czemu koncerny nie powiedzą całemu światu słuchajta nasza fura pali tyle i tyle i nie ma bata cobys spalił mniej. Jak wiadomo jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o kasę :/

Churek 

Informacje
Silnik: 1.4, 109KM
Przebieg: 217450
Kolor: biały
Pakiety: STY i ATE
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: Kia Picanto (2017)
 #59  Wysłany: 2014-11-10, 06:46   

Chodzi o kasę i o włażenie w tyłek ekoterrorystom (bo to nie są ekolodzy żadni - niech się nikt nie łudzi) ......
--------------------
Pozdrawiam
Churek

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 4 z 4 
Zasady Postowania Opcje