W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Sygnalizator pasów.

mariuszcomix

Sygnalizator pasów.

Post autor: mariuszcomix »

Czy ktoś się orientuje czy w serwisie skrócą czas dźwięku który mamy przy niezapiętych pasach. Ewentualnie odłączyć, niech tylko miga kontrolka
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, 10:38 przez mariuszcomix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

Ja mam odlaczone w fotelu kierowcy w serwisie mi odlaczyli.

Awatar użytkownika
JustynA
VIP

Post autor: JustynA »

ja zawsze zapinam pasy od razu jak wsiadam, ale moi pasażerowie się guzdrają i wkurza mnie to piszczenie.
z chęcią też bym to odłączyła...

czerwo

Post autor: czerwo »

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Zapinam i mi to pikanie wcale nie przeszkadza.

Adi

Post autor: Adi »

Tu nie ma co myslec czy mozna wylaczyc czy nie mozna czy wkurza czy nie wkurza.
Zapinac pasy i juz. Wszyscy, nawet ci co z tylu siedza.
U mnie jak ktos nie zapnie pasa z tylu to p.le nie jade i czekam az zapnie.

Awatar użytkownika
JustynA
VIP

Post autor: JustynA »

JUSTYNA
Witam mam pytanie czy możecie usunąć piszczący dźwięk który pojawia się kiedy już ruszam ale jeszcze pasażer nie zapiął pasa ?
pozdrawiam

KIA MOTORS
niestety ze względów bezpieczeństwa nie robimy takich przeróbek, osoby które nie chcą zapinać pasa muszą wpiąć go na stałe, albo w miejscu wpięcia pasa wpinają zamiast pasa tylko jego dodatkową końcówkę

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Mówimy "nie" jeździe bez pasów i tyle.
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Lunarman

Post autor: Lunarman »

Witam serdecznie jako newbe :)

Troszkę odświeżę temat bo akurat nurtuje mnie pytanie w podobnym temacie.

Pod koniec maja kupiłem Rio w wersji XL 5d benzyna 1,4 (o ile silnik ma tu znaczenie). Zgodnie z instrukcją kontrolki zapiętych pasów pasażera i tylnych foteli powinny zawsze zapalić się na około 6 sekund po przekręceniu kluczyka (jeżeli dobrze rozumuję zapis na stronie 3/18 - 3/19 instrukcji).

W moim przypadku natomiast zachowuje się tak, że kontrolka pasażera (przód) gaśnie praktycznie po 2-3s natomiast tył świeci się zdecydowanie dłużej (jak będzie potrzebne jutro zmierzę stoperem ;) ). Pytanie czy tak powinno być, w Waszych autach jest podobnie? Serwis stwierdził, że tak ma być - ale po przebojach z zakupem nie mam zbyt dużego zaufania do nich a do innego serwisu mam 1,5h drogi więc szkoda jechać nadaremnie.

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Nic się nie martw wszystko jest ok , u mnie kontrolki pasów tylnej kanapy też długo świecą :-/ Pózniej oczywiście gasną .
Jacek

toyaris

Post autor: toyaris »

Nie bądź drobiazgowy. Parę sekund w tą , czy w tą - nie ma problemu! Ważne, że świecą :-)
10 mniej - zwolnij!

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Z tyłu tak ma być. Tak samo jak kontrolka poduszki

Lunarman

Post autor: Lunarman »

Dzięki za odpowiedź, to mnie uspokoiliście :-) patrzyłem na to po tym jak odwoziłem koleżankę i czujka jej nie wykryła, po wizycie w serwisie właśnie (standardowe wszystko ok) teraz już nie mam takiego problemu, reaguje nawet na psa :-)

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Moze kolezanka po prostu sie odchudza … ;D

Hospin

Post autor: Hospin »

Witam.
Wracając do tematu mam pytanie.
Czy jest zecza normalną jeśli mam na pokładzie pasażera z tyłu i nie zapiol pasów bezpieczeństwa to pojawia się sygnał dźwiękowy? Dodam że zaczęło się tak dziać dopiero jak żona wladowala zakupy na tylną kanapę i zaczęło pikac. Wcześniej jak pasażer nie zapinanal pasów nie było dźwięku tylko kontrolka swicila kilka sekund.
Proszę sprawdźcie to u siebie i dajcie znać bo nie wiem czy trzeba naginac do serwisu .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”