W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Zalety i wady Kia rio

+ i -
Sevotharte

Zalety i wady Kia rio

Post autor: Sevotharte »

Witam serdecznie :).

Od dwóch tygodni ciągle zastanawiam się nad kupnem nowego samochodu. Wpadły mi do ręki dwa modele, które ciągle między sobą porównuję i nie mogę się zdecydować. Mam tu na myśli:

Kia Rio oraz Opel Corsa.

Oba z silnikiem 1.4 (Opel 100KM, Rio 109KM).

Prosiłbym użytkowników modelu Kia Rio o wypowiedź - jakie są zalety tego samochodu, czym wyróżnia się na rynku :).

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Opel to General Motors, wiec generalnie trzymaj sie z daleka.
Kupuj Rio, bedzie kolejna osoba do spotow! ;)

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Poza tym, Corsa jeszcze w tym roku doczeka sie nastepcy, wiec tak jakby kupujesz stary samochód.
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Sevotharte

Post autor: Sevotharte »

Zaskakuje mnie to, że w Kia Rio dostajemy tak dużo: wszystkie systemy wspomagania, połączenie bluetooth, przestrzeń - a porównując z Oplem, tam za wszystkie systemy wspomagania (ESP, HAC, bluetooth - trzeba dodatkowo słono zapłacić). Gdy były jeszcze mistrzostwa przegapiłem moment bo była jeszcze tańsza o wartość klimy...

Da się odczuć jakość plastików w czasie normalnego użytkowania? Co polecacie dobrać w swoim Rio. Fajną opcją jest ogrzewanie przedniej szyby (ale to tylko w wersji XL).

Pytanie - czy w Kia Rio jest możliwość zamontowania bagażnika dachowego (relingi)?

czerwo

Post autor: czerwo »

Ja słyszę plastiki tylko w momencie wsiadania do bardzo gorącego auta (środek lata stoi w słońcu) włączam klimę i po pewnym czasie co jakiś czas słychać pracujący plastik, jak się auto wychłodzi jest cisza. Nie mam do niego zupełnie żadnych zastrzeżeń jedyna słaba rzecz to skórzana kierownica schodzi z niej lakier... .
Relingów się nie da, jedynie poprzeczki. Niestety brak oryginalnych mocowań więc łapy wchodzą pod uszczelkę drzwiową

sadam

Post autor: sadam »

Gdy Ojciec kupował kijankę, też oglądał Corsę - odpadła (między innymi) po porównaniu mas własnych - różnica ok 100kg. Czyli codziennie wozimy dodatkowego pasażera:)

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Ja tylko powiem że na swoje Rio nie narzekam i szczerze, nie chciałbym żadnego innego auta z tego segmentu. (ale prawda jest taka, że człowiek nie ma porównania)

mariuszcomix

Post autor: mariuszcomix »

Tu nawet nie chodzi o przechwalanie Rio ale fakt jest taki że Corsa to żaden rywal, jak dla mnie auto masakra. Nie umywa się do Rio i jak ktoś już wspomniał zaraz będzie nowy model i będzie frustracja jak nic.

Awatar użytkownika
krzysztofek

Post autor: krzysztofek »

Kolego co do plastików to we wszystkich autach są jednakowe tak samo się rysują tak samo zbierają kurz i tak samo skrzypią miałem seata toledo III auto w dniu zakupu kosztowało z tym wyposażeniem co miałem ok 100tys zł i plastiki tak strasznie skrzypiały zwłaszcza w mróz że myślałem że mi kokpit na kolana spadnie. Blacha we wszystkich taka sama (papierowa) rdzewieje tak samo, ale boli bardziej jak rdzewieje w aucie o 20-30% droższym :P Mam znajomego w serwisie opla/chewroleta i on powiedział tak że chevrolety zostały wycofane z Europy bo były za dobre na 10sprzedanych reklamacja była na 1 a ople cały czas coś czasem pierdoły ale w większości przypadków cos poważnego. U mnie na gwarancji nie dawno zmieniono trzecie światło stop bo przeciekało i na razie na tym koniec wiem 4500km co to za przebieg ale kolega z serwisu opla mówił mi o przypadku astry która po 1000 km wróciła na lawecie z pękniętym blokiem silnika żadnego zderzenia czy kolizji nie miała ot kobieta zapaliła rano i po 2 km auto stanęło coś walnęło i koniec. Nie gloryfikuje tu KIA bo nie ma aut doskonałych, ale jak sam zauważyłeś mają bogate wyposażenie i sa tańsze od opla nie powiem już o VW czy Audi. Prawda jest taka że era aut które przetrwają wiele i długo i naprawisz je sobie sam pod domem skończyła się z rokiem 2000 teraz wsio jednakie a skoro jednakie to po co przepłacaćż :)

Gruby

Post autor: Gruby »

Corsa to już nie to samo auto!!! Miałem dwie CB i jedną CC. Corsa D to już jest badziew, a ta nowa E już całkiem odbiega od szablonu. Kupuj RIO:)
Ja już sobie dawno powiedziałem, że nigdy nowego Opla- za duże pieniądze, za zbyt kiepską jakość.

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

...żadnych opli... moje firma jako koncern ma umowe z GM na pół Europy i masa Astr, Cors i Insigni jeżdzi... w Astrach w pierwszych dwóch altach padają turbiny, skrzynie biegów, pękają bloki silnika... w Corsach kłopoty z chłodzeniem, klimatyzacją, wyposażeniem el... Insignie....elektronika, trubiny...
pękam ze śmiechu za każdym razem jak widze reklame i słysze "...śniło mi się ze moja astra sie zepsuła... przecież to niemożliwe..." ;-)))

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

Ja to bym brała Kię nawet za zam wygląd zwenętrzny :D dużo ładniejsza od corsy..zwraca uwagę na drodze..corsa szału nie robi.

mariuszcomix

Post autor: mariuszcomix »

Ewentualnie ciekawie wygląda jeszcze Clio ale ciasno w środku, auto do jazdy najlepiej dla 2 osób(nie za dużych bo można się ramionami poobcierać;p). Auto nie jest w stanie nawet udać auta rodzinnego co w Rio można by zrobić ale spełniwszy kilka takich warunków wydaje się być ciekawą opcją dla singli, studentów czy na dojazdy do pracy.
W zestawieniu z Rio jednak przegrywa na starcie silnikiem i ilością miejsca w środku.

Gruby

Post autor: Gruby »

Co do Clio to mam opinie dwóch niezależnych znajomych którzy kupili nowe samochody i spalanie jest bardzo mocno przekłamane - nawet do 3 litrów.

Adi

Post autor: Adi »

Majac do wyboru Opla i Kie wybieram Kie i Ty tez tak zrob.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zalety i wady”