W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Potrzebna pomoc - doposażenie auta.

Ania88

Potrzebna pomoc - doposażenie auta.

Post autor: Ania88 »

Witam, Nie wiem czy dobry dział wybrałem aczkolwiek mało czasu i mam nadzieje że moderatorzy mnie nie zbanują...
Kupiliśmy nasze RIO jako testowe z przebiegiem 400km... (dla Nas auto jak nowe)..
Tydzień temu pojechaliśmy obejrzeć autko i od razu po jeździe próbnej zdecydowaliśmy się na zakup (na dodatek cena atrakcyjna bo auto w wersji wyposażenia L kosztowało 41 tys zl) dodatkowo Pan sprzedawca zachęcił Nas wyposażeniem (Idiota pokaz Nam na broszurę wyposażenie auta z 2014 roku a Nasze Rio jest z roku 2013 i jest kilka elementów różniących) byliśmy zachwyceni wyposażeniem auta....
Przy załatwianiu dokumentów spostrzegłem że auto nie posiada np. doświetlania zakrętów o czym Pan sprzedawca Nas nie poinformował mówiąc, że Nasz egzemplarz to posiada...
No i zaczęła się wojna, poczuliśmy się oszukani i oczekiwaliśmy czegoś w zamian... wywalczyłem pierwszy przegląd gratis...
Przy odbiorze auta żona się "wkurzyła" i poprosiła o dokładną specyfikację naszego auta... no i się zaczęło... okazało się, że brakuje czujnika zmierzchu, czujnika ciśnienia w oponach, funkcji follow me home i czegoś tam jeszcze... Sprzedawca rozłożył ręce, kierownik salonu też więc rozmowa na ostro z dyrektorem no i w celu osiągnięcia kompromisu salon zadeklarował, mamy to na piśmie, doposażenie auta w akcesoria o wartości 1500zł...
TUTAJ PYTANI DO WAS POMÓŻCIE: W CO MOŻNA DOPOSAŻYĆ TO AUTOż
(mamy felgi aluminiowe i drugi komplet opon zimowych, mamy owiewki, mamy czujniki cofania i alarm... nic nie przychodzi Nam do głowy, Pan w salonie zaproponował hak ale to jest uszczęśliwianie na siłę bo nie będę w białej tapicerce woził cegieł na budowę, naszym pomysłem są halogeny przeciwmgielne ale nie wiadomo czy można to zrobić...)
CZEKAMY NA WASZE POMYSŁY.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2017, 09:37 przez Ania88, łącznie zmieniany 1 raz.

Adi

Post autor: Adi »

Wezcie zimowe opony. Nie wiem w co mozna doposazyc wersję L jak ona i tak duzo ma.
A ten przeglad pierwszy gratis to 150zl w kieszeni bo na 1 przegladzie wymieniaja tylko olej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Przecież L nigdy nie miało doświetlania zakretów czy czujnika zmierzchu i deszczu...
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Może tempomat? Na pewno da się w tej cenie zrobić, u nas na forum robili.

"Przecież L nigdy nie miało doświetlania zakretów czy czujnika zmierzchu i deszczu..." - też mi się tak wydaje...

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

Tak jest. W wersji L to normalne wyposażenie.
lukasz_rio

Sevotharte

Post autor: Sevotharte »

Ja otrzymałem informację, że w wersji L z roku 2014 wszystkie te funkcje są dostępne (czujnik zmierzchu, follow me home, czy doświetlanie zakrętów). Czy zostałem wprowadzony w błąd?

Ania88

Wersja L od 2004 roku te wszystkie opcje posiada...
Opony zimowe mamy cały komplet z felgami stalowymi...
Tempomat to Nam powiedzieli, że około 3 tys. u nich w serwisie...
Wszystko co dołożymy musi być w serwisie bo gwarancja....
Adi, nie wiem czy serwis robi wymianę oleju za 150zł... nie sądze:) jak zapytałem o koszt pierwszego płatnego przeglądu to mi powiedzieli, że około 600zł...
Jak patrze na RIO to dobrze by mu zrobiła delikatna lotka nad tylną szyba, ale delikatna nie myślę tu o parapecie:) nie wiem czy jest coś takiego dostępne....

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

W przypadku 1.2 faktycznie pierwszy przeglad juz jest taki "powazniejszy". Koledzy patrza przez pryzmat 1.4, gdzie po roku wymienia sie sam olej :P

mariuszcomix

Post autor: mariuszcomix »

Przyciemnijcie szyby i jak ja - zamontujcie aluminiową osłonę silnika. Akurat wyjdzie ok 1500zł a obie rzeczy przydatne

Gruby

Post autor: Gruby »

Opony zimowe masz, ale i tak sie w salonie nie opłaca, jak ja zamawiałem to powiedział, że 15 może mi zachować na tą zimę za +/- 1000 zł ale w klasie Baruma lub Dębicy co jest totalnym SZMELCEM. W podanej cenie 1000 zł w tym rozmiarze jest do kupienia na wolnym rynku Michałek lub Goodyear. Salony do złodzieje, ale na to już nic nie poradzimy.

Ania88

zapłaciliśmy 700zł za opony zimowe Fuldy, na której też jeździliśmy na poprzednim aucie i do których w ciężkich warunkach zimowych nie było zastrzeżeń...
Kijanka to nie wyścigówka (zwłaszcza z tym silnikiem) więc opony z wyższej półki mijają się z celem... ważne, że nowe... (oczywiście dębicy w ręce bym nie wziął) ż?
Jeśli chodzi o przyciemniane szyby to rozważaliśmy taka opcje ale raczej nie skorzystamy.... przednich się i tak nie da a sam tył to tak średnio... :cool:

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Powtórze raz jeszcze: takiego wyposażenia nie ma w wersji "L".

http://www.kia.com/pl/-/media/pl/forms/ ... 072014.pdf

Ania88

Tomash-prawie kierowca...
przeczytaj ze zrozumieniem katalog który sam wysłałeś....
statyczne doświetlanie zakrętów, czujnik zmierzchu, światła led dzienne+ tylne led, czujnik ciśnienia w oponach, lampy przednie na soczewkach z funkcja odprowadzania do domu.... od roku modelowego 2014 to wszystko jest w standardzie wersji "L"

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

fakt

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Poszperaj na forum, było sporo różnych ciekawych rzeczy dokładane. Spoilery itp. w PL chyba ciężko dostać, ale pamiętam że gdzieś na forum ktoś dawał odnośniki do sklepów z akcesoriami do Rio, chyba z UK. Byś się dogadał, zamówił, a oni by założyli.

Zablokowany

Wróć do „Wewnętrzne”